0905 528 882enlap@enlap.sk

Brockenhurst College

 • Londýn je vzdialený len hodinu a pol vlakom
 • Brockenhurst College sa rozkladá na 35-akrovom pozemku
 • Školská reštaurácia
 • A-Level a BTEC predmety
 • Info o škole

  Štúdium na strednej škole Brockenhurst College

  Brockenhurst sa nachádza sa uprostred národného parku The New Forest medzi Lyndhurstom a Lymingtonom. The New Forest sa môže pochváliť divokými poníkmi a oslíkmi, ktoré sa voľne sa túlajú v starosvetskom prostredí, plnom šarmu. Brokenhurst, príp „Brock“, ako ho miestni poznajú je charakteristický svojimi georgiánskymi a viktoriánskymi budovami z červených tehál. Mesto má vynikajúcu občiansku vybavennosť,  veľa kvalitných kaviarní, reštauračných butikov a priateľských čajovní. Nebojte sa, že prídete o mestský život. Londýn je vzdialený len hodinu a pol vlakom a pulzujúce prímorské mesto Bournemouth je menej viac ako 30 minút jazdy vlakom!

  Brockenhurst College sa rozkladá na 35-akrovom pozemku v nádhernom prostredí a poskytuje priateľské, inkluzívne a stimulujúce podmienky na štúdium. Škola podporuje študentov v ich úsilí tvrdo pracovať a zároveň ich povzbudzuje k tomu, aby si užívali nové skúsenosti, rozvíjali nezávislosť  a  určili si ďalšie kroky v živote. Škola ponúka veľký výber predmetov  a možnosti ich rôzne kombinovať.  Sixth Form/posledné 2 maturitné ročníky navštevuje  každý rok okolo 1500 nových študentov, vrátane viac ako 100 zahraničných študentov z celého sveta.

  V kampuse sú k dispozícii zariadenia na špičkovej úrovni a študenti si môžu vyberaťe si zo širokej ponuky mimoškolských aktivít, od športu cez hudbu až po fotografovanie a kreatívne písanie. 

  Podrobné info o škole  TU


  V hodnotení OFSTED  (Office for Standards in Education, Children's Services and Skills) škola  získala stupeň GOOD. OFSTED je dôležitá inštitúcia, ktorá posudzuje kvalitu škôl v Británii a študenti s rodičmi sa riadia jej hodnotením. Rozlišuje 4 stupne - outstanding; good; requires improvement; and inadequate.


  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tuPri výbere predmetov je možné kombinovať A Level a BTEC Level predmety.

  Študijné programy

  AS/A Levels - 12. a 13. ročník 

  Tento program je dobrou voľbou pre študentov, ktorí vedia, čo chcú študovať na univerzite. 

  Študenti si môžu vybrať 3 alebo 4 predmety, z ktorých robia v júni skúšky. Po úspešnom absolvovaní skúšky môžu v prípade záujmu pokračovať v štúdiu ďalší rok a ukončiť takto strednú školu.

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturiný) a A2 ( druhý rok štúdia - 13.ročník/maturitný). 

  A Level predmety:

  Prírodné vedy: Biology, Environmental Studies, Chemistry, Geology, Mathematics, Physics

  Spoločenské vedy: English Language, English Literature, Psychology, Sociology, History, Politics, Law, Geography, Economics, Classic Civilisation

  Hudba a umenie: Fine Art, Animation, Dance and Theatre Studies, Photography and Film, Fashion and Textiles

  Jazyky: French, Spanish, Mandarin

  Technologické predmety:  Media Studies, Computer Science, Product Design, Graphics and Illustration

  BTEC Levels - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  BTEC predmety:

  Business Studies, Health and Social Care, Sport and Excercise Science, Travel and Tourism,  Engineering, Electrical Installations, Information Technology, Performing Arts

  Mimoškolské programy

  Študenti majú popri akademickom štúdiu príležitosť zapísať sa do akadémii pre futbal, netbal, rugby a využívať profesionálny tréning vo vybranom športe.
  Škola má taktiež akadémiu hudby, študenti sa tu môžu venovať hudobným nástrojom a pracovať s profesionálnymi hudobníkmi.
  Dramatická akadémia je vhodná pre študentov, ktorí vidia svoju budúcnosť v tanci, divadle a produkcii.

  Virtálna prehliadka školy

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 8 týždňov 15 týždňov 20 týždňov 40 týždňov
  Stredoškolské štúdium £9 650 £11 350 £16 950
  Podrobné info o škole  TU

  Školský rok začína v septembri a končí v júni
  Školský polrok  začína v septembri a končí v polovici februára alebo v januári a končí v júni
  Školský štvrťrok začína v septembri a končí v decembri alebo v januári a končí v apríli

  Študijné programy

  • A Level

  • BTEC

  V cene je zahrnuté
  • umiestnenie do školy
  • ubytovanie
  • plná penzia
  • transfer z letiska do ubytovania a po ukončení študijného pobytu z ubytovania na letisko
  • starostlivosť zo strany lokálneho koordinátora (orientačný seminár, kontakt so študentom, mesačné správy)
  • 24-hodinový núdzový kontakt 
  • 1 spoločenské podujatie za trimester
  • príležitosť zúčastniť sa organizovaných výletov, kurzu angličtiny a iných spoločenských aktivít (za poplatok)
  V cene nie je zahrnuté
  • doprava
  • obedy v školskej jedálni
  • učebnice a učebné pomôcky 
  • zápisné a poplatky do mimoškolskej činnosti
  • miestna doprava 
  • poistenie - študent si môže zakúpiť poistenie, ktoré ponúka zahraničný partner. Cena je 300 GBP na štvrťrok, 400 GBP na polrok a 550 GBP na rok
  • výlety
  • poplatok za špeciálne požiadavky ako sú požiadavky na stravovanie. Poplatok je 300 GBP na štvrťrok, 400 GBP na polrok a 550 GBP na rok.   
  Voliteľný uvítací 4-dňový seminár v Londýne

  Účelom seminára je uľahčiť štart študijného pobytu. Pobyt je kombináciou informatívnych workshopov, exkurzií po londýnskych pamätihodnostiach a nadväzovania priateľstva medzi študentami s rôznych krajín. Poplatok za seminár je 500 €.

  Podmienky prijatia
  • dobrá znalosť anglického jazyka  (skúška IELTS 5.5) 
  • dobré študijné výsledky, najhoršia známka na vysvedčení 3 
  • dobrý zdravotný stav
  Termíny pre podanie prihlášky:

  30. jún - nástup koncom augusta/začiatkom septembra, 15. november - nástup v januári
  Umiestnenie po podaní prihlášky do uvedených termínov záleží od voľných kapacít.

   

  Anglicko: 01.01., 02.01., 07.04., 10.04., 01.05., 08.05., 29.05., 28.08., 25.12. - 26.12. Wales: 01.01., 02.01., 07.04., 10.04., 01.05., 08.05., 29.05., 28.08., 25. - 26.12. Škótsko: 01.01., 02.01., 03.01., 07.04., 01.05., 08.05., 29.05., 07.08., 30.11., 25.12. - 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rodine a plná penzia zahrnuté v cene

   

  Ubytovanie a plná penzia v rodine

  Študenti sú počas pobytu ubytovaní v hostiteľských rodinách v 1- a 2-posteľových izbách. Naša partnerská organizácia sa snaží študentov umiestňovať do rodín s podobnými záujmami a koníčkami, ktoré pre študentov vytvoria spoľahlivé zázemie. Rodiny poskytujú plnú penziu, obedy formou balíčka. Rodiny žijú v spádovej oblasti školy. 

  Rodiny sú rôzne, môže to byť kompletná rodina ale aj s jedným rodičom, s deťmi, ktoré žijú doma alebo s deťmi, ktoré už vyrástli a vedú samostatný život poprípade študujú niekde inde. Niekedy sa môže stať, že zahraničný študent zdieľa izbu s hostiteľským súrodencom rovnakého pohlavia a podobného veku. Taktiež sa môže stať, že do rovnakej rodiny sú umiestnení aj 2 alebo 3 zahraniční študenti rôznej národnosti. Preto študent môže bývať na izbe sám poprípade s ďalším študentom.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore