0905 528 882enlap@enlap.sk

Southampton, Itchen College

 • Outside the college.jpg
 • Use Itchen College international students.jpg
 • Well-provisioned Learning Resource Centre (LRC).jp
 • _8JB3598.jpg
 • _8JB3452.jpg
 • Industry standard labs.jpg
 • Results day 1.jpg
 • Use this as the main picture. Itchen College Sport
 • DSC_0069.jpg
 • Photo for Experience section.JPG
 • Info o škole

  Katalóg školy TU.  Všeobecné informácie tu.

  Prímorské mesto Southamptom s 250 000 obyvateľmi  je bohaté na históriu, kultúru a športové akcie a patrí medzi najzelenšie mestá v južnom Anglicku. Southampton je prosperujúce námorné a univerzitné mesto. Je to domov poprednej University of Southampton,  Okolo mesta sa mnoho prírodných krás, ako napríklad národný park New Forest. Southampton ponúka veľa rekreačných možností ako plachtenie a vodné športy ale aj zábavné centrá, živú hudbu a prvotriedne reštaurácie. Len 75 minút trvá cesta do Londýna na letisko Heathrow. Študenti však môžu priletieť rovno na medzinárodné letisko v Southamptone.

  Itchen Sixth Form College je škola s vyše 100-ročnou tradíciou. Má ideálnu polohu v pokojnej rezidenčnej oblasti živého Southamptonu. Škola ponúka priateľské a stimulujúce prostredie s moderným vybavením  pre študentov od 16 do 19 rokov na vysokej úrovni v bezpečnom a priateľskom prostredí..  Má bohaté skúsenosti so zahraničnými študentami, ktorí sú tu vítaní. Medzi študentmi a učiteľským zborom vládnu vynikajúce vzťahy, starostlivosť o zahraničných študentov má nadštandardnú úroveň. Na škole študuje cca 1500 mladých ľudí, z čoho asi 10% tvoria zahraniční študenti.

  Vybavenie školy: moderné učebne, laboratóriá, študijné centrum, multi kreatívne štúdium, reštaurácia, obchod, moderné študentské centrum, veľká trávnatá plocha na športy a rekreačné aktivity, fitness štúdio, športová hala, tanečné a aerobné štúdio, lezecká stena, futbalové a netballové ihriská.

  V hodnotení OFSTED  (Office for Standards in Education, Children's Services and Skills) škola  získala stupeň GOOD. OFSTED je dôležitá inštitúcia, ktorá posudzuje kvalitu škôl v Británii a študenti s rodičmi sa riadia jej hodnotením. Rozlišuje 4 stupne - outstanding; good; requires improvement; and inadequate.

  Škola organizuje nasledovné typy štúdia: A Levels, BTEC Levels a GCSE. Študenti môžu predmety kombinovať.
   
  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tu.

  Týždenne strávia študenti na vyučovaní cca 18 -22 hodín (na každý predmet pripadá 4-5 vyučovacích hodín) a od študentov sa očakáva, že strávia rovnaký čas nad domácimi úlohami. V skupinách môže byť 10 až 25 študentov v závislosti od popularity predmetu. Po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok získavajú certifikáty, platné nielen v EU.

  Škola pre študentov organizuje mimoškolský program: exkurzie, rôzne spoločenské aktivity, návštevy tematických parkov, korčuľovanie v zime, výlety do väčších miest, večierky a iné podujatia. 

  V prípade zdravotných problémov študenti s európskym zdravotným preukazom môžu zdravotné zariadenie/lekára, u ktorého sú zaregistrovaní členovia hostiteľskej rodiny.

  Tu si pozrite  Itchen College

  AS/A2 Levels - 12. a 13. ročník 

  V 12. ročníku si zahraniční študenti volia 3 - 4 predmety na úrovni AS level + povinný English as a Foreign Language. V 13. ročníku sa koncentrujú len na 3 predmety (z predchádzajúcich 4) na úrovni A2 level. Na konci 12. ročníka aj 13. ročníka robia skúšky a získavajú GSE "A"/"AS Level (rovnocenné našej maturite).

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturiný) a A2 ( druhý rok štúdia - 13.ročník/maturitný). 

  Ponuka možných predmetov:

  • Accounting, Biology, Business, Chemistry, Dance, Drama & Theatre Studies, Economics, English Language, English Language & Literature, English Literature, Environmental Science, Film Studies, Fine Art, French, Geography, Graphics, History, Law, Maths, Maths and Further Maths, Media Studies, Music Technology, Photography, Physics, Psychology, Sociology, Spanish, Sport and Physical Education, Textiles.
  Vzorový rozvrh

  Odborné diplomy/BTEC - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  V ponuke sú nasledovné odbory: Acting, Applied Law,  Art and Design, ;Business, Dance, Fitness Instructor Award, Football Coaching, Information Technology, Japanese, Journalism, Life Drawing,Mathematics in Context, Media, Sport, Sports Leadership Awards, Travel and Tourism,

  Od zahraničných študentov škola očakáva, že sa v máji a v júni zúčastnia na skúškach - obdobe našej maturity z vybraných predmetov.

  Mimoškolská činnosť

  Itchen College má prepracovaný program mimoškolských aktivít. V škole fungujú rôzne kluby, hudobné skupiny, dramaturgické a kreatívne krúžky. Študenti majú možnosť participovať aj na rozhlasovom vysielaní v lokálnej oblasti. Veľa študentov za aktívne zapája do činnosti študentského zväzu.

  V škole funguje Akadémia športu takže tí, ktorí dávajú prednosť športovým činnostiam, môžu využiť ponuku akadémie. Ak sú už skúsení v nejakom športe, bude tu pre nich profesionálny tréner. Ak sú začiatočníci, vyberú si začiatočnícku úroveň. Účasť je pre všetkých bezplatná. V ponuke sú nasledovné športy: atletika, badminton, basketbal, futbal, golf, hokej, netbal a rugby.

  Kalendár mimoškolského programu si môžete pozrieť tu.

  Welcome to Itchen International School

  Testimonial from our International Students

  Homestay Host video
 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 16 týždňov 22 týždňov 24 týždňov 44 týždňov
  Školský rok £16 695
  Jesenný školský štvrťrok £6 268
  Jesenný školský polrok £8 200
  Jesenný predĺžený školský polrok £8 970
  Typ kurzu 14 týždňov 22 týždňov 26 týždňov 44 týždňov
  Jarný školský polrok £8 200
  Jarný predĺžený školský polrok £9 280
  Jarný školský štvrťrok £5 640

  Katalóg školy TU.

  Termíny 

  Školský rok: 31.8.2023 - 28.6.2024

  Jesenný školský štvrťrok: 31.8.2023 - 15.12.2023
  Jesenný školský polrok: 31.8.2023 - 26.1.2024
  Jesenný predlžený školský polrok: 31.8.2023 - 9.2.2024

  Jarný školský štvrťrok: 5.1.2024 - 31.3.2024 
  Jarný školský polrok 5.1.2024 - 26.5.2024
  Jarný predlžený školský polrok: 5.1.2024 - 30.6.2024

  Programy - ukážka  vzorového rozvrhu TU

  Školský rok so štátnymi skúškami (Examined Course)
  Cca 20 hodín výučby týždenne, 3 akademické predmety + EFL (angličtina ako cudzí jazyk), na konci pobytu štátne skúšky. 

  Školský štvrťrok, Školský polrok, Predlžený školský polrok
  Cca. 25 hodín výučby týždenne, maximálne 4 akademické predmety (matematika je povinný predmet, ak sa jedná o ročný pobyt)+ EFL (angličtina ako cudzí jazyk), na konci pobytu študijná správa

  Čo sa týka kurzu angličtiny, zahrnutého v programoch, študenti kurz navštevujú 3x týždenne, celkovo je to cca. 4 hodiny 40 minút.

  V cene stredoškolského pobytu je zahrnuté:
  • administratívne poplatky
  • školské registračné a výučbové poplatky
  • ubytovanie: rodina, polpenzia od pondelka do piatku, plná penzia počas vianočných a veľkonočných prázdnin
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • orientačný program (informácia o jednotlivých vzdelávacích programoch, informácia o spoločenskom programe, oboznámenie študentov s spôsobom života v Británii a britskou kultúrou)
  • mimoškolský program - rôzne kultúrne a spoločenské aktivity, výlety (poplatky za ubytovanie, dopravu, vstupné do kultúrnych zariadení hradí študent)
  • doprava z letiska Heathrow do areálu školy v presne určený deň. Po príchode do školy si študentov prevezmú hostiteľské rodiny. Mimo určených dní je doprava za poplatok.
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • transfer z letiska do ubytovania po prílete do Anglicka ak je prílet mimo určeného dňa
  • transfer z rodiny na letisko po ukončení programu
  • extra aktivity organizované školou
  • učebnice, študenti by mali počítať so sumou od £25 po £40 za učebnice
  • ubytovanie počas vianočných prázdnin v ročnom pobyte 
  • poplatky za skúšky 
  • extra kurz angličtiny 
  • komplexné cestovné poistenie
  Podmienky prijatia
  • vek od 16 do 19 rokov ( študenti musia mať prvý deň v škole od 16 do 18 rokov)
  • dobrá znalosť angličtiny, test IELTS 5, B1 (angličtinu testuje ENLAP), ak sa jedná o pobyt, trvajúci viac ako 6 mesiacov, študent zúčastní na telefonickom/Skype pohovore s pracovníkom školy.
  • prihlášku je potrebné podať do 15. apríla, v prípade voľných miest aj neskôr.

  Anglicko: 01.01., 02.01., 07.04., 10.04., 01.05., 08.05., 29.05., 28.08., 25.12. - 26.12. Wales: 01.01., 02.01., 07.04., 10.04., 01.05., 08.05., 29.05., 28.08., 25. - 26.12. Škótsko: 01.01., 02.01., 03.01., 07.04., 01.05., 08.05., 29.05., 07.08., 30.11., 25.12. - 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a polpenzia sú zahrnuté v cene.

  Ubytovanie je zaistené v hostiteľských rodinách.

  Hostiteľské rodiny sú preverené cez Criminal Records Bureau a pravidelne kontrolované školou. Rodina poskytuje stravovanie, od pondelka do piatku - polpenziu a počas víkendov - plnú penziu.

  Ubytovanie v rodine je zabezpečené na 37 týždňov. Ak by študent chcel zostať v rodine počas vianočných a veľkonočných sviatkov, mal by sa predtým dohodnúť s rodinou. A len ak rodina súhlasí, doplatí im poplatok cca.120 GBP na týždeň. Škola náhradné ubytovanie nezabezpečí. Taktiež ak študent nestihne vykonať AS Level skúšky do konca zaplateného pobytu (polovica júna), musí sa rodinou dohodnúť na možnosti ubytovania na ďalší týždeň/týždne a poplatok hradí priamo rodine.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore