0905 528 882enlap@enlap.sk

Boston, Boston College

 • Stredoškolský pobyt v Boston College, Veľká Britán
 • 100% úspešnosť A Level skúšok
 • V Boston College študujú študenti z vyše 20 krajín
 • Technicky kvalitne vybavená stredná škola
 • Pre A Level, AS Level a A Level štúdium v UK
 • V Boston College študuje vyše 6000 študentov
 • V Boston College sú 4 študentské reštaurácie
 • Internát Boston College disponuje 136 izbami9
 • Info o škole

  Všeobecné informácie TU. Informácie o Boston College TU

  Veľká Británia patrí medzi najžiadanejšie krajiny v ponuke stredoškolských programov v zahraničí. 

  Boston College sa nachádza v meste Boston s asi 60 000 obyvateľmi na východnom pobreží Anglicka v grófstve Lincolnshire neďaleko Cambridge. Má bohatú námornú a poľnohospodársku históriu a keďže je hlavným administratívnym centrom okolitej oblasti, ponúka tiež širokú škálu nákupných, spoločenských a športových možností. Cesta do Londýna vlakom trvá cca 2.5 hodiny.

  Boston College poskytuje stredoškolské štúdium na vysokej úrovni v bezpečnom a priateľskom prostredí. Medzi študentmi a učiteľským zborom vládnu vynikajúce vzťahy, starostlivosť o zahraničných študentov má nadštandardnú úroveň. Každoročne prichádza do College okolo 200 zahraničných študentov z vyše 20 krajín.

  Celkovo na škole študuje vyše 6000 študentov. Asi 20 z nich je zo zahraničia. Škola má 2 vzdelávacie areály, hudobné centrum, manažment centrum, jazykové centrum, novú knižnicu, 4 stravovacie zariadenia, bufet, kaviareň, skvelé štúdiá pre záujemcov o fotografovanie a tvorbu videí, počítačové sály a umelecké štúdium.

  Boston College disponuje viacúčelovým ihriskom, telocvičňou (vyžívanie za malý poplatok) a plaveckým bazénom, ktoré môžu študenti bezplatne využívať každý deň počas obedňajšej prestávky a tiež v stredu popoludní. V College fungujú rôzne športové kluby a zahraniční študenti sú v týchto kluboch vítaní.

  Škola pre študentov organizuje mimoškolský program: exkurzie, rôzne spoločenské aktivity, návštevy tematických parkov, korčuľovanie v zime, výlety do väčších miest, večierky a iné podujatia. V meste je futbalový klub, bowlingové centrum, multiplex kino, divadelný a tenisový klub.

  V hodnotení OFSTED  (Office for Standards in Education, Children's Services and Skills) škola  získala stupeň GOOD. OFSTED je dôležitá inštitúcia, ktorá posudzuje kvalitu škôl v Británii a študenti s rodičmi sa riadia jej hodnotením. Rozlišuje 4 stupne - outstanding; good; requires improvement; and inadequate.

  AS a A-Level - 12. a 13. ročník

  Obdoba našich predmaturitného a maturitného ročníka prebiehajú v areáli De Montfort. Nachádza sa tu, okrem moderne vybavených tried, aj foto komora (tmavá komora), video – nahrávacie štúdio, dizajnérske štúdio. Štúdium je na vysokej úrovni. Mnohí študenti po absolvovaní AS a A2 level kurzov pokračujú v štúdiu na renomovaných univerzitách: Cambridge, London School of Economics, Warwick... Týždenne strávia študenti na vyučovaní od 20 do 25 hodín a individuálna príprava je cca 10 hodín týždenne. Po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok získavajú certifikáty platné nielen v EU. V 12. ročníku si študenti volia skladbu 4 predmetov na úrovni AS level + kurz angličtiny navyše. V 13. ročníku pokračujú v štúdiu týchto 3 predmetov na úrovni A2 level + kurz angličtiny navyše. Na konci 12. ročníka aj 13. ročníka robia skúšky a získavajú GSE "A"/"AS Level (rovnocenné našej maturite). Veľmi dobrí študenti s vynikajúcou úrovňou angličtiny si môžu zvoliť 4 predmety, študenti s horšou úrovnou angličtiny 3 predmety.

  AS level znamená, že predmet študovali jeden rok, A Level dva roky.

  A Level predmety:

  Prírodné vedy: Biology, Mathematics

  Spoločenské vedy: English Language, English Literature, Psychology, Business Studies, Sociology, History, Law

  Hudba a umenie: Art and Design, Dance, Drama, Photography and Film, Music Technology

  Technologické predmety:  Media Studies

  BTEC Levels - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  BTEC predmety:

  Accounting and Business Studies, Animal Management, Graphic Design, Art and Design, Motor Vehicle, Computing, Professional Cookery, Performing Arts

  Športové mimoškolské programy

  Študenti majú popri akademickom štúdiu príležitosť zapísať sa do rozvojových programov pre basketbal, futbal, netbal, rugby a tenis a využívať profesionálny tréning vo vybranom športe. 

  Všetci študenti navštevujú taktiež kurz anglického jazyka cca 3 hodiny týždenne a v rámci kurzu sa pripravujú na medzinárodnú cambridgeskú skúšku.

  Spoločenský život

  Po celý rok škola organizuje bohatý spoločenský program s exkurziami, podujatiami, návštevami zaujímavých miest, výletmi do veľkých miest a pod. Na konci každého termu a aj počas Vianoc sú pre študentov pripravené večierky. V meste funguje futbalový klub, študenti si môžu zahrať bowling, ísť do multikina, do divadla alebo zahrať si tenis. 

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 15 týždňov 20 týždňov 43 týždňov
  AS Levels/BTEC-12. ročník + rezidencia, spoloč. kúpelňa, plná penzia £8 150 £9 050 £15 450
  AS Levels/BTEC-12. ročník + rezidencia, vlastná kúpelňa, plná penzia £16 950

  Školský rok: september - jún/júl
  Školský term: september - december

  V cene stredoškolského pobytu je zahrnuté:
  • administratívne poplatky
  • registrácia a umiestnenie do školy
  • školské registračné a výučbové poplatky
  • ubytovanie v rezidencii
  • plná penzia od pondelka do piatku okrem prázdnin
  • kurz angličtiny, príprava na cambridgeské skúšky
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • transfer z letiska do ubytovania po prílete do Anglicka
  • orientačný program (informácia o jednotlivých vzdelávacích programoch, registrácia v miestom zdravotnom zariadení, informácia o spoločenskom programe, oboznámenie študentov s spôsobom života v Británii a britskou kultúrou)
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • základné učebnice, študenti by však mali počítať so sumou od £25 po £40 za ďalšie potrebné učebnice
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • extra aktivity organizované školou
  • extra kurz angličtiny ak úroveň jazyka na začiatku pobytu je nedostatočná 
  • ubytovanie počas vianočných prázdnin
  • depozit £150 za izbu na internáte; tento depozit bude študentovi vrátený na konci pobytu, pokiaľ nepoškodí majetok školy.
  • učebnice 25 GBP až 40 GBP
  • komplexné cestovné poistenie
  Podmienky prijatia
  • vek od 16 (študent musí mať 16 rokov najneskôr 31. augusta pred nástupom na štúdium) do 19 rokov
  • dobrá znalosť angličtiny, IELTS 5.5
  • prihlášku je potrebné podať do 15. apríla, v prípade voľných miest aj neskôr.
   

  Anglicko: 01.01., 03.01., 15.04., 18.04., 02.05., 02.06., 03.06., 29.08., 25.12. - 27.12. Wales: 01.01., 03.01., 01.03., 15.04., 18.04., 02.05., 02.06., 03.06., 29.08., 27.12., 28.12. Škótsko: 01.01., 03.01., 04.01., 15.04., 02.05., 02.06., 03.06., 01.08., 30.11., 25.12. - 27.12. Severné Írsko: 01.01., 03.01., 17.03., 15.04., 18.04., 02.05., 02.06., 03.06., 12.07., 29.08., 25.12. - 29.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a plná penzia sú zahrnuté v cene programu

  Ubytovanie je zaistené na internáte, študenti sa stravujú formou plnej penzie.

  Internát disponuje jednolôžkovými izbami s pripojením na internet. Študent môže mať izbu s kúpelňou alebo zdieľať kúpelńu. Na 5 až 10 izieb pripadá spoločná kuchyňa a kúpeľňa. Celková kapacita rezidencie je 136 izieb. Kuchyňa je vybavená: chladničkou, rúrou, stolmi a stoličkami. Príbory a kuchynský riad nie je k dispozícii. V rezidencii je taktiež spoločenská miestnosť a práčovňa.

  Čo sa týka stravovania, študenti  využívajúť biometrický systém.  K dispozícii sú 2 stravovacie zariadenia - bistro a jedáleň. Vo vybranom stravovacom zariadení priložia na scanner prst a suma sa odpočíta  z dennej dávky na jedlo. Stravovať sa môžu  od 8:00 do 18:30 od pondelka do piatku počas školských dní. Cez víkendy si jedlo môžu pripraviť v internátnej kuchyni. Pracovníci školy zabezpečujú dopravu do mesta  za účelom nákupov.

  Všetky priestory sú pravidelne upratované. Študent si musí priniesť vlastnú plachtu na posteľ, obliečku na vankúš a paplón. Dajú sa však aj zakúpiť za rozumné ceny priamo v International Office v areáli školy alebo v obchodoch v meste. Samotný vankúš a prikrývku obdrží po príchode. V rezidencii sa nachádza TV miestnosť a práčovňa.Vo všetkých izbách je bezplatný WiFi prístup.  Každý študent musí zaplatiť depozit 150 GBP na začiatku pobytu; tento depozit bude študentovi vrátený pokiaľ nepoškodí majetok školy.

  Študenti sa môžu 24 hodín denne s môžnými problémami obrátiť na tkzv. House mistress.
  V rezidencii je zabezpečená 24-hodinová bezpečnostná služba. Každý študent musí byť v rezidencii do 22:00 pokiaľ se predtým nedohodol s pracovníkmi školy na výnimke. 

 • Referencie

  Monika

  Dobrý deň,

  čo sa týka školy, je to úplná zmena. Teda nie zas radikálna ale štýl vyučovania, systém a prístup profesorov je úplne iný. Páči sa mi to a nemám s tým najmenší problém. Keďže som si vybrala rôznorodú škálu predmetov, mám možnosť spoznať naozaj všetky možné typy ľudí a nové a iné pohľady na svet.

  Mesto je milé a pekné. Keďže som z malého mesta, užívam si, že je relatívne aj malé. Avšak je tu kopec prisťahovalcov, hlavne poliakov, čo zas nie je na škodu, pretože v obchodoch môžete zohnať Bebe keksy či výrobky Sedita:). Vzdialenosť od školy je u každého iná no väčšina zahraničných študentov, ktorí bývajú v rodine to majú maximálne 10 minút pešo, bývajú blízko školy. Mnohí chodia do školy na bicykloch. Jeden študent býva asi 20 minút pešo od školy. Ja som najďalej a nerobí mi to až taký problém. Myslím, že všetci sú spokojní, relatívne.

  Moja rodina je veľmi milá. Vyzerajú, že sú so mnou spokojní :) Moja host sis, Bee z Číny, je trochu konzervatívnejšia, moc nekomunikuje. Takže naša komunikácia je v polohe formálnych a základných otázok a odpovedí.

  Počet predmetov, ktoré sme si mohli vybrať bol 4 + EFL ( príprava na IELTS test v máji). Vybrala som si tie predmety, ktoré sme vybrali ešte keď som bola na Slovensku, čiže AS Science, World Development, History, French a EFL. Mám celkom pekne nabitý týždeň. Štýl vedenia hodiny je celkom iný ako na Slovensku. Keďže je v triede menší počet študentov, profesor-študent je viac prepojený a je možnosť pracovať individuálnejšie. Takisto aj prístup je úplne iný, dávajú nám najavo, že sme rovnocenní vzdelaní ľudia, ktorí sa chcú vzdelávať ďalej a niečo dosiahnuť, čím sa profesor  stavia do úlohy poradcu a "navigátora", ukáže vám cestu, postrčí vás pri nesmelých nápadoch a hlavne si vás vypočuje. Čo a týka skúšania, nie je to ako u nás. Testy sa píšu zriedkakedy, tak raz za 2 mesiace nejaký testík aj to len z niektorých predmetov, väčšinou píšeme veľké množstvo esejí. Keďže budem mať skúšky na konci šk. roka z každého predmetu, nie je potrebné nás veľmi tetovať, skôr to robia prakticky (eseje), aby videli ako napredujeme, resp. stagnujeme alebo ideme dolu vodou. Profesori sú veľmi milí a ústretoví, vždy ochotní pomôcť. I keď závisí to hlavne od prístupu študenta.

  Na mimoškolský život sa niektorí študenti sťažujú ( málo barov a tak) ale ja som spokojná. Boli sme aj v kine, trošku po výletoch, ktoré organizuje aj škola aj sami. Ale sme tu celkom dobré " školské" partie a aj mimoškolské kamošky takže všeho všudy po troške.

  Dúfam, že som zodpovedala všetky otázky a ak budete mať akékoľvek ďalšie kľudne mi napíšte.

  Monika


  Milena

  Chcem Vám napísať, že to, čo s Vašou asistenciou začalo ročným pobytom v jednom malom anglickom mestečku, odštartovalo niečo, čoho koniec je dnes ešte v nedohľadne, ale priebeh je viac ako sľubný...

  Moja dcéra je v Uk už štvrtý rok:-). Po maturite na veľmi dobrej anglickej strednej škole, ktorú si sama našla, a ktorú úspešne ukončila s vynikajúcimi výsledkami, je dnes študentkou jednej z najlepších svetových univerzít - Imperial College London...Mohla študovať dokonca na Cambridge alebo Oxforde - má to napísané v oficiálnych školských materiáloch, ale po dni otvorených dverí na C. (na O. ísť nechcela), sa rozhodla pre Imperial.

  Tak len aby ste vedeli, čoho ste boli súčasťou:-). Maličkosť, ale možno poteší. Som rada, že sme sa vtedy rozhodli pre Vás, aj keď sme to v KE mali rovno pod nosom. Dúfam, že ste sa nepokazili a stále máte ku svojim klientom porovnateľne príjemný prístup, ako ste mali k nám.


Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore