0905 528 882enlap@enlap.sk

Stredoškolské štúdium v Kanade

 • Kanadské školy organizujú bohatý mimoškolský život
 • Zahraniční študenti sú ubytovaní v kanadských rodi
 • Školský rok v Kanade trvá od augusta do júna
 • Vek od 15 do 17 rokov v čase príchodu do Kanady
 • Stredoškolské štúdium v Kanade
 • Info o škole

  Prežite rok alebo polrok na strednej škole v Kanade

  Manitoba s cca 1,3 miliónmi obyvateľov leží v centrálnej časti južnej Kanady, na západe susedí s provinciou Saskatchewan a na východe s Ontáriom na severe s Hudsonovým zálivom a na juhu s americkými štátmi Severná Dakota a Minnesotta. Hlavné a najväčšie mesto provincie je Winnipeg so 705 000 obyvateľmi, kde žije viac ako polovica všetkých obyvateľov Manitoby. 

  Collegiate na University of Winnipeg

  je jedna z mála stredných škôl v Kanade situovanej v prostredí University of Winnipeg v centre areálu a ponúka ľahký prístup k podujatiam a atrakciám mesta. Súkromná škola sa vyznačuje akademickou kvalitou a štúdiom v prostredí kritického myslenia a komunitného ducha. Škola ponúka širokú škálu kvalitných akademických predmetov vrátane angličtiny, biológie, chémie, aplikovanej matematiky, matematiky, fyziky a humanitných predmetov. Taktiež majú študenti na výber z mnohých voliteľných predmetov. Mimoškolské kluby a aktivity: animačný klub, výtvarný krúžok, debatný krúžok, fotografovanie / Media Club, činoherní klub, klub sociálnej spravodlivosť, klub radosti, ročenka... Školu navštevuje 583 študentov.

  West Kildonan Collegiate, Winnipeg

  štátna škola sídli v moderných špičkovo vybavených priestoroch. Popri akademických programoch ponúka škola veľa iných zaujímavých predmetov ako IT, cestovný ruch, technológia a aplikované umenie, džezový súbor, spevácky súbor, business vzdelávanie, vizuálne umenie.  Mimoškolské kluby a aktivity: dramaturgický krúžok, astronomický klub, dievčenský a chlapčenský hokej, lyžiarske zájazdy...

  Prince Edward Island s asi 150 tisíc obyvateľmi je najmenšou kanadskou provinciou, leží na východe Kanady, tvorí ju viac ostrovov. Provincia má prezývku Záhrada zálivu vďaka malebnému prostrediu s pieskovými plážami, morskými jaskyňami, zvlnenou krajinou a červenou pôdou, dominujúcemu celému ostrovu. Hlavným mestom je Charlottetown. Počasie je veľmi príjemné po celý rok s letnými teplotami do 30 °C a zimnými do -4 °C. Ekonomiku ostrova tvoria sezónne poľnohospodárske práce, turizmus a rybolov.

  Bluefield High School, Cornwall

  štátna škola ponúka štúdium vo francúzskom alebo v anglickom jazyku. Všetky študijné  programy využívajú najnovšie technológie, vrátane 'smartboards' aj mimo školy. Výučba v populárnom študijnom odbore "Základy obchodovania"  prebieha vo veľkých, dobre vybavených odborných učebniach. Študenti sa prakticky učia tesárske práce, zváranie, opravy motorových vozidiel a aplikované technológie. Medzi mimoškolské aktivity patria mládežnícky parlament, činoherný klub, outdoorové činnosti, ročenka, hudobný klub. Dve telocvične  a vonkajšie ihriská umožňujú vykonávanie mnohých športov vrátane basketbalu, zápasenia, bedmintonu, futbalu, softballu.

  Colonel Gray High School, Charlottetown

  štátna škola má približne 1100 študentov a ponúka International Baccalaureate and tiež štúdium vo francúzštine. Po vyučovaní sa študenti môžu zapájať do činnosti  športových klubov, vrátane basketbalu, volejbalu, futbalu, rugby, softballu a iných. Populárnymi sú aj kluby - šachový, tanečný, debatný, činoherný a ďalšie.

  Charlottetown Rural High School

  Charlottetown. Štátna škola s 1000 študentmi ponúka francúzske a anglické programy, International Baccalaureate a prípravné kurzy na univerzitné štúdium. Škola dáva študentom veľa možností pre šport a telesnej výchovu, vrátane golfu, ľadového hokeja, futbalu, volejbalu, cross-country, basketbalu, curlingu, badmintonu, softballu a rugby. Medzi mimoškolské aktivity patrí aj art klub, činoherný klub, debatný krúžok, školské noviny, tanec, hip hop, spevácky zbor, hudobný klub, počítačový klub a iné.

  British Columbia je najzápadnejšou provinciou Kanady. Je známa najmä pre svoju prírodnú krásu. Hlavným mestom je Viktória avšak najväčším mestom je Vancouver. Na západe obmýva Britskú Kolumbiu Tichý oceán, na severozápade susedí s americkým štátom Aljaška, na severe s Yukonom a na juhu  s Washingtonom, Idahom a Montanou. Mesto Kelowna leží v južnej časti Britskej Kolubie pri jazere Okanagan Lake. Žije v ňom vyše 125 000 obyvateľov a patrí medzi puplárne turistické destinácie. Je známe najmä produkciou prvotriedneho vína. 

  Immaculata Regional High School

  Kelowna patrí medzi menšie súkromné školy. Je to nezávislá katolícka škola. Navštevuje ju cca 350 študentov, popri akademických predmetoch ponúka aj hudobné a umelecké programy. Škola ponúka štúdium od 8. až po 12. ročník. Má prepracovaný atletický program, ktorý je vyhodnotený ako najlepší v Britskej Kolumbii. V okanaganskej oblasti je najlešpou strednou školou.

  Montreal leží na rieke Saint Lawrence River v kanadskej provincii Quebeck. Mesto sa rozkladá v hornatej oblasti a má preto veľa zelených parkov. Osemdesiat etnických komunít a francúzske korene väčšiny obyvateľov Quebecku, robia z Montrealu jedinečné miesto. Je to bilinguálne mesto a jeho obyvatelia rovnako dobre ovládajú angličtinu a francúzštinu. Zahraniční študenti sú umiestňovaní do niektorej z nasledovných stredných škôl, ktoré patria do školskej správy Montrealu.

  • Laurier MacDonald High School, Saint-Léonardo

  • Marymount Academy, Montreal, Quebec

  • Rosemount High School, Montreal, Quebeck

  • Royal Vale High School, Montreal

  Katalóg s detailným popisom jednotlivých škôl nájdete TU.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 22 týždňov 4 týždne 40 týždňov
  Prince Edward Island CAD 17 940 CAD 28 540
  The Collegiate at the University of Winnipeg CAD 30 400
  West Kildonan Collegiate, Winnipeg, Manitoba CAD 16 640 CAD 26 540
  Immaculata Regional High School, Kelowna CAD 21 350 CAD 36 990
  High Schools Montreal CAD 22 020 CAD 35 900

  Akademický rok: koniec augusta - koniec júna
  Akademický polrok: koniec augusta - koniec januára, koniec januára - koniec júna

  V cene je zahrnuté

  • registrácia a umiestnenie do školy
  • ubytovanie v rodine
  • plná penzia, obedy formou balíčka, ktorý si študenti sami pripravujú
  • povinné školské poplatky (len povinné predmety), študenti platia škole depozit za učebnice
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • zdravotné poistenie, poistenie zodpovednosti
  • notarizované dokumenty pre žiadosť o vízum

  V cene nie je zahrnuté

  • doprava
  • transfer letisko - ubytovanie - letisko
  • extra aktivity, organizované školou
  • extra jazykový kurz, ak ho študent potrebuje
  • denná doprava z rodiny do školy a späť
  • školská uniforma a športový dres, ak ich škola vyžaduje
  • školské pomôcky
  • legalizácia vysvedčenia 225 CAD
  • vreckové
  Podmienky prijatia
  • vek od 15 do 17 rokov v čase príchodu do Kanady. Počas pobytu študent nesmie dosiahnúť 18 rokov.
  • dobrá znalosť angličtiny. V prípade akademického roku doložená medzinárodným testom. Ak študent takýto test nemá, musí robiť test ELTiS priamo v kancelárii agentúry ENLAP.

  Oficiálny termín podania prihlášky je do 1.apríla pre nástup v auguste. Ak sú voľné miesta, prihlášku je možné podať do 1. mája. Pre nástup v januári je oficiálny termín podania prihlášky je 1. október.

  Sviatky 2024: 01.01., 18.03., 22.04., 01.07., 15.07., 02.09., 30.9., 14.10., 25.12., 26.12., 31.12. Regionálne sviatky: https://www.officeholidays.com/countries/canada/2024

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a plná penzia sú zahrnuté v cene.
  Študenti sú ubytovaní v kanadských rodinách majú zabezpečenú plnú penziu.
   

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore