0905 528 882enlap@enlap.sk

Kanada, stredné školy program A

 • Kanadské školy organizujú bohatý mimoškolský život
 • Zahraniční študenti sú ubytovaní v kanadských rodi
 • Školský rok v Kanade trvá od augusta do júna
 • Vek od 15 do 17 rokov v čase príchodu do Kanady
 • Stredoškolské štúdium v Kanade
 • Info o škole

  Všeobecné informácie tu.

  Stredné školy s vyučovacím jazykom anglickým sa nachádzajú v Britskej Kolumbii, Novej Scotii, Manitobe, Montreale, Prince Edward Island, v oblasti veľkého Toronta.

  Nova Scotia, najvýchodnejšia z desiatich kanadských provincií,  leží na poloostrove rovnomenného mena, obklopenom Atlantickým oceánom. Má asi 1 milión obyvateľov. Nové Škótsko je krajina malebných kopcov, množstva riek a strmých pobrežných útesov. Oficiálnymi jazykmi sú angličtina, francúzština a kanadská gaelština. Hlavné a zároveň najväčšie mesto je prístavný Halifax s asi 500 tisíc obyvateľmi. Podnebie je príjemné s letnými teplotami do 24 °C a zimnými do -3 °C. Popri pobreží sa tiahnú pláže s pomerne teplou vodou na kúpanie. V zátoke Bay of Fundy dochádza k najväčšiemu prílivu a odlivu na svete. Obľúbené sú výlety loďami na more za velrybami a a delfínmi. 

  Ambrae Academy, Halifax je súkromná škola, založená v roku 1887. Nachádza sa pri Dalhousie University. Veľkú pozornosť škola venuje športovým aktivitám. Študenti sa majú možnosť venovať počas štúdia rôznym druhom športov. Triedy sú málopočetné a štúdium je na vysokej úrovni. Škola je vhodná pre študentov, ktorí popri štúdiu majú záujem aktívne sa venovať aj športom.

  Manitoba s cca 1,3 miliónmi obyvateľov leží v centrálnej časti južnej Kanady, na západe susedí s provinciou Saskatchewan a na východe s Ontáriom na severe s Hudsonovým zálivom a na juhu s americkými štátmi Severná Dakota a Minnesotta. Hlavné a najväčšie mesto provincie je Winnipeg, kde žije viac ako polovica všetkých obyvateľov Manitoby. 

  The Mennonite Brethren Collegiate Institute (MBCI) je súkromná škola vo Winnipegu. Bola založená v roku 1945 a má cca 400 študentov, ktorí navštevujú 6. až 12. ročník. Škola má silné a úspešné dievčenské a chlapčenké volejbalové tímy, ktoré niekoľkokrát vyhrali turnaje v provincii.

  Collegiate na University of Winnipeg je jedna z mála stredných škôl v Kanade situovanej v prostredí University of Winnipeg v centre areálu a ponúka ľahký prístup k podujatiam a atrakciám mesta. Súkromná škola sa vyznačuje akademickou kvalitou a štúdiom v prostredí kritického myslenia a komunitného ducha. Škola ponúka širokú škálu kvalitných akademických predmetov vrátane angličtiny, biológie, chémie, aplikovanej matematiky, matematiky, fyziky a humanitných predmetov. Taktiež majú študenti na výber z mnohých voliteľných predmetov. Mimoškolské kluby a aktivity: animačný klub, výtvarný krúžok, debatný krúžok, fotografovanie / Media Club, činoherní klub, klub sociálnej spravodlivosť, klub radosti, ročenka...

  West Kildonan Collegiate, Winnipeg - štátna škola sídli v moderných špičkovo vybavených priestoroch. Popri akademických programoch ponúka škola veľa iných zaujímavých predmetov ako IT, cestovný ruch, technológia a aplikované umenie, džezový súbor, spevácky súbor, business vzdelávanie, vizuálne umenie.  Mimoškolské kluby a aktivity: dramaturgický krúžok, astronomický klub, dievčenský a chlapčenský hokej, lyžiarske zájazdy...

  Prince Edward Island s asi 150 tisíc obyvateľmi je najmenšou kanadskou provinciou, leží na východe Kanady, tvorí ju viac ostrovov. Provincia má prezývku Záhrada zálivu vďaka malebnému prostrediu s pieskovými plážami, morskými jaskyňami, zvlnenou krajinou a červenou pôdou, dominujúcemu celému ostrovu. Hlavným mestom je Charlottetown. Počasie je veľmi príjemné po celý rok s letnými teplotami do 30 °C a zimnými do -4 °C. Ekonomiku ostrova tvoria sezónne poľnohospodárske práce, turizmus a rybolov.

  Bluefield High School, North Wiltshire  - štátna škola ponúka štúdium vo francúzskom alebo v anglickom jazyku. Všetky študijné  programy využívajú najnovšie technológie, vrátane 'smartboards' aj mimo školy. Výučba v populárnom študijnom odbore "Základy obchodovania"  prebieha vo veľkých, dobre vybavených odborných učebniach. Študenti sa prakticky učia tesárske práce, zváranie, opravy motorových vozidiel a aplikované technológie. Medzi mimoškolské aktivity patria mládežnícky parlament, činoherný klub, outdoorové činnosti, ročenka, hudobný klub. Dve telocvične  a vonkajšie ihriská umožňujú vykonávanie mnohých športov vrátane basketbalu, zápasenia, bedmintonu, futbalu, softballu..

  Montague Regional High School, Montague je štátna stredná škola s akademickými, všeobecnými, praktickými a odbornými predmetmi. Školský komplex sa môže pochváliť tradičnými učebňami, odbornými dielňami, telocvičňou, vedeckými laboratóriami. Je tu aj bufet. Športové možnosti zahrňujú basketbal, beh a futbal. K populárnym klubom patrí turistický, ročenka, fotografovanie a iné

  Colonel Gray High School, Charlottetown - štátna škola má približne 1100 študentov a ponúka International Baccalaureate and tiež štúdium vo francúzštine. Po vyučovaní sa študenti môžu zapájať do činnosti  športových klubov, vrátane basketbalu, volejbalu, futbalu, rugby, softballu a iných. Populárnymi sú aj kluby - šachový, tanečný, debatný, činoherný a ďalšie.

  Charlottetown Rural High School, Charlottetown. Štátna škola s 1200 študentmi ponúka francúzske a anglické programy, International Baccalaureate a prípravné kurzy na univerzitné štúdium. Škola dáva študentom veľa možností pre šport a telesnej výchovu, vrátane golfu, ľadového hokeja, futbalu, volejbalu, cross-country, basketbalu, curlingu, badmintonu, softballu a rugby. Medzi mimoškolské aktivity patrí aj art klub, činoherný klub, debatný krúžok, školské noviny, tanec, hip hop, spevácky zbor, hudobný klub, počítačový klub a iné.

  British Columbia je najzápadnejšou provinciou Kanady. Je známa najmä pre svoju prírodnú krásu. Hlavným mestom je Viktória avšak najväčším mestom je Vancouver. Na západe obmýva Britskú Kolumbiu Tichý oceán, na severozápade susedí s americkým štátom Aljaška, na severe s Yukonom a na juhu  s Washingtonom, Idahom a Montanou. Mesto Kelowna leží v južnej časti Britskej Kolubie pri jazere Okanagan Lake. Žije v ňom vyše 130 000 obyvateľov a patrí medzi puplárne turistické destinácie. Je známe najmä produkciou prvotriedneho vína. 

  Immaculata Regional High School, Kelowna patrí medzi menšie súkromné školy. Je to nezávislá katolícka škola. Navštevuje ju vyše 250 študentov, popri akademických predmetoch ponúka aj hudobné a umelecké programy. Škola ponúka štúdium od 8. až po 12. ročník. Má prepracovaný atletický program, ktorý je vyhodnotený ako najlepší v Britskej Kolumbii. V okanaganskej oblasti je najlešpou strednou školou.

  Montreal leží na rieke Saint Lawrence River v kanadskej provincii Quebeck. Mesto sa rozkladá v hornatej oblasti a má preto veľa zelených parkov. Osemdesiat etnických komunít a francúzske korene väčšiny obyvateľov Quebecku, robia z Montrealu jedinečné miesto. Je to bilinguálne mesto a jeho obyvatelia rovnako dobre ovládajú angličtinu a francúzštinu. Zahraniční študenti sú umiestňovaní do stredných škôl, ktoré patria do školskej správy Montrealu. 

  Mennonite Brethren Collegiate Institute from Nacel Canada on Vimeo.

  Nacel PEI from Nacel Canada on Vimeo.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 22 týždňov 4 týždne 44 týždňov
  Ambrae Academy, Halifax, Nova Scotia CAD 24 995
  Typ kurzu 2 týždne 22 týždňov 4 týždne 40 týždňov
  Prince Edward Island CAD 14 645 CAD 22 760
  The Collegiate at the University of Winnipeg, Manitoba CAD 22 895
  West Kildonan Collegiate, Winnipeg, Manitoba CAD 14 270 CAD 23 295
  Veľké Toronto CAD 18 115 CAD 31 275
  The Mennonite Brethren Collegiate Institute, Winnipeg, Manitoba CAD 25 045
  Immaculata Regional High School, Kelowna, Britská Kolumbia CAD 27 700
  Stredná škola v Montreale CAD 17 800 CAD 28 900
  Termíny

  Akademický rok: koniec augusta - koniec júna
  Akademický polrok: koniec augusta - koniec januára, koniec januára - koniec júna

  Programy
  • Akademický rok alebo polrok
  V cene je zahrnuté
  • registrácia a umiestnenie do školy
  • ubytovanie v rodine
  • plná penzia, obedy formou balíčka, ktorý si študenti sami pripravujú
  • povinné školské poplatky (len povinné predmety), študenti platia škole depozit za učebnice
  • oficiálne vysvedčenie
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • transfer z letiska do rodiny a po ukončení programu na letisko, prílet na letisko medzi 8:00 a 22:00
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • zdravotné poistenie, poistenie zodpovednosti
  • notarizované dokumenty pre žiadosť o vízum
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • extra aktivity, organizované školou
  • extra jazykový kurz, ak ho študent potrebuje
  • denná doprava z rodiny do školy a späť
  • školská uniforma a športový dres, ak ich škola vyžaduje
  • školské pomôcky
  • legalizácia vysvedčenia 225 CAD
  • vreckové
  Podmienky prijatia
  • vek od 15 do 17 rokov v čase príchodu do Kanady.
  • dobrá znalosť angličtiny, v prípade, že študent nedosiahne vo vstupnom teste z angličtiny dostatočné kritérium, musí absolvovať 3-týždňový prípravný jazykový kurz v Toronte (len pri akademickom roku). Vstupný test ELTiS sa robí priamo v kancelárii agentúry ENLAP.

  Oficiálny termín podania prihlášky je do 1.apríla pre nástup v auguste. Ak sú voľné miesta, prihlášku je možné podať do 1. mája. Pre nástup v januári je oficiálny termín podania prihlášky je 1. október.

  Sviatky 2020: 01.01., 17.02., 10.04., 13.04., 18.05., 24.06. (regionálny sviatok - Quebeck), 01.07., 03.08. (regionálny sviatok - British Columbia a Alberta), 07.09., 12.10., 11.11., 25.12., 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a plná penzia sú zahrnuté v cene.
  Študenti sú ubytovaní v priateľských kanadských rodinách. Stravujú sa formou plnej penzie.Rodiny sú vyberané tak, aby čo najviac kopírovali spoločné záujmy, preto je potrebné k príhláške pristupovať zodpovedne. 
   

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore