0905 528 882enlap@enlap.sk

Toronto, Braemar College

 • Breamer College6.jpg
 • Breamer College5.jpg
 • Breamer College2.jpg
 • Breamer College.jpg
 • Breamer College3.jpg
 • Breamer College4.jpg
 • Info o škole

  Braemar College bola založená v roku 1995. Je to súkromná zmiešaná stredná škola, situovaná v centre najväčšieho kanadského mesta Toronta hneď vedľa University of Toronto.

  Škola má 5 nástupných termínov. Mladí ľudia môžu začať študovať v septembri, novembri, februári, apríli a júli. Breamar College ponúka štúdium v 9. až 12. ročníku. Po ukončení obdržia študenti Ontario Secondary School Diploma (OSSD). College poskytuje asistenčnú podporu každému študentovi, ktorý má záujem o štúdium na univerzite v severnej Amerike, Veľkej Británii a ďalších krajinách sveta.
  Mottom školy je "Our Students First" a vyjadruje snahu školy pristupovať ku každému študentovi individuálne a starať sa o ich blaho.

  Škola kopíruje štruktúru štúdia University of Oxford. Jeden akademický rok má 4 termy + letný term. Každý term trvá 9 týždňov. Počas každého termu sa študent koncentruje na 2 predmety, čo znamená, že študent môže zvládnuť počas roka až 4 úrovne v zvolenom predmete. Počas jedného roku študent má možnosť vybrať si postupne až 8 predmetov. Takáto štruktúra štúdia umožní nadaným študentom ukončiť strednú školu aj o 50% rýchlejšie. Triedy sú málopočetné, priemerne je v skupine 15 študentov.

  Predmety:

  Podrobnú charakteristiku jednolivých predmetov si môžete prečítať v tejto príručke.  Najvhodnejšie je poradiť sa v škole o zostave predmetov, poprípade uviesť svoju predstavu o tom, čo by študent chcel študovať a škola navrhne študijný plán, najvhodnejší pre študenta.

  Katedra The Arts: Comrehensive Arts, Dance, Dramatic Arts, Drama, Media Arts, Music, Visual Arts
  Katedra The Business Studies: Introduction to Business, Information and Communication Technology in Business, Financial Accounting Fundamentals, Financial Accounting Principles, International Business Fundamentals, Business Leadership - Management Fundamentals
  Katedra The Canadian & World Studies: Civics, The Individual & the Economy, Analysing Current Economic Issues, Geography of Canada, Physical Geography, Canadian and World Issues, Canadian History, World History
  Katedra The International Languages: International Languages - Academic, International Languages - University Preparation
  Katedra The English: English, Literacy Skills - Reading and Writing, Presentation and Speaking Skills, Studies in Literature, The Writer’s Craft
  Katedra The English as a Second Language & English Literacy Development: English as a Second Language, English Literacy Development
  Katedra The Guidance & Career Education: Career Studies, Leadership and Peer Support
  Katedra The Health & Physical Education: Healthy Active Living Education, Exercise Science
  Katedra The Mathematics: Principles of Mathematics, Functions, Functions and Applications, Advanced Functions, Calculus and Vectors, Mathematics of Data Management
  Katedra The Science: Science, Biology, Chemistry, Physics
  Katedra The Social Sciences & Humanities: Issues in Human Growth & Development, Individuals and Families in a Diverse Society, World Religions
  Katedra The Technological Education: Integrated Technologies, Computers and Information Science, Communications Technology, Introduction to Computer Science, Computer Science

  Škola venuje zvýšenú pozornosť študentom zo zahraničia, ktorí majú iný materinský jazyk ako angličtiny. Využíva tkzv Skills Assessment Matrix na monitoring kompetencií v angličtine vyžadovaných univerzitou, na ktorú chcú nastúpiť.

  Mimoškolský život

  Breamar College pokladá mimoškolskú činnosť za dôležitú súčasť vzdelávacieho procesu a pre študentov organizuje širokú škálu rôznych aktivít. Všetky aktivity prebiehajú za prítomnosti pracovníkov školy a umožňujú študentom nadviazať priateľstvá a zlepšovať si angličtinu.

  Počas školského roku v školu funguje množstvo klubov ako napríklad študentský výbor, francúzsky a španielsky klub, dramaturgický či fotografický klub a pod.

  Každý utorok po vyučovaní školy organizuje podujatie alebo exkurziu priamo v Toronte. Študenti idú na večeru, hrať bowling, do kina alebo divadla, na športové podujatie alebo sa vyberú na nejakú toronstkú atrakciu napr. CN Tower.

  Každý štvrtok večer je športové podujatie. Študenti hrajú futbal, basketbal a iné športy a raz mesačne sa hrajú zápasy alebo nejaké iné súťaže.
  Počas celého roku majú študenti možnosť zúčastniť sa víkendových výletov. Uvidia niagarské vodopády, Canadas Wonderland Amusement Park a mnoho iných zaujímavých miest.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 12 týždňov 23 týždňov 34 týždňov 44 týždňov
  Akademický rok CAD 35 640
  Akademický polrok CAD 18 790
  Akademický predĺžený polrok CAD 24 890

  Presná cena závisí od konkrétnej dĺžky pobytu.

  Termíny 2023/2024 (presný harmonogram termínov tu)

  1. semester: september - november
  2. semester: november - január
  3. semester: február - apríl
  4. semester: apríl - jún

  V cene je zahrnuté:
  • registračný poplatok
  • školné
  • activity poplatok
  • poplatok za zabezpečenie ubytovania
  • ubytovanie v rodine v 1-posteľovej izbe
  • plná penzia
  • učebné materiály
  • 24-hodinová podpora a asistencia Breamer College 
  • 24-hodinová podpora a asistencia ENLAP počas pobytu

  V cene nie je zahrnuté:

  • doprava
  • extra aktivity, organizované školou, výlety stoja od 200 CAD do 400 CAD na školský rok
  • extra jazykový kurz, ak ho študent potrebuje
  • poručnícky poplatok ( 600 CAD do 6 mesiacov, 1000 CAD od 6 mesiacov ) poplatok je povinný pre študentov do 18 rokov, poručníkom je škola)
  • denná doprava z rodiny do školy a späť
  • školské pomôcky
  • vreckové
  • poistenie (70 CAD/mesiac)

  Podmienky prijatia

  • vek od 14 do 21 rokov 
  • dobrá znalosť angličtiny
  • dobré študijné výsledky

   

  Sviatky 2023: 01.01., 01.07., 04.09., 25.12. Regionálne sviatky: https://www.officeholidays.com/countries/canada/2023

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rodine a plná penzia zahrnuté v cene.
  Hostiteľské rodiny

  Ubytovanie je zabezpečené v kanadských rodinách v jedposteľových izbách. Študenti sa stravujú formou plnej penzie, pričom obedy počas školských dní sú vo forme balíčka. .

  Škola má rozvitú širokú sieť priateľských kanadských rodín, s ktorými dlhodobo spolupracujú. Rodiny žijú od 30 do 50 minút od školy vždy s dobrým dopravným spojením, takže študenti bez problémov využívajú 100% fungujúcu bezpečnú a čistú mestskú hromadnú dopravu.

  Rezidencia U of T (University of Toronto), Campus One - toto ubytovanie škola nezabezpečuje, študent sa v prípade záujmu nakontaktuje na rezidenciu a ubytovanie si vybaví sám.

  Moderná rezidencia, postavená pre potreby študentov University of Toronto sa nachádza len pár metrov od školy. Rezidencia má špičkové vybavenie: kinosály, pingpongové sály, fitnes centrum, herňa, umelecké štúdio, tanečné +Yoga štúdio, vestibul s krbom, študovne, sála s video hrami, penthause hala, relaxačná miestnosť. Ubytovacie jednotky pozostávajú so 4 jednoposteľových izieb, 2 kúpelní a kuchyne s obyvačkou. Študenti, ktorí sa nechcú o jedlo starať sami, si môžu zarezervovať aj tkz Meal plan a stravovať sa v rezidencii. Cena za 1-posteľovú izbu bez stravovania je od 17000 CAD/rok. Cena za 1-posteľovú izbu so stravovaním je od 24000 CAD/rok  Informácie  tu.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore