0905 528 882enlap@enlap.sk

Stredoškolské štúdium v Kanade

 • Kanadské školy organizujú bohatý mimoškolský život
 • Zahraniční študenti sú ubytovaní v kanadských rodi
 • Školský rok v Kanade trvá od augusta do júna
 • Vek od 15 do 17 rokov v čase príchodu do Kanady
 • Stredoškolské štúdium v Kanade
 • Info o škole

  Všeobecné informácie tu.

  Stredné školy s vyučovacím jazykom anglickým sa nachádzajú v Britskej Kolumbii, Novej Scotii, Manitobe, Montreale, Prince Edward Island, v Ontariu a v Alberte.

  Katalóg s detailným popisom jednotlivých škôl nájdete TU.

  Nova Scotia, najvýchodnejšia z desiatich kanadských provincií,  leží na poloostrove rovnomenného mena, obklopenom Atlantickým oceánom. Má asi 1 milión obyvateľov. Nové Škótsko je krajina malebných kopcov, množstva riek a strmých pobrežných útesov. Oficiálnymi jazykmi sú angličtina, francúzština a kanadská gaelština. Hlavné a zároveň najväčšie mesto je prístavný Halifax s asi 414 tisíc obyvateľmi. Podnebie je príjemné s letnými teplotami do 24 °C a zimnými do -3 °C. Popri pobreží sa tiahnú pláže s pomerne teplou vodou na kúpanie. V zátoke Bay of Fundy dochádza k najväčšiemu prílivu a odlivu na svete. Obľúbené sú výlety loďami na more za velrybami a a delfínmi. 

  Armbrae Academy, Halifax je súkromná škola, založená v roku 1887. Nachádza sa pri Dalhousie University. Veľkú pozornosť škola venuje športovým aktivitám. Študenti sa majú možnosť venovať počas štúdia rôznym druhom športov. Triedy sú málopočetné a štúdium je na vysokej úrovni. Škola je vhodná pre študentov, ktorí popri štúdiu majú záujem aktívne sa venovať aj športom. Škola má 245 študentov.

  Newbridge Academy, Halifax je súkromná škola. Je situovaná v rovnakej lokalite ako Sackville športový štadión. Škola je preto schopná ponúknuť rôzne športové programy vrátane úspešného hokejového programu. Rovnako však študenti dostanú aj vynikajúcu akademickú prípravu. Z, sú schopní ponúknuť rôzne príležitosti, športové príprava vrátane úspešného juniorský hokejový programu.  Okrem hokejového programu má škola aj úspešný golfový, futbalový, tenisový a baseballový program.

  Manitoba s cca 1,3 miliónmi obyvateľov leží v centrálnej časti južnej Kanady, na západe susedí s provinciou Saskatchewan a na východe s Ontáriom na severe s Hudsonovým zálivom a na juhu s americkými štátmi Severná Dakota a Minnesotta. Hlavné a najväčšie mesto provincie je Winnipeg so 705 000 obyvateľmi, kde žije viac ako polovica všetkých obyvateľov Manitoby. 

  The Mennonite Brethren Collegiate Institute (MBCI) je súkromná škola vo Winnipegu. Bola založená v roku 1945 a má cca 900 študentov, ktorí navštevujú 6. až 12. ročník. Škola má silné a úspešné dievčenské a chlapčenké volejbalové tímy, ktoré niekoľkokrát vyhrali turnaje v provincii.

  Collegiate na University of Winnipeg je jedna z mála stredných škôl v Kanade situovanej v prostredí University of Winnipeg v centre areálu a ponúka ľahký prístup k podujatiam a atrakciám mesta. Súkromná škola sa vyznačuje akademickou kvalitou a štúdiom v prostredí kritického myslenia a komunitného ducha. Škola ponúka širokú škálu kvalitných akademických predmetov vrátane angličtiny, biológie, chémie, aplikovanej matematiky, matematiky, fyziky a humanitných predmetov. Taktiež majú študenti na výber z mnohých voliteľných predmetov. Mimoškolské kluby a aktivity: animačný klub, výtvarný krúžok, debatný krúžok, fotografovanie / Media Club, činoherní klub, klub sociálnej spravodlivosť, klub radosti, ročenka... Školu navštevuje 583 študentov.

  West Kildonan Collegiate, Winnipeg - štátna škola sídli v moderných špičkovo vybavených priestoroch. Popri akademických programoch ponúka škola veľa iných zaujímavých predmetov ako IT, cestovný ruch, technológia a aplikované umenie, džezový súbor, spevácky súbor, business vzdelávanie, vizuálne umenie.  Mimoškolské kluby a aktivity: dramaturgický krúžok, astronomický klub, dievčenský a chlapčenský hokej, lyžiarske zájazdy...

  Prince Edward Island s asi 150 tisíc obyvateľmi je najmenšou kanadskou provinciou, leží na východe Kanady, tvorí ju viac ostrovov. Provincia má prezývku Záhrada zálivu vďaka malebnému prostrediu s pieskovými plážami, morskými jaskyňami, zvlnenou krajinou a červenou pôdou, dominujúcemu celému ostrovu. Hlavným mestom je Charlottetown. Počasie je veľmi príjemné po celý rok s letnými teplotami do 30 °C a zimnými do -4 °C. Ekonomiku ostrova tvoria sezónne poľnohospodárske práce, turizmus a rybolov.

  Bluefield High School, Cornwall  - štátna škola ponúka štúdium vo francúzskom alebo v anglickom jazyku. Všetky študijné  programy využívajú najnovšie technológie, vrátane 'smartboards' aj mimo školy. Výučba v populárnom študijnom odbore "Základy obchodovania"  prebieha vo veľkých, dobre vybavených odborných učebniach. Študenti sa prakticky učia tesárske práce, zváranie, opravy motorových vozidiel a aplikované technológie. Medzi mimoškolské aktivity patria mládežnícky parlament, činoherný klub, outdoorové činnosti, ročenka, hudobný klub. Dve telocvične  a vonkajšie ihriská umožňujú vykonávanie mnohých športov vrátane basketbalu, zápasenia, bedmintonu, futbalu, softballu..

  Montague Regional High School, Montague je štátna stredná škola s akademickými, všeobecnými, praktickými a odbornými predmetmi. Školský komplex sa môže pochváliť tradičnými učebňami, odbornými dielňami, telocvičňou, vedeckými laboratóriami. Je tu aj bufet. Športové možnosti zahrňujú basketbal, beh a futbal. K populárnym klubom patrí turistický, ročenka, fotografovanie a iné.

  Colonel Gray High School, Charlottetown - štátna škola má približne 1100 študentov a ponúka International Baccalaureate and tiež štúdium vo francúzštine. Po vyučovaní sa študenti môžu zapájať do činnosti  športových klubov, vrátane basketbalu, volejbalu, futbalu, rugby, softballu a iných. Populárnymi sú aj kluby - šachový, tanečný, debatný, činoherný a ďalšie.

  Charlottetown Rural High School, Charlottetown. Štátna škola s 1000 študentmi ponúka francúzske a anglické programy, International Baccalaureate a prípravné kurzy na univerzitné štúdium. Škola dáva študentom veľa možností pre šport a telesnej výchovu, vrátane golfu, ľadového hokeja, futbalu, volejbalu, cross-country, basketbalu, curlingu, badmintonu, softballu a rugby. Medzi mimoškolské aktivity patrí aj art klub, činoherný klub, debatný krúžok, školské noviny, tanec, hip hop, spevácky zbor, hudobný klub, počítačový klub a iné.

  British Columbia je najzápadnejšou provinciou Kanady. Je známa najmä pre svoju prírodnú krásu. Hlavným mestom je Viktória avšak najväčším mestom je Vancouver. Na západe obmýva Britskú Kolumbiu Tichý oceán, na severozápade susedí s americkým štátom Aljaška, na severe s Yukonom a na juhu  s Washingtonom, Idahom a Montanou. Mesto Kelowna leží v južnej časti Britskej Kolubie pri jazere Okanagan Lake. Žije v ňom vyše 125 000 obyvateľov a patrí medzi puplárne turistické destinácie. Je známe najmä produkciou prvotriedneho vína. 

  Immaculata Regional High School, Kelowna patrí medzi menšie súkromné školy. Je to nezávislá katolícka škola. Navštevuje ju cca 350 študentov, popri akademických predmetoch ponúka aj hudobné a umelecké programy. Škola ponúka štúdium od 8. až po 12. ročník. Má prepracovaný atletický program, ktorý je vyhodnotený ako najlepší v Britskej Kolumbii. V okanaganskej oblasti je najlešpou strednou školou.

  Montreal leží na rieke Saint Lawrence River v kanadskej provincii Quebeck. Mesto sa rozkladá v hornatej oblasti a má preto veľa zelených parkov. Osemdesiat etnických komunít a francúzske korene väčšiny obyvateľov Quebecku, robia z Montrealu jedinečné miesto. Je to bilinguálne mesto a jeho obyvatelia rovnako dobre ovládajú angličtinu a francúzštinu. Zahraniční študenti sú umiestňovaní do stredných škôl, ktoré patria do školskej správy Montrealu.

  Laurier MacDonald High School, Saint-Léonardo
  Marymount Academy, Montreal, Quebec
  Rosemount High School, Montreal, Quebeck
  Royal Vale High School, Montreal


  Študentov môžeme umiestniť aj do nasledujúcich škôl:

  Our Lady of Snow, Catholic Academy, Canmore, Alberta.
  Peel International Academy, Mississauga, Ontario. 
  St. Ignatius of Loyola, Oakville, Ontario 

  Katalóg s detailným popisom jednotlivých škôl nájdete TU.


  Mennonite Brethren Collegiate Institute from Nacel Canada on Vimeo.

  Nacel Prince Edward Island from Nacel Canada on Vimeo.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 22 týždňov 4 týždne 40 týždňov
  Prince Edward Island CAD 14 945 CAD 23 760
  The Collegiate at the University of Winnipeg CAD 23 895
  West Kildonan Collegiate, Winnipeg, Manitoba CAD 14 370 CAD 23 795
  The Mennonite Brethren Collegiate Institute, Winnipeg CAD 30 525
  Immaculata Regional High School, Kelowna CAD 28 350
  Stredná škola v Montreale CAD 18 600 CAD 30 525

  Katalóg s detailným popisom jednotlivých škôl nájdete TU.

  Termíny

  Akademický rok: koniec augusta - koniec júna
  Akademický polrok: koniec augusta - koniec januára, koniec januára - koniec júna

  Programy
  • Akademický rok alebo polrok
  V cene je zahrnuté
  • registrácia a umiestnenie do školy
  • ubytovanie v rodine
  • plná penzia, obedy formou balíčka, ktorý si študenti sami pripravujú
  • povinné školské poplatky (len povinné predmety), študenti platia škole depozit za učebnice
  • oficiálne vysvedčenie
  • medzinárodný koordinátor, ktorý pomáha, podporuje a radí študentom počas pobytu
  • transfer z letiska do rodiny a po ukončení programu na letisko, prílet na letisko medzi 8:00 a 22:00
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • zdravotné poistenie, poistenie zodpovednosti
  • notarizované dokumenty pre žiadosť o vízum
  V cene nie je zahrnuté:
  • doprava
  • extra aktivity, organizované školou
  • extra jazykový kurz, ak ho študent potrebuje
  • denná doprava z rodiny do školy a späť
  • školská uniforma a športový dres, ak ich škola vyžaduje
  • školské pomôcky
  • legalizácia vysvedčenia 225 CAD
  • vreckové
  Podmienky prijatia
  • vek od 15 do 17 rokov v čase príchodu do Kanady. Počas pobytu študent nesmie dosiahnúť 18 rokov.
  • dobrá znalosť angličtiny. V prípade akademického roku doložená medzinárodným testom. Ak študent takýto test nemá, musí robiť test ELTiS priamo v kancelárii agentúry ENLAP.

  Oficiálny termín podania prihlášky je do 1.apríla pre nástup v auguste. Ak sú voľné miesta, prihlášku je možné podať do 1. mája. Pre nástup v januári je oficiálny termín podania prihlášky je 1. október.

  Sviatky 2021: 01.01., 01.07., 06.09., 25.12. Regionálne sviatky: https://www.officeholidays.com/countries/canada/2021

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a plná penzia sú zahrnuté v cene.
  Študenti sú ubytovaní v priateľských kanadských rodinách. Stravujú sa formou plnej penzie.Rodiny sú vyberané tak, aby čo najviac kopírovali spoločné záujmy, preto je potrebné k príhláške pristupovať zodpovedne. 
   

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore