0905 528 882enlap@enlap.sk

Francúzsko, Súkromné stredné školy

 • Lycee Sante-Marie, Cholet
 • Lycee Sante-Marie, Cholet
 • Lycee Sante-Marie, Cholet
 • Lycee Sante-Marie, Cholet
 • Lycee Sante-Marie, Cholet
 • Lycée Ste Joseph - Oloron Ste Marie.jpg
 • Lycée Ste Joseph - Oloron Ste Marie2.jpg
 • Lycée Sainte Agnés - Angers
 • Lycée Sainte Agnés - Angers
 • Lycée Saint Joseph, Rodez
 • Info o škole

  Všeobecné informácie tu.

  Zahraniční študenti sú najčastejšie zaradení do 10. alebo 11. ročníka. Škola Collège St Joseph v Rodez prijíma zahraničných študentov do 9. ročníka.

  Vo Francúzsku ponúkame možnosť štúdia v nasledovných súkromných školách:

  Francúzska Riviéra

  Institution Sainte Marie, La Seyne sur Mer - 15 - 18 rokov

  La Seyne sur Mer je prímorské mesto v regióne Provence-Alpes-Côte d’Azur na juhu Francúzska.  Najbližšie veľké mesto je Toulon. Do Nice trvá cesta asi 2 hodiny, do Marseille asi 1 hodinu. Mesto má 65000 obyvateľov.

  Škola s cca. 970 študentami ponúka 3 študijné smery: literatúru s dôrazom na francúzštinu, filozofiu a cudzie jazyky, ekonómiu  s dôrazom na ekonómiu a spoločenské vedy a prírodné vedy  s dôrazom na biológiu, fyziku a matematiku. 

  V internáte je ubytovaných 120 študentov, ktorí zdieľajú izby a sociálne zariadenia.

  Škola Plus - Badminton, Basketball, Football, Table Tennis, Handball, Sailing, Climbing, Canoeing, and Dance.
   
  Link na školu tu.

  Paríž

  La Salle Saint Nicolas, Issy-Les Moulineaux - 15 - 17 rokov

  Issy Les Moulineaux je časťou veľkého Paríža. Leží v juhozápadnej časti Paríža. Žije tam cca 70000 obyvateľov. Cesta vlakom  do Paríža trvá len 15 minút. Notre Dame  chrám je vzdialený len 6.6 km od Issy. 

  Škola s cca. 1500 študentami ponúka 3 študijné smery: literatúru s dôrazom na francúzštinu, filozofiu a cudzie jazyky, ekonómiu  s dôrazom na ekonómiu a spoločenské vedy a prírodné vedy  s dôrazom na biológiu, fyziku a matematiku. 

  V internáte je ubytovaných 250 študentov, ktorí zdieľajú izby a sociálne zariadenia.

  Aktivity - vzhľadom na blízkosť centra Paríža je v ponuka množstvo podujatí - divadlo, tanec, prechádzky, kino, futbal, badminton, pingpong.
   
  Link na školu tu.

  Južné Francúzsko

  Lycée Louis Querbes, Rodez - 15 - 18 tokov

  Škola sa nachádza v južnej časti krajiny v Rodez Midi-Pyrénées, v centre historického meste s asi 45 000 obyvateľmi v srdci Francúzska. Škola sa vyznačuje vysokým percentom študentov, ktorí úspešne zvládli záverečné skúšky. Navštevuje ju vyše 500 študentov.
  Vybavenie školy: 2 prírodovedné laboratóriá, počítačové centrum, technické laboratórium, umelecké a hudobné učebne, knižnica, študovňa, telocvičňa a športoviská.

  Škola sa špecializuje na prírodovedné odbory a ponúka nasledovné študijné smery: prírodné vedy, prírodné vedy a technológia manažmentu, zdravotné a sociálne vedy, priemyselné vedy a techniky a techniky, udržateľný rozvoj. 

  V internáte v 1- a 2-posteľových izbách je ubytovaných 210 študentov. Niektoré izby sú s kúpelňou, väčšina študentov zdieľa sociálne zariadenia.

  Link na stránku školy tu.

  Collège St Joseph, Rodez - len študenti vo veku 14 - 15 rokov

  Zahraničných študentov škola prijíma len do 9. ročníka. Predmety sú povinné (matematika, francúzština, prvý cudzí jazyka, spravidla angličtina, druhý cudzí jazyk, fyzika, biológia, dejepis, zemepis, umenie, telocvik), len zopár je voliteľných. 
  Škola má 920 študentov.

  V internáte v 1- až 4-posteľových izbách je ubytovaných 170 študentov, ktorí zdieľajú sociálne zariadenia.

  Link na školu tu

  College et Lycée Immaculée Conception, Espalion - 15 - 17 rokov, len internátna škola

  Škola s 370 študentami  je lokalizovaná 30 minút autom od mesta Rodez. Zahraničných študentov prijíma do 9, 10. a 11. ročníka. 


  Ponúka 3 študijné smery: literatúru, ekonómiu a sociálne vedy a prírodné vedy.  V 10. ročníku je ponuka voliteľných predmetov obohatená o Multi-art (plastické umenie, hudba a kinematografia), umenie a filozofiu, literatúru a spoločnosť a mikro biznis skúsenosť. v 9., 10. a 11. ročníku majú študenti navyše výber z nasledovných možností: latinčina, tanec, jazda na koni, rugby, handball, vonkajšie športy. 

  Študentom s nedostatočnými znalosťami francúzštiny ponúka možnosť navštevovať jazykový kurz a zúčastniť sa DELE skúšok.

  Ubytovanie - v rezidencii 7 dní v týždni.  V internáte žije 30 študentov, izbu zdieľajú 4. Rovnako zdieľajú sociálne zariadenia.

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (kultúrne aktivity, extra hodiny francúzštiny, plastic arts, hudba, kino, umenie a filozofia, literatúra a spoločnosť, mikrobiznis, latinčina, tanec, jazda na koni, rugby, handball...).

  Link na stránku školy tu.

  Institut St Christophe, Masseube - 15 - 17 rokov, len internátna škola

  Škola s 600 študentami  je lokalizovaná len 80 km od Toulouse. Zahraničných študentov prijíma do 9, 10. a 11. ročníka. 

  Je súkromná lasalská škola, ktorá sa rozkladá na ploche 7 hektárov. Campus vynakladá maximálne úsilie na rozvoj potenciálu každého študenta.

  Ubytovanie - v rezidencii 7 dní v týždni.  

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (kultúrne aktivity, extra hodiny francúzštiny, plastic arts, hudba, kino, umenie a filozofia, literatúra a spoločnosť, mikrobiznis, latinčina, tanec, jazda na koni, rugby, handball...).

  Link na stránku školy tu.

  Loire Valley

  Lycée Saint Benoît, Angers - 14 - 18 rokov

  Škola sa nachádza na východe Francúzska v meste Angers  (Pays de la Loire), vzdialenom len 90 minút dopravou juhozápadne od Paríža. Angers je menšie mesto s cca. 150000 obyvateľmi.
  Škola sa môže pýšiť vynikajúcimi študijnými výsledkami, je v nej asi 500 študentov. Škola ponúka slabším študentom kurz francúzštiny. Taktiež záujemcovia majú možnosť urobiť DELF skúšku. Ponúka 3 študijné smery: literatúru, ekonómiu a sociálne vedy a prírodné vedy. Pre študentov s nižšími znalosťami organizuje kurz francúzštiny 2 hodiny týždenne.

  Ubytovanie - v internáte žije 100 študentov v 1- a 2-posteľových izbách s kúpelňami.

  Link na stránku školy tu.

  Collége et Lycée la Perverie Sacré Coeur, Nantes - 14 - 18 rokov

  Mesto Nantes leží na severozápade Francúzska len 50 km od Atlantického oceána. Žije v ňom asi 290 000 obyvateľov. Ponúka veľa voľnočasových aktivít. Celý rok tam prebiehajú rôzne verejné slávnosti. Škola s 1200 študentami je situovaná v parku uprostred mesta v blízkosti niekoľkých univerzít.

  Ponúka 3 študijné smery: literatúru, ekonómiu a sociálne vedy a prírodné vedy. 

  Na internáte je ubytovaných 150 študentov. Sú ubytovaní v 2- až 4-posteľových izbách a zdieľajú sociálne zariadenia.

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (japončina, hudba, literatúra, umenie, tanec, divadlo, pozemný hokej) Pracovníci internátu organizujú počas týždňa rôzne športové a kultúrne podujatia.

  Link na stránku školy tu.

  Lycée Blanche de CastilleNantes - 14 -  18 rokov, internát je určený len pre dievčatá

  Škola sa nachádza v meste Nantes na severozápade Francúzska, juhozápadne od Paríža. 
  V lýceu študuje asi 1400 študentov vo veku od 14 do 22 rokov. Lýceum  je situované na peknom pozemku v centre Nantes.  V kampuse sú športové haly, študovňa, knižnica.

  Škola ponúka 3 študijné smery -  prírodovedné predmety, literatúru, ekonomické a sociálne vedy.

  Na internáte je ubytovaných 90 dievčat. Sú ubytovaní v 2-posteľových izbách a zdieľajú sociálne zariadenia.

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (francúzština ako cudzí jazyk, hudba, literatúra, opera, taliansky festival).

  Link na stránku školy tu.

  Lycée Le Bois TillacNantes - zahraniční študenti sa môžu prihlásiť len do 10. ročníka. Škola ponúka skvelé zariadenia pre milovníkov koňov.

  Škola sa nachádza neďaleko mesta Nantes na severozápade Francúzska, juhozápadne od Paríža. 
  V lýceu študuje asi 280 študentov vo veku od 14 do 18 rokov. Lýceum  je situované na vlastnom peknom pozemku s kvalitnými jazdeckými zariadeniami.  V kampuse sú športové haly, študovňa, knižnica.

  Škola ponúka 3 študijné smery -  prírodovedné predmety, literatúru, ekonomické a sociálne vedy.

  Na internáte je 180 študentov. Študenti sú ubytovaní v izbách so sociálnym zariadením.

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (francúzština ako cudzí jazyk, hudba, literatúra, opera, taliansky festival).

  Link na stránku školy tu.

  Institution Mongazon, Angers - 14 - 18 rokov

  Škola s cca 2000 študentami je situovaná len 4 km od centra mesta. Má vlastnú basketabalovú akadémiu, tréningy prebiehajú aj v angličtine.

  Ponúka 3 študijné smery: literatúru, ekonómiu a sociálne vedy a prírodné vedy. 

  Na internáte je ubytovaných 125 študentov. Sú ubytovaní v 1- a 4-posteľových izbách a zdieľajú sociálne zariadenia.

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (japončina, hudba, literatúra, umenie, tanec, divadlo, pozemný hokej).

  Link na stránku školy tu.

  Západné Francúzsko

  Lycée Sainte Marie, Cholet - 15 - 17 rokov

  Škola sa nachádza v meste Cholete (Pays de la Loire), meste s asi 57 000 obyvateľmi, vzdialenom 100 km od Atlantického oceánu a asi 3 1/5 hodiny vlakom od Paríža smerom na juhozápad. Cholet je živé mesto s rôznymi možnosťami voľnočasových aktivít, divadlom, hudobnou školou, umeleckou školou, s veľkým centrom voľného času. Škola existuje viac ako 100 rokov, je lokalizovaná v centre mesta. Navštevuje ju vyše 1200 študentov.

  Ponúka 3 študijné smery: literatúru, ekonómiu a prírodné vedy. 

  Na internáte je ubytovaných 250 študentov. Sú ubytovaní v 2- a 3-posteľových izbách a zdieľajú sociálne zariadenia.

  Škola Plus - široké spektrum voliteľných možností (plastické umenie, umenie, badminton, basketbal).

  Videoprezentácia lýcea tu.

  Lycée Saint Martin, Rennes - 15 - 18 rokov

  Škola sa nachádza v meste Rennes v regióne Bretónsko. Má cca 200000 obyvateľov. Je to 8 univerzitné mesto vo Francúzsku. Škola existuje viac ako 100 rokov, je lokalizovaná v centre mesta. Navštevuje ju vyše 1400 študentov.

  Ponúka 3 študijné smery: literatúru, ekonómiu a prírodné vedy. 

  Škola Plus - zbor, hudba, tematické popoludnia a večery každú stredu.

  Link na stránku školy tu.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 16 týždňov 24 týždňov 43 týždňov
  La Salle Saint Nicolas, Paríž 7 230 € 10 160 € 15 960 €
  Institution Sainte Marie, Francúzska Riviéra 5 990 € 8 190 € 12 390 €
  Immaculée Conception, Espalion, južné Francúzsko 11 590 € 18 490 €
  Lycée Louis Querbes, Rodez, južné Francúzsko 4 640 € 6 190 € 9 140 €
  Collége Saint Joseph, Rodez, Južné Francúzsko 4 440 € 5 990 € 8 740 €
  La Perverie Sacré Coeur, Nantes, Loire Valley 11 890 €
  Lycée Lycée Saint Benoît, Angers, Loire Valley 6 240 € 8 590 € 13 140 €
  Lycée Blanche de Castille, Nantes, Loire Valley 5 870 € 8 120 € 12 270 €
  Institution Monagazon, Angers, Loire Valley 6 340 € 8 690 € 13 340 €
  Lycée Saint Marie, Cholet, západné Francúzsko 5 465 € 7 515 € 11 365 €
  Lycee Le Bois Tillac, Nantes, Loire Valley, len 10. ročník 4 690 € 5 890 € 8 690 €

  Školský rok: august -  jún (43 týždňov)
  Jesenný školský polrok: august - január  (24 týždňov)
  Jarný školský polrok: január -  jún (24 týždňov)
  Jesenný školský štvrťrok:  august - december (16 týždňov)

  V cene je zahrnuté:

  • registrácia a umiestnenie do školy
  • administratívne poplatky
  • ubytovanie na internáte od pondelka do piatku a v rodine cez víkendy a sviatky okrem školy ESPALION, kde je ubytovanie jen na internáte.
  • plná penzia, teplé obedy v škole 
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu 

  Povinné doplatky:

  • 3-dňový seminár v Paríži pred nástupom+transfer z letiska do ubytovania počas seminára - 420 € 
  • transfer z Paríža do miesta školy/rodiny - od 90 € po 330 €/ škola. podľa vzdialenosti školy od Paríža
  • zdravotné poistenie, poistenie zodpovednosti, poistenie núdzového návratu - 450 €, poprípade adekvátne poistenie, ktoré si zabezpečí samotný študent
  • učebnice - 100 €/štvrťrok, 90-150 €/polrok, 100-200 €/rok
  • školská doprava - štvrťrok/100-150 €, polrok/150 €, rok/200-370 € (tento poplatok sa nevzťahuje na školu Immaculée Conception v Espalione, ak sa jedná o ubytovanie len v rezidencii)

  V cene nie je zahrnuté:

  • medzinárodná doprava
  • extra aktivity organizované školou
  • ubytovanie cez prázdniny medzi trimestrami (College et Lycée Immaculée Conception  s ubytovaním len na internáte, 2 týždne 400 €)
  • extra kurz francúzštiny
  • transfer ubytovanie - letisko po ukončení štúdia
  • vreckové
  • cestovné poistenie 

  Podmienky prijatia

  • vek od 14 do 18 rokov 
  • dobrá znalosť francúzštiny, minimálne 2 roky štúdia
  Termíny pre podanie prihlášky
  • prihlášku je potrebné podať do 31. marca pre nástup v auguste a do 31. októbra pre nástup v januári, v prípade voľných miest aj neskôr.

  Sviatky 2023: 01.01., 10.04., 01.05., 08.05., 18.05., 29.05., 14.07., 15.08., 01.11., 11.11., 25.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a stravovanie je zahrnuté v cene

  Od pondelka do piatku sú študenti ubytovaní v rezidencii, v sobotu a nedeľu a počas sviatkov a prázdnin v rodine. Rodiny sú dobrovolníci a za ubytovanie nepoberajú žiadnu finančnú odmenu. V škole College at Lycéé Immaculée Conception, Espalion je možné aj ubytovanie len v rezidencii.

  Lycée Sainte Marie, Cholet: od pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte: chlapci a dievčatá sú ubytovaní oddelene v dvoch internátoch v 2 až 3-posteľových izbách. Kúpelne sú spoločné. Celkovo na internáte býva 250 študentov.

  Institution Sainte Marie, La Seyne sur Mer: od pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte:  v 2 až 3-posteľových izbách. Kúpelne sú spoločné. Celkovo na internáte býva 120 študentov. 

  La Salle Saint Nicolas, Parížod pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte:  v 1- 3- a 5-posteľových izbách. Kúpelne sú spoločné. Celkovo na internáte býva 2500 študentov. 

  Saint Martin, Rennes: od pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte: chlapci a dievčatá sú ubytovaní oddelene v dvoch internátoch v 2-, 3- a 4-posteľových izbách. Kúpelne sú spoločné. Celkovo na internáte býva 170 študentov.

  Lycée Luis Querbes, Rodez: od pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte: študenti sú ubytovaní v 1- a 2-posteľových izbách s vlastnou alebo spoločnou kúpeľňou. Na internáte bývy 210 študentov.

  College St Joseph, Rodez: od pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte: študenti sú ubytovaní v 1- až 4-posteľových izbách. Na každej chodbe sú spoločné kúpeľne.  Na internáte žije 170 študentov.

  College at Lycéé Immaculée Conception, Espalion: od pondelka do piatku je študent ubytovaný v internáte školy, počas víkendov a sviatkov býva vo francúzskej rodine. Ubytovanie na internáte: študenti sú ubytovaní v 4-posteľových izbách. Na každej chodbe sú spoločné kúpeľne.  Na internáte žije 30 študentov. V tejto škole je taktiež možné ubytovanie na internáte počas celého pobytu.

  Lycée Sainte Agnés - Angers: od pondelka do piatku sú študenti  ubytovaní v internáte školy v 1- a 2-posteľovej izbe so sociálnym zariadením, počas víkendov a sviatkov bývajú vo francúzskej rodine. Celkovo na internáte býva 100 študentov.

  Collége et Lycée la Perverie Sacré Coeur, Nantes: od pondelka do piatku sú študenti  ubytovaní v internáte školy v 2 až 4-posteľových izbách, spoločné sociálne zariadenia, počas víkendov a sviatkov bývajú vo francúzskej rodine. Celkovo na internáte býva 150 študentov.

  Lycée Blanche de Castille, Nantes: od pondelka do piatku sú dievčatá ubytované v internáte školy v 1 a 2-posteľových izbách, spoločné sociálne zariadenia, počas víkendov a sviatkov bývajú vo francúzskej rodine. Celkovo na internáte býva 90 študentov.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore