0905 528 882enlap@enlap.sk

Galway, Atlantic Language School

 • Galway
 • Pouličný muzikant v Galway
 • Allantic Language School Galway hlavná budova
 • Allantic Language School Galway budova oproti
 • Prvý deň v škole
 • Príjemný bufet
 • Priestranné moderné učebne
 • Info o škole

  Atlantic Language School bola založená v roku 1993. Je to veľká škola s veľmi priateľskou atmosférou. Vyznačuje sa vysokým štandardom, profesionalitou a individuálnym prístup k študentom. V roku 2009 získala cenu pre najlepšiu školu s výučbou anglického jazyka v Európe. Maximálny počet študentov v triede je 14. Všetci učitelia majú univerzitné vzdelanie a väčšina z nich aj dlhoročnú prax s výučbou angličtiny. Jazyková škola má dve centrá - jedno v Dubline a jedno v Galway.

  V škole sú študenti z viac ako 20 krajín, čo zaručuje optimálny mix v skupinách. Učitelia využívajú inovatívny a komunikatívny prístup, popri základných učebniciach je na hodinách veľa real life materiálov a taktiež zdroje ako You Tube videá, piesne a edukačný softvér. Všetci učitelia majú univerzitné vzdelanie a štátom uznávanú kvalifikáciu pre výučbu angličtiny ako cudzieho jazyka. 

  Galway je úžasné mesto na brehu Atlantického oceánu, so stredovekými uličkami a domami. Keďže sa tu nachádza univerzita a viacero jazykových škôl, je to mesto mladých. Je to mesto, v ktorom sa nenudíte ani minútu. Každý večer sa niečo niekde deje a keďže ľudia sú tu veľmi priateľskí, cítite sa tam ako doma.  Galway je preslávené najmä hudobnou scénou a kultúrou, pouličná muzika znie 24 hodín denne, atmosféru kultúry cítite všade. V roku 2020 sa Galway stane centrom európskej kultúry - European Culture Capital for 2020. Program podujatí je veľmi bohatý a rôznorodý a rozhodne stojí za sa tohoto podujatia zúčastniť. 

  Atlantic Language School v  Galway je situovaná v 2 moderných budovách v samotnom centre neďaleko autobusovej a železničnej stanice čo je veľmi príjemné, pretože ak cestujete z letiska v Dubline, vystúpite z autobusu v Galway a hneď ste v škole. A ak sa rozhodnete popozerať sa po Írsku, môžete na to využiť miestnu dopravu, nastúpiť do autobusu alebo vlaku a cestovať. Zo školy sa hneď dostanete k rieke a rovnako aj do úplného centra. Trvá to naozaj len zopár minút.  Výučba prebieha v presvetlených učebniach, vybavených modernými, interaktívnymi pomôckami. 27 učební spolu s administratívnymi priestormi je v hlavnej  budove, 18 učební je v druhej budove, ktorá stojí oproti. V tejto budove prebiehajú najmä populárne kurzy pre rodiny. V obidvoch budovách je bezplatný WiFi prístup.  V škole je aj bufet, kde si študenti môžu objednať teplé a studené jedlá a nápoje. V škole je taktiež je veľká príjemná klubovňa, knižnica s počítačmi a strešná terasa so sedením.

  Škola prikladá veľký význam zapojeniu študentov do spoločenského života školy. Spoločenský program zahrňuje minimálne 1 popoludňajšie podujatie každý deň a večerné aktivity niekoľkokrát týždenne. Najpopulárnejšie sú írske piesne a tance, návštevy pubov, tanečných show, prehliadky zaujímavostí mesta a okolia. V škole fungujú kluby napríklad dramatický, írske dejiny a kultúra a pre študentov je účasť bezplatná. Počas víkendov škola organizuje platené výlety  ako napríklad Cliffs of Moher, Dublin, Belfast a mnoho ďalších.

  Prvý deň v škole

  Prvý deň pre nového študenta je naozaj trochu stresujúci a preto sa škola snaží všetko spríjemniť. Pracovníčky recepcie študenta s úsmevom privítajú, odovzdajú mu welcome pack a študentský preukaz. s ktorým budú mať v mnohých obchodoch, puboch a reštauráciách zľavu. Nasleduje  priateľský rozhovor s učiteľom, ktorý sa uistí o úrovni angličtiny študenta. Prvá hodina začína o 9:00. Učiteľ a ostatní študenti v skupine vás milo privítajú a hneď budete cítiť lepšie. O 10:30 nasleduje prestávka. Pri šálke kávy alebo času sa budete môcť zoznámiť s ďalšími študentami a poobzerať sa dookola. Alebo si vezmete kávu so sebou a pôjdete na orientačné stretnutie, kde vám pracovník školy poskytne informácie o škole, výletoch a aktivitách. O 11:00 sa vrátite do triedy a výučba pokračuje až do 12:30. Potom máte hodinku na obed a nasleduje hlavné orientačné stretnutie. Povodia vás po škole, ukážu vám čo kde sa nachádza a potom nasleduje prechádzka s prehliadkou Galway. 

  Pracovné možnosti

  V meste je veľa pracovných príležitostí v sfére služieb. Študenti ľahko nájdu prácu v hoteloch, reštauráciách, puboch, obchodoch...Najvhodnejšie obdobie nájsť si prácu je leto a veľkonočné sviatky. Je možné zamestnať sa napríklad aj na 2, 3 alebo 4 týždne.

  Akreditácia a členstvo: MEI RELSA, ACELS,QQI, ALTO.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 3 týždne 4 týždne 5 týždňov
  Štandardný 20 530 € 795 € 1 060 € 1 250 €
  Intenzívny 30 700 € 1 050 € 1 400 € 1 675 €
  Kombinovaný 20+5 1 090 € 1 635 € 2 180 € 2 650 €
  IELTS 20 1 085 € 1 350 €
  IELTS 30 1 425 € 1 775 €
  Štandardný 20, od 30 rokov 530 € 795 € 1 060 € 1 325 €
  Intenzívny 30, od 30 rokov 700 € 1 050 € 1 400 € 1 750 €
  CAE prípravný kurz 30 1 495 €
  Typ kurzu 1 týždeň 3 týždne 4 týždne 5 týždňov
  CLIL kurz pre učiteľov 400 €
  • nástupné termíny: každý pondelok
  • maximálny počet študentov v skupine: priemerne 12, maximálne 14
  • spodná veková hranica: 18 rokov
  • prístup k internetu: bez poplatku, WiFi
  • dĺžka vyučovacej hodiny: 45 minút 
  • všetky jazykové úrovne
  • mimoškolský program: áno
  Kurzy:
  • Štandardný 20 hodín týždenne dopoludnia od 9:00 alebo alebo popoludní od 13:30
  • Intenzívny 30 hodín týždenne od 9:00 do 15:00
  • Kombinovaný 20+5, kombinácia  štandardného kurzu a 5 individuálnych hodín týždenne
  • Dlhodobý akademický pobyt s 20 alebo 30 hodinami týždenne
  • Prípravný na IELTS skúšku s 20 alebo 30 hodinami týždenne, zaregistrovať a uhradiť poplatok za skúšku môžete v škole
  • Prípravný na cambridgeské certifikáty  FCE alebo CAE s 30 hodinami týždenne, zaregistrovať a uhradiť poplatok za skúšku môžete v škole
  • Letný kurz pre záujemcov od 30 rokov s 20 alebo 30 hodinami týždenne. Kurzy sú určené záujemcom, ktorí dosiahli 30 rokov a ktorí uprednostňujú zdieľať jazykovú skúsenosť so študentami porovnateľného veku a s porovnateľnými záujmami. Počas kurzu sa jeho účastníci zoznámia s írskou kultúrou, stanú sa časťou medzinárodného kolektívu, zlepšia sa v plynulom vyjadrovaní a slovnej zásobe.
  • CLIL kurz pre učiteľov (Innovative Methodologies, Project Based Learning, Mindfullness, Inclusivity), možné absolvovať aj s Erasmus+. Podrobné infromácie o programe nájdete TU.
  • Prípravný kurz CAE 30, zrýchlený prípravný kurz na Cambridge skúšku s 30 vyučovacími hodinami týždenne.
  V cene kurzu je zahrnuté:
  • rozsah výučby podľa individuálneho výberu
  • vstupný test
  • certifikát o absolvovaní kurzu 

  Skúška IELTS - 215 €, CAE 190 €

  Všeobecné informácie o spôsobe výučby, mimoškolskom programe, o transferoch... nájdete tu.
  Informácie akým spôsobom si objednať kurz a ako vyhľadať vhodný jazykový kurz nájdete tu.

  Sviatky 2023: 01.01., 06.02., 17.03., 10.04., 01.05., 05.06., 07.08., 30.10., 25.12., 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania 2 týždne 3 týždne 4 týždne 5 týždňov
  Rodina, 1-post.izba, polpenzia 500 € 750 € 1 000 € 1 250 €
  Rezidencia, 1-post.izba, spoločná kúpelňa 580 € 870 € 1 160 € 1 450 €
  Rezidencia, 1-post.izba s kúpelňou 640 € 960 € 1 280 € 1 600 €

  Ubytovanie v rodine je zabezpečené od soboty do soboty alebo od nedele do nedele a v rezidencii od soboty/nedele do soboty.

  • Hostiteľská rodina: 1-posteľová izba, polpenzia pondelok - piatok, plná penzia s ľahkým obedom cez víkend. Rodiny žijú od 15 do 30 minút od školy buď chôdzou alebo dopravou.
  • Rezidencia:  rezidencie sa nachádzajú 5 až 20 minút chôdze od školy. Rezidencie pozostávajú z apartmánov. V apartmáne sú zvyčajne 2 alebo 3 izby, kompletne vybavená kuchyňa  aj s pračkou a obývačka s TV. V celom objekte je  WiFi prístup. Študenti buď zdieľajú kúpelňu alebo môžu mať kúpelňu len pre seba.  Posteľné prádlo a základné uteráky poskytujú apartmány. Podrobné informácie o jednotlivých rezidenciách nájdete tu.

  Odporúčame vziať si ubytovanie ponúkané školou na 2, 3 alebo maximálne 4 týždne. Je finančne náročnejšie ako keď si študent nájde ubytovanie individuálne. Prevažná väčšina študentov sa po 2 týždňoch sťahuje najčastejšie do bytov alebo domov, ktoré zdieľajú s inými študentmi a ceny sú oveľa nižšie ako apartmány, ponúkané školou.

  Transfer do Galway škola neorganizuje avšak nie je nič jednoduchšie ako si po prílete do Dublinu sadnúť do autobusu a do Galway sa odviesť. Autobusový terminál je priamo na letisku, autobusy odchádzajú prakticky každú polhodinu, 1 cesta stojí od 18 € a spiatočný lístok od 26 €, cesta trvá 3 hodiny, autobus ide po kvalitnej autostráde a celú cestu môžete obdivovať krásnu zelenú írsku krajinu.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore