0905 528 882enlap@enlap.sk

Lincolnshire, Boston College

 • Stredoškolský pobyt v Boston College, Veľká Britán
 • Boston College v Lincolnshire sa nachádza len 2.5
 • 100% úspešnosť A Level skúšok
 • V Boston College študujú študenti z vyše 20 krajín
 • Technicky kvalitne vybavená stredná škola
 • Pre A Level, AS Level a A Level štúdium v UK
 • V Boston College študuje vyše 6000 študentov
 • Boston College poskytuje ideálne študijné možnosti
 • V Boston College sú 4 študentské reštaurácie
 • Internát Boston College disponuje 136 izbami9
 • Info o škole

  Všeobecné informácie tu.

  Veľká Británia patrí medzi najžiadanejšie krajiny v ponuke stredoškolských programov v zahraničí. 

  Boston College sa nachádza v meste Boston s asi 60 000 obyvateľmi na východnom pobreží Anglicka v grófstve Lincolnshire neďaleko Cambridge. Má bohatú námornú a poľnohospodársku históriu a keďže je hlavným administratívnym centrom okolitej oblasti, ponúka tiež širokú škálu nákupných, spoločenských a športových možností. Cesta do Londýna vlakom trvá cca 2.5 hodiny.

  Boston College poskytuje stredoškolské štúdium na vysokej úrovni v bezpečnom a priateľskom prostredí. Medzi študentmi a učiteľským zborom vládnu vynikajúce vzťahy, starostlivosť o zahraničných študentov má nadštandardnú úroveň. Každoročne prichádza do College okolo 200 zahraničných študentov z vyše 20 krajín.

  Celkovo na škole študuje vyše 6000 študentov. Asi 20 z nich je zo zahraničia. Škola má 2 vzdelávacie areály, hudobné centrum, manažment centrum, jazykové centrum, novú knižnicu, 4 stravovacie zariadenia, bufet, kaviareň, skvelé štúdiá pre záujemcov o fotografovanie a tvorbu videí, počítačové sály a umelecké štúdium.

  Boston College disponuje viacúčelovým ihriskom, telocvičňou (vyžívanie za malý poplatok) a plaveckým bazénom, ktoré môžu študenti bezplatne využívať každý deň počas obedňajšej prestávky a tiež v stredu popoludní. V College fungujú rôzne športové kluby a zahraniční študenti sú v týchto kluboch vítaní.

  Škola pre študentov organizuje mimoškolský program: exkurzie, rôzne spoločenské aktivity, návštevy tematických parkov, korčuľovanie v zime, výlety do väčších miest, večierky a iné podujatia. V meste je futbalový klub, bowlingové centrum, multiplex kino, divadelný a tenisový klub.

  Pre A-level 11. ročník

  V  11. ročníku strednej školy sa študenti pripravujú na skúšky, po ktorých získajú CSE certifikát (General Certificate of Secondary Education). Tieto skúšky sa žadujú od študentov, ktorí chcú pokračovať v štúdiu AS/A Levels. V tomto programe si š tudenti môžu vybrať 5 predmetov. Skladba rozvrhu:  4.5 hodiny angličtiny týždenne v kurze IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) a/alebo kurz IELTS 6 hodín týždenne + matematika + 3 predmety (Business Studies, History, Psychology, Law, Maths, Sociology a iné AS level predmety).

  AS a A-Level - 12. a 13. ročník

  Obdoba našich predmaturitného a maturitného ročníka prebiehajú v areáli De Montfort. Nachádza sa tu, okrem moderne vybavených tried, aj foto komora (tmavá komora), video – nahrávacie štúdio, dizajnérske štúdio. Štúdium je na vysokej úrovni. Mnohí študenti po absolvovaní AS a A2 level kurzov pokračujú v štúdiu na renomovaných univerzitách: Cambridge, London School of Economics, Warwick... Týždenne strávia študenti na vyučovaní od 20 do 25 hodín a individuálna príprava je cca 10 hodín týždenne. Po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok získavajú certifikáty platné nielen v EU. V 12. ročníku si študenti volia skladbu 3 predmetov na úrovni AS level. V 13. ročníku pokračujú v štúdiu týchto 3 predmetov na úrovni A2 level. Na konci 12. ročníka aj 13. ročníka robia skúšky a získavajú GSE "A"/"AS Level (rovnocenné našej maturite). Veľmi dobrí študenti s vynikajúcou úrovňou angličtiny si môžu zvoliť 4 predmety.

  AS level znamená, že predmet študovali jeden rok, A Level dva roky.

  Ponuka možných predmetov:

  • Biology, Business Studies, Media Studies, English Language, English Literature, Film Studies, History, Law, Mathematics, Psychology, Sociology, Statistics

  Ponuka nie je definitívna. Škola je flexibilná a môže na základe záujmu zaradiť ďalšie predmety. 

  Od zahraničných študentov škola očakáva, že sa v máji a v júni zúčastnia na skúškach- obdobe našej maturity z vybraných predmetov.

  Odborné diplomy/BTEC - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študento môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite. 

  V ponuke sú nasledovné odbory:

  • Art and Design, Applied Science (Forensic or Medical), Business, Creative Media Production, Networking and Systems Support, Software Development, Music Practitioner, Performing Arts, Photography, Sport and Exercise Science, Food and Beverages Service. Professional Cookery, Travel and Tourism

  Všetci študenti navštevujú taktiež kurz anglického jazyka 3 hodiny týždenne a v rámci kurzu sa pripravujú na medzinárodnú skúšku IELTS.

  Spoločenský život

  Po celý rok škola organizuje bohatý spoločenský program s exkurziami, podujatiami, návštevami zaujímavých miest, výletmi do veľkých miest a pod. Na konci každého termu a aj počas Vianoc sú pre študentov pripravené večierky. V meste funguje futbalový klub, študenti si môžu zahrať bowling, ísť do multikina, do divadla alebo zahrať si tenis. 

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 3 týždne 20 týždňov 43 týždňov
  Školský rok, Pre A Level -11. ročník + rodina, polpenzia £15 740
  Školský rok, AS Levels/BTEC-12. ročník + rodina, polpenzia £8 640
  Školský rok, AS Levels/BTEC-12. ročník + rezidencia, polpenzia £8 240
  Školský rok, AS Levels/BTEC-12. ročník + rezidencia bez stravovania £6 940
  Typ kurzu 4 týždne 8 týždňov 12 týždňov 20 týždňov
  Krátkodobý AS Level pobyt + rezidencia, polpenzia £2 490 £4 440 £5 990 £7 490

  Ceny na rok 2020/2021 s ubytovaním na internáte platia tak, ako sú uvedené. Ceny s ubytovaním v rodine sú zatiaľ predbežné a potvrdené budú akonáhle sa vyrieši otázka BREXITu. 

  Školský rok: september - jún
  Školský polrok: september - január
  Krátkodobé pobyty: kedykoľvek

  V cene stredoškolského pobytu je zahrnuté:
  • administratívne poplatky
  • registrácia a umiestnenie do školy
  • školské registračné a výučbové poplatky
  • ubytovanie podľa výberu vrátane ubytovania počas vianočných a veľkonočných sviatkov
  • polpenzia pondelok - nedeľa v rodine, polpenzia od pondelka do piatku pre študentov, ubytovaných na internáte
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • transfer z letiska do ubytovania po prílete do Anglicka
  • orientačný program (informácia o jednotlivých vzdelávacích programoch, registrácia v miestom zdravotnom zariadení, informácia o spoločenskom programe, oboznámenie študentov s spôsobom života v Británii a britskou kultúrou)
  • 3 hodiny angličtiny týždenne v kurze IGCSE (International General Certificate of Secondary Education), skúška v máji. Skúška IELTS v druhom ročníku.
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • základné učebnice, študenti by však mali počítať so sumou od £25 po £40 za ďalšie potrebné učebnice
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • extra aktivity organizované školou
  • poplatky za skúšky pre študentov, ktorí dosiahli 31. augusta 19 rokov (cca. 40 GBP za jednu skúšku)
  • extra kurz angličtiny ak úroveň jazyka na začiatku pobytu je nedostatočná (každý študent, ktorý nemá medzinárodné skúšky z angličtiny absolvuje v našej kancelárii test)
  • depozit £150 za izbu na internáte; tento depozit bude študentovi vrátený na konci pobytu, pokiaľ nepoškodí majetok školy.
  • učebnice 20 GBP až 40 GBP
  • komplexné cestovné poistenie
  Podmienky prijatia
  • vek od 16 (študent musí mať 16 rokov najneskôr 31. augusta pred nástupom na štúdium) do 19 rokov
  • dobrá znalosť angličtiny
  • prihlášku je potrebné podať do 15. apríla, v prípade voľných miest aj neskôr.
  • v prípade krátkodobého pobytu, je prihlášku nutné podať minimálne 3  mesiace pre plánovaným nástupom
   

  Anglicko a Wales: 01.01., 10.04., 13.04., 08.05., 25.05., 31.08., 25.12., 28.12. Škótsko: 01.02., 02.01., 10.04., 08.05., 25.05., 03.08., 30.11., 25.12., 28.12. Severné Írsko: 01.01., 17.03., 10.04., 13.04., 08.05., 25.05., 13.07., 31.08., 25.12., 28.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a polpenzia sú zahrnuté v cene programu

  Ubytovanie je zaistené v hostiteľských rodinách alebo na internáte, študenti sa stravujú formou polpenzie.

  Hostiteľské rodiny sú preverené cez Criminal Records Bureau a pravidelne kontrolované školou. Rodina poskytuje stravovanie, od pondelka do piatku je to polpenzia a počas víkendov plná penzia. Všetky rodiny sú na pešiu vzdialenosť od školy, maximálne môže cesta trvať 20 minút. Veľa študentov využíva bicykel na cestu do školy a späť.

  Internát disponuje jednolôžkovými izbami s pripojením na internet. Na 5 až 10 izieb pripadá spoločná kuchyňa a kúpeľňa. Celková kapacita rezidencie je 136 izieb. Kuchyňa je vybavená: chladničkou, rúrou, stolmi a stoličkami. Príbory a kuchynský riad nie je k dispozícii. V rezidencii je taktiež spoločenská miestnosť a práčovňa.

  Strava sa dá zakúpiť v areáli školy. Pokiaľ si študent zvolil polpenziu, bude využívať biometrický systém.  Jednoducho za jedlo bude platiť tak, že priloží na scanner v stravovacom zariadení prst a suma sa odpočíta  z jeho školského účtu. Stravovať sa môže v 4 školských reštauráciách od 8:00 do 18:30 od pondelka do piatku.

  Všetky priestory sú pravidelne upratované. Študent si musí priniesť vlastnú plachtu na posteľ, obliečku na vankúš a paplón. Dajú sa však aj zakúpiť za rozumné ceny priamo v International Office v areáli školy alebo v obchodoch v meste. Samotný vankúš a prikrývku obdrží po príchode. V rezidencii sa nachádza TV miestnosť a práčovňa.Vo všetkých izbách je bezplatný WiFi prístup.  Každý študent musí zaplatiť depozit 150 GBP na začiatku pobytu; tento depozit bude študentovi vrátený pokiaľ nepoškodí majetok školy.

 • Referencie

  Monika

  Dobrý deň,

  čo sa týka školy, je to úplná zmena. Teda nie zas radikálna ale štýl vyučovania, systém a prístup profesorov je úplne iný. Páči sa mi to a nemám s tým najmenší problém. Keďže som si vybrala rôznorodú škálu predmetov, mám možnosť spoznať naozaj všetky možné typy ľudí a nové a iné pohľady na svet.

  Mesto je milé a pekné. Keďže som z malého mesta, užívam si, že je relatívne aj malé. Avšak je tu kopec prisťahovalcov, hlavne poliakov, čo zas nie je na škodu, pretože v obchodoch môžete zohnať Bebe keksy či výrobky Sedita:). Vzdialenosť od školy je u každého iná no väčšina zahraničných študentov, ktorí bývajú v rodine to majú maximálne 10 minút pešo, bývajú blízko školy. Mnohí chodia do školy na bicykloch. Jeden študent býva asi 20 minút pešo od školy. Ja som najďalej a nerobí mi to až taký problém. Myslím, že všetci sú spokojní, relatívne.

  Moja rodina je veľmi milá. Vyzerajú, že sú so mnou spokojní :) Moja host sis, Bee z Číny, je trochu konzervatívnejšia, moc nekomunikuje. Takže naša komunikácia je v polohe formálnych a základných otázok a odpovedí.

  Počet predmetov, ktoré sme si mohli vybrať bol 4 + EFL ( príprava na IELTS test v máji). Vybrala som si tie predmety, ktoré sme vybrali ešte keď som bola na Slovensku, čiže AS Science, World Development, History, French a EFL. Mám celkom pekne nabitý týždeň. Štýl vedenia hodiny je celkom iný ako na Slovensku. Keďže je v triede menší počet študentov, profesor-študent je viac prepojený a je možnosť pracovať individuálnejšie. Takisto aj prístup je úplne iný, dávajú nám najavo, že sme rovnocenní vzdelaní ľudia, ktorí sa chcú vzdelávať ďalej a niečo dosiahnuť, čím sa profesor  stavia do úlohy poradcu a "navigátora", ukáže vám cestu, postrčí vás pri nesmelých nápadoch a hlavne si vás vypočuje. Čo a týka skúšania, nie je to ako u nás. Testy sa píšu zriedkakedy, tak raz za 2 mesiace nejaký testík aj to len z niektorých predmetov, väčšinou píšeme veľké množstvo esejí. Keďže budem mať skúšky na konci šk. roka z každého predmetu, nie je potrebné nás veľmi tetovať, skôr to robia prakticky (eseje), aby videli ako napredujeme, resp. stagnujeme alebo ideme dolu vodou. Profesori sú veľmi milí a ústretoví, vždy ochotní pomôcť. I keď závisí to hlavne od prístupu študenta.

  Na mimoškolský život sa niektorí študenti sťažujú ( málo barov a tak) ale ja som spokojná. Boli sme aj v kine, trošku po výletoch, ktoré organizuje aj škola aj sami. Ale sme tu celkom dobré " školské" partie a aj mimoškolské kamošky takže všeho všudy po troške.

  Dúfam, že som zodpovedala všetky otázky a ak budete mať akékoľvek ďalšie kľudne mi napíšte.

  Monika


  Milena

  Chcem Vám napísať, že to, čo s Vašou asistenciou začalo ročným pobytom v jednom malom anglickom mestečku, odštartovalo niečo, čoho koniec je dnes ešte v nedohľadne, ale priebeh je viac ako sľubný...

  Moja dcéra je v Uk už štvrtý rok:-). Po maturite na veľmi dobrej anglickej strednej škole, ktorú si sama našla, a ktorú úspešne ukončila s vynikajúcimi výsledkami, je dnes študentkou jednej z najlepších svetových univerzít - Imperial College London...Mohla študovať dokonca na Cambridge alebo Oxforde - má to napísané v oficiálnych školských materiáloch, ale po dni otvorených dverí na C. (na O. ísť nechcela), sa rozhodla pre Imperial.

  Tak len aby ste vedeli, čoho ste boli súčasťou:-). Maličkosť, ale možno poteší. Som rada, že sme sa vtedy rozhodli pre Vás, aj keď sme to v KE mali rovno pod nosom. Dúfam, že ste sa nepokazili a stále máte ku svojim klientom porovnateľne príjemný prístup, ako ste mali k nám.


Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore