0905 528 882enlap@enlap.sk

Bexhill on Sea, Bexhill College

 • Info o škole

  Všeobecné informácie tu.

  Bexhill on Sea je starobylé prímorské mesto na juhovýchode Anglicka. Má asi 45000 obyvateľov. Je to veľmi bezpečná lokalita pre študentov. Mesto je železnicou prepojené s Brightonom, Ashfordom a Londýnom, čo umožňuje ľahkú dostupnosť s inými časťami Británie. V meste sú obchody, bary, puby, diskoték, kiná, čajovne, umelecké galérie a múzeá a krásne čisté pláže. 

  Škola Bexhill College College, založená v roku 1900 má dlhú úspešnú tradíciu v maturitnom vzdelávaní študentov tkzv. Sixth Form. V škole študujú mladí ľudia vo veku od 15 do 19 rokov. Výsledky skúšok sú nad britským priemerom. Úspešnosť skúšok ALevel je 100%. Preto si Bexhill College vyberajú nielen britskí študenti ale radi sem prichádzajú aj študenti zo zahraničia. College je situovaný v na južnom pobreží Veľkej Británie len 110 km od centrálneho Londýna a len 50 km od Brightonu.

  Vybavenie školského kampusu: moderné vyučovacie priestory, telocvičňa, športová hala, 6 vedeckých laboratórií, muzikálne štúdio, nahrávacie štúdio, kaderníctvo, futbalové ihrisko, tanečné štúdio, filmové štúdio, 3 tenisové kurty, knižnica so študijným centrom, bazén, divadlo s 200 sedadlami, študentská reštaurácia s klubovňou.

  Mimoškolská činnosť

  Počas celého školského roka sú pre študentov pripravované rôzne aktivity a výlety: tanec, bedminton, rybárčenie, futbal, ragby, basketbal, kriket, kung fu, šach, performing arts, medzinárodné večierky, filmové večery a poznávacie výlety do miest, ako je Londýn, Cambridge, Oxford, Brighton..... 

  Škola organizuje špecializované športové akadémie v atletike, badmintone, basketbale, krokete, futbale, golfe, gymnastike a skokoch na trampolíne, netballe, rugby, pingpongu, tenise a plávaní. Škola taktiež organizuje divadelnú a tanečnú akadémiu a vedeckú akadémiu. Všetky akadémie sú otvorené pre študentov školy. 
  Každý študent má osobného tútora, ktorý ho vedie k úspešnému ukončeniu štúdia. Škola prevádzkuje rodičovský online portál a rodičia môžu sledovať aktuálne výsledky a pôsobenie ich detí. Škola poskytuje poradenstvo ohľadom výberu a umiestnenia študentov na univerzity. 

  Štúdium na strednej škole v Anglicku znamená pre slovenských študentov príležitosť naučiť sa cudzí jazyk, spoznať kultúru a spôsob života iného národa, porovnať školské systémy. Je to vynikajúca investícia do budúcnosti jednak pre ďalšie štúdium ale taktiež aj pre uplatnenie v praxi.

  Programy

  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tu

  Pri výbere predmetov je možné kombinovať A Level a BTEC Level predmety.

  AS/A Levels - 12. a 13. ročník 

  Tento program je dobrou voľbou pre študentov, ktorí vedia, čo chcú študovať na univerzite. Je zameraný predovšetkým na študentov, ktorí chcú získať skúsenosť zo strednej školy v Anglicku, objavovať nové témy, skúmať britský spôsob života a ktorí si chcú zlepšiť znalosti angličtiny.

  Študenti si môžu vybrať 3 alebo 4 predmety, z ktorých robia v júni skúšky. Po úspešnom absolvovaní skúšky môžu v prípade záujmu pokračovať v štúdiu ďalší rok a ukončiť takto strednú školu.

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturiný) a A2 ( druhý rok štúdia - 13.ročník/maturitný). 

  AS Level predmety:

  Ancient History, Fine Art, Art and Design: Critical and Contextual Studies, Art: Textile Design, Biology , Business Studies, Chemistry, Classical Civilisation, Computer Science, Dance, Drama and Theatre Studies, Economics, Electronics, English Language, English Language and English Literaure, English Literature, Film Studies, French, Geography, Geology, Government and Politics, Graphic Communication, History-Medieval, History-Modern,  German, Spanish, Law, Mathematics, Mathematics with Further Maths, Mathematics in Context: Core Maths, Media Studies, Music, Philosophy, Photography, Physical Education, Physics, Psychology, Religious Studies, Sociology

  BTEC Levels - 11, 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  BTEC Level 3 predmety:

  Acting Technical, Animal Management, Applied Law, Applied Science, Art and Design, Business, Cookery Professional, Creative Arts Gold Arts,  Creative Media Production, Criminology, Dance Technical, Environmental Sustainability, Extended Project Qualification, Fashion (Art and Design), Financial Studies, Food Science, Hairdressing Technical, Health and Social Care Award and Technical, Hospitality, Chefs Professional, Childcare and Education, Information and Creative Technology, Music Performance, Music Technology, Performing Arts, Personal Training, Photography (Art and Design), Production Arts Technical,  Sport, Sports Outdoor Adventurous Activities, Sport Science (Performance and Excellence), Travel and Tourism,  Uniformed Services

  BTEC Level 2 predmety:

  Barbering Technical, Beauty Therapy Technical, Biology GCSE, Cookery Technical, Digital Media, English GCSE, Early Years Education an Care, Fittness Instructing, Hairdressing Technical, Health and Social Care, Hospitality, Information and Creative Technology,  Mathematics GCSE, Music, Performing Arts, Public Services, Sport, Sports Outdoor Adventurous Activities, Travel and Tourism

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 14 týždňov 24 týždňov 29 týždňov 40 týždňov
  AS Level+rodina, plná penzia, od januára £5 250 £7 200
  Typ kurzu 16 týždňov 24 týždňov 29 týždňov 40 týždňov
  AS Level+rodina, plná penzia, od septembra 2020 £5 800 £7 500 £10 500 £10 155
  Typ kurzu 14 týždňov 24 týždňov 29 týždňov 45 týždňov
  AS Level+rezidencia, menšia 1-post.izba, od januára £5 500 £7 900
  AS Level+rezidencia, väčšia 1-post.izba, od januára £5 600 £8 100
  AS Level+rezidencia, menšia 1-post.izba s kúpelňou, od januára £5 600 £7 990
  AS Level+rezidencia, väčšia 1-post.izba s kúpelňou, od januára £5 800 £8 500
  Typ kurzu 16 týždňov 24 týždňov 29 týždňov 45 týždňov
  AS Level+rezidencia, menšia 1-post.izba, od septembra £6 250 £8 390 £10 800 £10 800
  AS Level+rezidencia, väčšia 1-post.izba, od septembra £6 390 £8 550 £10 990 £11 100
  AS Level+rezidencia, menšia 1-post.izba s kúpelňou, od septembra £6 500 £8 700 £10 990 £11 400
  AS Level+rezidencia, väčšia 1-post.izba s kúpelňou, od septembra £6 600 £8 950 £11 700 £11 860

  Termíny 
  AS/A Levels, BTEC: september - máj, v júni sa robia skúšky
  Polrok, štvrťrok: september alebo január/február

  V cene je zahrnuté:
  • registrácia
  • ubytovanie
  • 2 hodiny angličtiny týždenne, študenti majú možnosť na konci kurz absolvovať medzinárodný test IELTS. Poplatok za test nie je zahrnutý v cene.
  • 2-dňový orientačný program (informácia o jednotlivých vzdelávacích programoch, o lekárskej starostlivosti, o registrácii na polícii a v zdravotnom zariadení, informácia o spoločenskom programe, o možnosti otvorenie bankového účtu, oboznámenie študentov so spôsobom života v Británii a britskou kultúrou)
  • podpora a asistencia počas pobytu
  • 2 výlety ročne
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • extra aktivity organizované školou
  • špecialny odev, napríklad pracovný plášť ak si študent vyberie predmet, kde sa špeciálne oblečenie vyžaduje.
  • športový odev
  • knihy a učebnice navyše, ak má o ne študent záujem
  • extra kurz angličtiny ak úroveň jazyka na začiatku pobytu je nedostatočná
  • komplexné cestovné poistenie
  • v prípade ubytovania v rezidencii návratný depozit proti poškodeniu izby ( cca 700 GBP ). Depozit škola študentovi vráti na konci pobytu.
  • povinný poplatok za posteľné prádlo 90 GBP na rok.
  • v prípade ubytovania v rodine návratný depozit proti poškodeniu izby 300 GBP. Depozit škola študentovi vráti na konci pobytu.
  Podmienky prijatia:

  vek od 15 do 19 rokov

  AS Levels: dobrá znalosť angličtiny, IELTS 5.5 alebo B2, známky len 1, 2, 3. Ak nemáte skúšku z angličtiny, test školy sa robí online.

  BTEC Levels: dobrá znalosť angličtiny, IELTS 5 alebo B1, známky len 1, 2, 3. Ak nemáte skúšku z angličtiny, test školy sa robí online.

   

  Anglicko a Wales: 01.01., 10.04., 13.04., 08.05., 25.05., 31.08., 25.12., 28.12. Škótsko: 01.02., 02.01., 10.04., 08.05., 25.05., 03.08., 30.11., 25.12., 28.12. Severné Írsko: 01.01., 17.03., 10.04., 13.04., 08.05., 25.05., 13.07., 31.08., 25.12., 28.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rodine alebo v rezidencii bez stravy.
  • Hostiteľská rodina, 1- a 2-posteľová izba, bez stravy alebo s plnou penziou. Život s rodinou je optimálny spôsob prispôsobenia sa životu v cudzej krajine.
  • Rezidencia, 1-posteľová izba, bez stravy alebo s plnou penziou. Rezidencia je len 2 minúty chôdze od kampusu. K dispozícii je 10 spální.  6 izieb je s kúpeľňou, 4 izby majú zdieľané kúpelne. Niektoré izby sú menšie a niektoré väčšie. V rezidencii býva aj náhradný rodič, takže študenti sa majú v prípade potreby na koho obrátiť. V rezidencii je spoločná vybavená kuchyňa, obývačka, práčovňa a záhrada. V prípade plnej penzie sú raňajky a večere podávané v rezidencii, obedy sú vo forme balíčka. Počas sviatkov študenti dostávajú ľahký obed priamo v rezidencii. Škola automaticky účtuje aj návratný depozit pre prípad poškodenia izby  (od 612 GBP po 700 GBP). Poplatok je konci pobytu študentovi vrátený priamo v škole.  Poplatok za posteľné prádlo na rok je 90 GBP. Pozrite si fotky rezidencie tu.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore