0905 528 882enlap@enlap.sk

Southampton, Itchen College

 • Outside the college.jpg
 • Use Itchen College international students.jpg
 • Well-provisioned Learning Resource Centre (LRC).jp
 • _8JB3598.jpg
 • _8JB3452.jpg
 • Industry standard labs.jpg
 • Results day 1.jpg
 • Use this as the main picture. Itchen College Sport
 • DSC_0069.jpg
 • Photo for Experience section.JPG
 • Info o škole

  Katalóg školy TU.  Všeobecné informácie tu.

  Prímorské mesto Southamptom s  250 000 obyvateľmi  je bohaté na históriu, kultúru a športové akcie a patrí medzi najzelenšie mestá v južnom Anglicku. Southampton je prosperujúce námorné a univerzitné mesto. Je to domov poprednej University of Southampton,  Okolo mesta sa mnoho prírodných krás, ako napríklad národný park New Forest. Southampton ponúka veľa rekreačných možností ako plachtenie a vodné športy ale aj zábavné centrá, živú hudbu a prvotriedne reštaurácie. Len 75 minút trvá cesta do Londýna na letisko Heathrow. Študenti však môžu priletieť rovno na medzinárodné letisko v Southamptone.

  Itchen Sixth Form College je škola s vyše 100-ročnou tradíciou. Má ideálnu polohu v pokojnej rezidenčnej oblasti živého Southamptonu. Škola ponúka priateľské a stimulujúce prostredie s moderným vybavením  pre študentov od 16 do 19 rokov na vysokej úrovni v bezpečnom a priateľskom prostredí..  Má bohaté skúsenosti so zahraničnými študentami, ktorí sú tu vítaní. Medzi študentmi a učiteľským zborom vládnu vynikajúce vzťahy, starostlivosť o zahraničných študentov má nadštandardnú úroveň. Na škole študuje cca 1500 mladých ľudí, z čoho asi 10% tvoria zahraniční študenti.

  Vybavenie školy: moderné učebne, laboratóriá, študijné centrum, multi kreatívne štúdium, reštaurácia, obchod, moderné študentské centrum, veľká trávnatá plocha na športy a rekreačné aktivity, fitness štúdio, športová hala, tanečné a aerobné štúdio, lezecká stena, futbalové a netballové ihriská.

  Škola organizuje nasledovné typy štúdia: A Levels, BTEC Levels a GCSE. Študenti môžu predmety kombinovať.
   
  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tu.

  Týždenne strávia študenti na vyučovaní cca 25 hodín (na každý predmet pripadá 5 vyučovacích hodín) a od študentov sa očakáva, že strávia rovnaký čas nad domácimi úlohami. V skupinách môže byť 10 až 25 študentov v závislosti od popularity predmetu. Po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok získavajú certifikáty, platné nielen v EU.

  Škola pre študentov organizuje mimoškolský program: exkurzie, rôzne spoločenské aktivity, návštevy tematických parkov, korčuľovanie v zime, výlety do väčších miest, večierky a iné podujatia. 

  V prípade zdravotných problémov študenti s európskym zdravotným preukazom môžu zdravotné zariadenie/lekára, u ktorého sú zaregistrovaní členovia hostiteľskej rodiny.

  Tu si pozrite  Itchen College

  AS/A2 Levels - 12. a 13. ročník 

  V 12. ročníku si študenti volia skladbu 4 predmetov na úrovni AS level. V 13. ročníku sa koncentrujú len na 3 predmety (z predchádzajúcich 4) na úrovni A2 level. Na konci 12. ročníka aj 13. ročníka robia skúšky a získavajú GSE "A"/"AS Level (rovnocenné našej maturite).

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturiný) a A2 ( druhý rok štúdia - 13.ročník/maturitný). 

  Ponuka možných predmetov:

  • Accounting, Biology, Business, Chemistry, Dance, Drama & Theatre Studies, Economics, English Language, English Language & Literature, English Literature, Environmental Science, Film Studies, Fine Art, French, Geography, Graphics, History, Law, Maths, Maths and Further Maths, Media Studies, Music Technology, Photography, Physics, Psychology, Sociology, Spanish, Sport and Physical Education, Textiles.
  Vzorový rozvrh

  Odborné diplomy/BTEC - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  V ponuke sú nasledovné odbory: Acting, Applied Law,  Art and Design, ;Business, Dance, Fitness Instructor Award, Football Coaching, Information Technology, Japanese, Journalism, Life Drawing,Mathematics in Context, Media, Sport, Sports Leadership Awards, Travel and Tourism,

  Od zahraničných študentov škola očakáva, že sa v máji a v júni zúčastnia na skúškach - obdobe našej maturity z vybraných predmetov.

  Mimoškolská činnosť

  Itchen College má prepracovaný program mimoškolských aktivít. V škole fungujú rôzne kluby, hudobné skupiny, dramaturgické a kreatívne krúžky. Študenti majú možnosť participovať aj na rozhlasovom vysielaní v lokálnej oblasti. Veľa študentov za aktívne zapája do činnosti študentskéhy zväzu.

  V škole funguje Akadémia športu takže tí, ktorí dávajú prednosť športovým činnostiam, môžu využiť ponuku akadémie. Ak sú už skúsení v nejakom športe, bude tu pre n ich profesionálny tréner. Ak sú začiatočníci, vyberú si začiatočnícku úroveň. Účasť je pre všetkých bezplatná. V ponuke sú nasledovné športy: atletika, badminton, basketbal, futbal, golf, hokej, netbal a rugby.

  Kalendár mimoškolského programu si môžete pozrieť tu.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 3 týždne 36 týždňov 41 týždňov
  Školský rok so skúškami (školné podporované britskou vládou) £10 235
  Školský rok so skúškami (bez podpory britskej vlády) £15 975
  Skrátený školský rok bez skúšok £12 715
  Typ kurzu 17 týždňov 23 týždňov 25 týždňov 41 týždňov
  Jesenný školský štvrťrok £6 375
  Jesenný školský polrok £7 835
  Jesenný predĺžený školský polrok £8 525
  Typ kurzu 17 týždňov 21 týždňov 25 týždňov 41 týždňov
  Jarný školský polrok £7 525
  Jarný predĺžený školský polrok £8 625

  Katalóg školy TU.

  Termíny 

  Školský skrátený rok bez štátnych skúšok: 25.8.2020 - 28.5.2021
  Školský rok so štátnymi skúškami: 25.8.2020 - 2.7.2021

  Jesenný školský štvrťrok: 25.8.2020 - 18.12.2020
  Jesenný školský polrok: 25.8.2020 - 29.01.2021
  Jesenný predlžený školský polrok: 25.8.2020 - 12.02.2021

  Jarný školský polrok: 2.1.2021 - 28.5.2021
  Jarný predlžený školský polrok: 2.1.2021 - 25.6.2021

  Programy - ukážka  vzorového rozvrhu TU

  Examined Course
  Školský akademický rok - cca 20 hodín výučby týždenne, 3 akademické predmety + EFL (angličtina ako cudzí jazyk),  na konci pobytu štátne skúšky. Ak britská vláda bude naďalej finančne podporovovať študentov z EU, budú platiť ako Briti, ak nie, budú študenti z EU považovaní za študentov z 3.krajín a platiť plnú sumu.

  NON-Examined courses - cca. 25 hodín výučby týždenne, maximálne 4 akademické predmety (matematika je povinný predmet, ak sa jedná o ročný pobyt)+ EFL (angličtina ako cudzí jazyk), na konci pobytu študijná správa
  Školský skrátený rok
  Školský štvrťrok
  Školský polrok
  Predlžený školský polrok

  Čo sa týka kurzu angličtiny, zahrnutého v programoch, študenti kurz navštevujú 3x týždenne, celkovo je to cca. 4 hodiny 40 minút.

  V cene stredoškolského pobytu je zahrnuté:
  • administratívne poplatky
  • školské registračné a výučbové poplatky
  • AS Level skúšky v pobyte "Školský rok"
  • ubytovanie: rodina, polpenzia od pondelka do piatku, plná penzia cez víkend 
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • orientačný program (informácia o jednotlivých vzdelávacích programoch, informácia o spoločenskom programe, oboznámenie študentov s spôsobom života v Británii a britskou kultúrou)
  • mimoškolský program - rôzne kultúrne a spoločenské aktivity, výlety (poplatky za ubytovanie, dopravu, vstupné do kultúrnych zariadení hradí študent)
  • doprava z letiska Heathrow do areálu školy v presne určený deň. Po príchode do školy si študentov prevezmú hostiteľské rodiny. Mimo určených dní je doprava za poplatok.
  • doprava zo Southhamptonu na letisko Heathrow alebo Gatwick
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • transfer z letiska do ubytovania po prílete do Anglicka ak je prílet mimo určeného dňa
  • extra aktivity organizované školou
  • učebnice, študenti by mali počítať so sumou od £25 po £40 za učebnice
  • poplatky za skúšky pre študentov, ktorí dosiahli 31. augusta 19 rokov
  • extra kurz angličtiny 
  • komplexné cestovné poistenie
  Podmienky prijatia
  • vek od 16 do 19 rokov ( študenti musia mať prvý deň v škole od 16 do 18 rokov)
  • dobrá znalosť angličtiny, test IELTS 5, B1 (angličtinu testuje ENLAP), ak sa jedná o pobyt, trvajúci viac ako 6 mesiacov, študent zúčastní na telefonickom/Skype pohovore s pracovníkom školy.
  • prihlášku je potrebné podať do 15. apríla, v prípade voľných miest aj neskôr.

  Anglicko a Wales: 01.01., 10.04., 13.04., 08.05., 25.05., 31.08., 25.12., 28.12. Škótsko: 01.02., 02.01., 10.04., 08.05., 25.05., 03.08., 30.11., 25.12., 28.12. Severné Írsko: 01.01., 17.03., 10.04., 13.04., 08.05., 25.05., 13.07., 31.08., 25.12., 28.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a polpenzia sú zahrnuté v cene.

  Ubytovanie je zaistené v hostiteľských rodinách.

  Hostiteľské rodiny sú preverené cez Criminal Records Bureau a pravidelne kontrolované školou. Rodina poskytuje stravovanie, od pondelka do piatku - polpenziu a počas víkendov - plnú penziu.

  Ubytovanie v rodine je zabezpečené na 37 týždňov. Ak by študent chcel zostať v rodine počas vianočných a veľkonočných sviatkov, mal by sa predtým dohodnúť s rodinou. A len ak rodina súhlasí, doplatí im poplatok cca.120 GBP na týždeň. Škola náhradné ubytovanie nezabezpečí. Taktiež ak študent nestihne vykonať AS Level skúšky do konca zaplateného pobytu (polovica júna), musí sa rodinou dohodnúť na možnosti ubytovania na ďalší týždeň/týždne a poplatok hradí priamo rodine.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore