0905 528 882enlap@enlap.sk

Vancouver Island, Kwalikum Secondary School

 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Kwalikum Secondary School
 • Info o škole

  Všeobecné informácie tu.

  Kwalikum Secondary School je kanadská štátna stredná škola strednej veľkosti. Má 750 študentov v 8. až 12. ročníku (13 až 18 rokov). Je situovaná len 10 minút chôdze od  ikonickej pláže Qualicum Beach a 5 minút od centra mesta s rovnomenným názvom Qalicum Beach na ostrove Vancouver/Vancouver Island. Mesto Qualicum Beach má okolo 9000 obyvateľov a má ideálnu polohu vo vzťahu k Victorii a Vancouveru. Najbližšie väčšie mesto, vzdialené 47 km je Nanaimo s takmer 100 tisíc obyvateľmi. Do mesta Vancouver trvá cesta lodným trajektom len 2 1/5 hodiny. Je to ideálna voľba pre zahraničných študentov, ktorých je na škole 75, pretože lokalita absolútne bezpečná ale zároveň nie je problém sa kedykoľvek pozrieť do Vancouveru. Mapa tu.

  Qualicum Beach je veľmi populárnou destináciou pre turistov ale aj pre obyvateľov Kanady  a najmä Vancouveru pretože ponúka nádherné piesočné pláže, malebné výhľady, cyklistické a turistické trasy svetovej úrovne, slaný morský vzduch a pôvab malého mesta. Čo všetko sa tu dá robiť: turistika, plávanie, návšteva známeho Coombs Country Market, návšteva predstavenia v populárnom Qualicum Echo Players, 3 golfové ihriská.

  Kwalikum Secondary School tak ako iné kanadské školy ponúka  vyvážený akademický a mimoškolský program, ktorý napomáha študentom v realizácii ich kreatívneho, intelektuálneho a fyzického potenciálu, rozvíja personálne a spoločenské zručnosti, dôležité pre zodpovedného občana v širokospektrálnej spoločnosti. Popri kandaských študentoch školu navštevujú aj zahraniční mladí ľudia z krajín ako Nemecko, Japonsko, Brazília, Francúzsko atď. Škola má vypracovaný program ESL (angličtina ako cudzí jazyk), ktorý pomáha zahraničným študentom, aby čo najjednoduchšie zvládli príchod do nového prostredia. Technológia je integrálnou časťou učebného procesu. Dennodenne študenti na hodinách  využívajú najrôznejšie elektronické pomôcky.  Ponuka predmetov a mimoškolských aktivít je veľmi široká. Cieľom je uspokojiť čo najviac predstáv študentov. Škola organizuje rôzne športové krúžky a kluby ale taktiež tu nájdu uspokojenie aj umelecky zameraní maldí ľudia.

  Kvalita akademického  a mimoškolského programu sa odráža v množstve ocenení, ktroré každý rok študenti získavajú. Mottom školy je "Spoločne pracujeme na dosiahnutí nášho najlepšieho potenciálu" a toto motto odráža dôležitosť spolupráce učiteľov, manažmentu, študentov, rodín a zvyšku komunity v dosiahnutí čo najkvalitnejšieho vzdelania.

  Ročný program mimoškolských aktivít tu.

  Akademický program

  Školský rok pozostáva z 2 semestrov. V každom semestri si študent môže vybrať 4 povinné predmety a 4 voliteľné predmety. 

  Povinné predmety: English, Biology, Physics, Chemistry, Environmental Science, Applied Math, Foundations of Math, Calculus, First Nations, Law, Psychology, History Career and Life Education/Career and Health Education

  Voliteľné predmety: Foods and Nutrition, Ceramics, Graphic Design, Printmaking, Woodwork/Metalwork/Jewelry Design, Photography/Video Production, Automotive/Power Mechanics, Guitar

  Mimoškolský program

  Športové timy: Badminton, Basketball, Cross Country, Track and field, Volleyball (Female only), Soccer (Fall), Golf

  Kluby: Eco- Club, Robotics club, Badminton, LGBTQ, Gay Straight Alliance club

  Športy:Figure skating, Horsback riding, Martial Arts, Curling, Track and Field, Ice Hockey, Skiing, Snowboarding, Surfing, Archery, Swimming

  Špeciálne programy

  Golfová akadémia

  Študenti, ktorí sú vášnivými fanúšikmi a hráčmi golfu sa môžu prihlásiť do golfovej akadémie, organizovanej školou. Golfová škola v Pheasant Glen  uspokojí potreby dedikovaného golfistu, ktorý sa usiluje o najvyššiu možnú úroveň golfu. Záujemcovia zvládnu školenie golfového švihu pod vedením profesionála PGA ako aj lekcie v golfovej etikete, manažmente a turnaji. Študenti sa tiež oboznámia s operatívnou stranou golfového sveta, s pokynmi v oblasti riadenia turnajov,  s maloobchodným predajom a manažmentom golfových rezortov.
  Informácie o golfovej škole tu.

  Hudobná akadémia

  Intenzívny hudobný program školy poskytuje študentom príležitosť priamo profitovať zo špecializovanej hudobnej výučby a poradenstva. Všetci študenti budú mať možnosť hrať vo veľkých a malých súboroch s vysoko motivovanými rovesníkmi, ktorí majú rovnaký záväzok k akademickému a hudobnému úspechu. Každý študent získa komplexnú odbornú prípravu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Študenti výrazne zvýšia svoje zručnosti a vedomosti v oblasti hudby a budú mať príležitosť zúčastňovať sa na príležitostiach na najvyššej možnej úrovni počas svojho štúdia.
  Informácie o hudobnej akadémii tu.

  Hokejová akadémia

  Študenti, ktorí by sa popri škole radi venovali aj hokeju sa môžu prihlásiť do hokejovej školy. Filozofia programu je rozvoj 5 základných zručností, vytýčených hokejovou organizáciou Kanady (korčuľovanie, kontrola poku, streľba a kontrola hry) a využitie celkovej vývojovej pyramídy hráča v závislosti od veku.  Študenti sú na ľade 2,5 x týždenne a teoretickej časti mimo ľadu sa venujútaktiež 2,5  x týždenne.  Všetky hokejové hodiny prebiehajú  v Oceanside Place (obrovský zimný komplex) a študentov do  komplexu a z komplexu vozí  autobus.
  Informácie o hokejovej akadémii tu.


  Global ROAMS (RIVER, OCEAN AND MOUNTAIN SCHOOLS)

  Tento program je určený študentom 10 až 12. ročníka, ktorí kladú dôraz na aktivity v prírode, na pevnú pracovnú etiku, spoločenskú zodpovednosť, globálne záujmy a záujem  o outdoorovú turistiku.  Prvý polrok študenti navštevujú školu, druhý polrok trávia v prírode a venujú sa terennemu štúdiu a outdoorovým aktivitám.   

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 3 týždne 21 týždňov 43 týždňov
  Akademický rok CAD 25 650
  Akademický polrok CAD 14 750
  Akademický rok + golfová/hokejová akadémia CAD 28 950
  Akademický polrok + golfová/hokejová akadémia CAD 16 950
  Akademický rok + hudobná akadémia CAD 27 950
  Akademický polrok + hudobná akadémia CAD 15 950

  Termíny:

  Akademický rok: september - jún 
  Akademický polrok: september - január, február -  jún 

  Programy

  Akademický rok alebo polrok
  Akademický rok alebo polrok + hokejová akadémia
  Akademický rok alebo polrok + golfová akadémia
  Akademický rok alebo polrok + hudobná akadémia

  V cene je zahrnuté:

  • školné
  • poradenstvo a pomoc po vyučovaní (after school tutoring program)
  • ESL program (English as a Second Language) - po príchode škola otestuje úroveň angličtiny, na základe výsledku určí dodatočné hodiny angličtiny, najčastejšie kurz 2xtýždenne
  • ubytovanie v rodine
  • plná penzia
  • poručníctvo školy (škola vystupuje ako oficiálny poručník zahraničných študentov)
  • učebnice škola prepožičia, po ukončení štúdia ich študent musí vrátiť
  • oficiálne vysvedčenie
  • väčšina mimoškolských aktivít
  • transfer z letiska do rodiny a po ukončení programu na letisko
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • zdravotné poistenie

  V cene nie je zahrnuté:

  • doprava
  • extra aktivity, organizované školou
  • denná doprava z rodiny do školy a späť
  • cestovné poistenie
  • vreckové

  Podmienky prijatia

  • vek od 15 do 18 rokov v čase príchodu do Kanady.
  • dobrá znalosť angličtiny

  Sviatky 2022: 01.01., 01.07., 05.09., 25.12. Regionálne sviatky: https://www.officeholidays.com/countries/canada/2022

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a plná penzia sú zahrnuté v cene.

  Študenti sú ubytovaní v priateľských kanadských rodinách. Stravujú sa formou plnej penzie.Rodiny sú vyberané tak, aby čo najviac kopírovali spoločné záujmy, preto je potrebné k príhláške pristupovať zodpovedne. 

   

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore