0905 528 882enlap@enlap.sk

Letné jazykové kurzy a jazykové pobyty pre deti a mládež

Chcete, aby vaše dieťa alebo teenager zlepšil svoje jazykové zručnosti, zažil nezabudnuteľné dobrodružstvo a spoznal nových priateľov z celého sveta? Potom sú pre vás ideálnou voľbou naše letné jazykové kurzy a jazykové pobyty pre deti a mládež!

Naše jazykové kurzy a pobyty sú určené pre rôzne vekové kategórie, úrovne a záujmy. Môžete si vybrať z viacerých destinácií, ako napríklad Malta, Anglicko, Francúzsko, Španielsko, Nemecko, Taliansko, USA, Kanada a ďalšie. Skúsení a kvalifikovaní lektori vám zabezpečia efektívne a zábavné vyučovanie, ktoré vám pomôže zvládnuť komunikáciu v cudzom jazyku. Okrem toho sa budete môcť zapojiť do rôznych aktivít, ako sú športy, výlety, kultúrne podujatia, hry a večierky.

Naše letné jazykové kurzy a jazykové pobyty pre deti a mládež sú nielen príležitosťou na učenie sa, ale aj na zábavu a rozvoj osobnosti. Získate nové skúsenosti, spomienky a priateľstvá, ktoré vám zostanú na celý život.

Nechajte sa uniesť jazykovým dobrodružstvom a prihláste sa ešte dnes!


PREHĽAD JAZYKOVÝCH DESTINÁCIÍ 

Veľká BritániaMaltaÍrskoKanadaUSA
CyprusTalianskoŠpanielskoRakúsko
NemeckoFrancúzskoČína

Akreditované jazykové školy, medzinárodné skupiny

Všetky jazykové školy v zahraničí školy majú požadované akreditácie a dlhoročné skúsenosti v oblasti poskytovania starostlivosti o mladých študentov. Skupiny sú multikultúrne a školy dávajú dôraz na naplnenie potrieb každého študenta.

Spôsob výučby

Pred alebo po príchode do zahraničnej jazykovej školy sa každý študent zúčastní zaraďovacieho testu, aby bol následne umiestnený do skupiny s odpovedajúcou jazykovou úrovňou.

Učitelia sa riadia programom špeciálne navrhnutým pre deti a mládež, v ktorom sa rozvíjajú štyri jazykové zručnosti: počúvanie, hovorenie, čítanie a písanie. Plánujú a pripravujú svoje hodiny tak, aby boli interaktívne a motivačné a zábavné.

Na konci kurzu študenti obdržia osvedčenie, potvrdzujúce pokrok a dosiahnutú jazykovú úroveň.

Starostlivosť o študentov

Všetky školy sú k dispozícii 24 hodín denne a pomáhajú mladým ľuďom s ubytovaním, lekárskou starostlivosťou, poradenstvom a podporou.

Mimoškolský program

Jazykové školy ponúkajú prvotriedne zariadenia a pomôcky. Výučba je kombinovaná so športovými, kultúrnymi a spoločenskými aktivitami vždy pod dohľadom pracovníkov školy.

Šport - futbal, volejbal, basketbal, hádzaná, rugby, americký futbal, tanec, aerobik, fitnes, bedminton, tenis, softball, lacrosse, hokej, bowling, cricket, atletické súťaže, kúpanie, water walking, coasteering, aeroball, volejbal, plávanie, jazda na motokárach, zlaňovanie (absailing), šplhanie po lane, lukostreľba, streľba laserom na hlinené terče, bowling, plavba v kanoe alebo kajaku, lezenie skál a steny, horské bicykle, jazdy na štvorkolkách, bojové hry s použitím zbraní, plnených farbou (paint-balling), rafting, streľba z pušky, zorbing...

Umenie a remeslá - výroba šperkov, umelecká manikúra, dráma, divadlo, tričkový design, graffiti, výtvarné dielne, tanečné dielne, varenie...

Spoločenské a kultúrne aktivity - biliard, plážové hry, práca s počítačmi a internetom, divadelné aktivity, anglická konverzácia, filmové predstavenia, kvízy, turistické prechádzky, plavby loďou, besedy, návštevy kultúrnych podujatí.

Výlety

Jazykové školy organizujú celodenné a poldenné výlety do významných miest a historických pamiatok. Pre študentov do 18 rokov je účasť na všetkých podujatiach mimoškolského programu povinná. Študenti od 18 rokov sa na podujatiach môžu zúčastňovať spravidla však nie je pre nich povinný.

Ubytovanie

Hostiteľské rodiny – sú určené pre deti a mládež, ktoré uprednostňujú príjemné rodinné prostredie. Pobyt v rodine umožňuje študentom spoznať inú kultúru, spôsob života a používať cudzí jazyk aj mimo školy. Je vhodný pre študentov, ktorí zvládnu cestu do školy a späť po mimoškolských aktivitách. Študenti sú začleňovaní do rodín s prihliadnutím na vek, potreby a požiadavky. 

Všetky hosťovské rodiny sú vyberané našimi partnerskými školami a musia spĺňať určité kritéria. Sú pravidelne kontrolované. Môžu to byť rodiny s deťmi, alebo rodiny, ktoré majú odrastené deti, prípadne osamelé osoby, ktoré majú mnohokrát viac času na komunikáciu so študentmi.

Študentské rezidencie

Buď sa jedná o rezidenčné školy, v ktorých je všetko od ubytovania, cez výučbu až po mimoškolský program pod jednou strechou. Sú to školy na veľmi dobrej úrovni, vybavené plavárňami, športovými areálmi, počítačovými centrami, dielňami, študentskými reštauráciami, spoločenskými priestormi, práčovňami atď.. Tento typ ubytovania a štúdia je populárny medzi mladšími študentmi, lebo sú celý deň spolu s ostatnými študentmi a tak lepšie znášajú prípadný smútok za domovom. V rezidenciách je 24-hodinová starostlivosť .

Druhým typom je rezidencia mimo školy, je nutné dochádzať do školy a je väčšia nezávislosť a voľnosť. Rezidencie môžu byť vedľa školy alebo na pešiu vzdialenosť od školy avšak taktiež sa môže stať že študenti budú musieť využívať miestnu dopravu.

Transfery

Všetky školy zabezpečujú transfery z letiska do ubytovania a po ukončení pobytu z ubytovania na letisko. Väčšinou sa transfery organizujú školskými autobusmi. Letiská pre prílet, dni príletu a odletu má každá škola iné. 

Po prílete do cieľového mesta študenta na letisku čaká zástupca školy, ktorý má v rukách tabuľku s názvom školy a/alebo menom študenta. Študenta vyzdvihne a odvedie na miesto, kde už čakajú iní študenti a spoločne potom cestujú do miesta určenia. Každý študent má pri sebe núdzové telefónne číslo školy a našej agentúry, aby v prípade, že nastane akýkoľvek problém sa mal na koho obrátiť.

Asistenčná služba leteckej spoločnosti

Letecké spoločnosti ponúkajú za poplatok službu pre deti a mládež, ktorá spočíva v tom, že na odletovom letisku rodič odovzdá dieťa pracovníkovi aerolínii, ktorý sa bude o dieťa starať počas letu a po prílete do cieľového letiska odovzdá dieťa pracovníkovi školy. Tak isto prebieha aj spiatočný let. Letecké spoločnosti majú rôzne vekové limity pre takúto službu. Tieto služby sú spoplatnené. Ak má dieťa asistenčnú službu leteckej spoločnosti, musí si objednať aj asistenčnú službu školy. 

Zdravie

Očakáva sa, že študenti pricestujú v dobrom zdravotnom stave, aby sa mohli zúčastňovať na športových, kultúrnych a spoločenských aktivitách. Nesmú cestovať študenti s infekčnou chorobou, psychickými alebo inými vážnymi zdravotnými problémami. 

Školy si vyhradzujú právo poslať študenta s infekčnou chorobou, s psychickými problémami, poprípade s inými vážnymi zdravotnými problémami, o ktorých neboli dopredu informované domov.

Ak pravidelne užívate nejaké lieky, nezabudnite si zobrať dostatočné množstvo na celý jazykový pobyt. 

V prípade zdravotných problémov sa pracovníci školy postarajú o zaistenie bezodkladnej lekárskej pomoci. Mnohé školy najmä rezidenčné majú zdravotných pracovníkov priamo v areáli školy. Ak nie, navštívia miestneho lekára. Zubné zákroky a ošetrenia v zahraničí sú pomerne finančne nákladné a študenti za ne spravidla musia platiť.

Poistenie

V EU je nutné mať so sebou Európsky zdravotný preukaz, ktorý oprávňuje na lekársku starostlivosť v rozsahu pre danú krajinu.

Pri všetkých kurzoch, vrátane tých v EU odporúčame komplexné cestovné poistenie.

Vreckové

Študenti by mali mať so sebou kreditnú/debetnú kartu, s ktorou môžu platiť za tovary a služby alebo si môžu vybrať peniaze z bankomatu v bankách. Rodičia by mali svojim deťom na ich karte zabezpečiť denný limit, aby tak predišli k nadmerným výdavkom. Odporúčame mať so sebou len malu hotovosť.

Oblečenie

Odporúčame bežné letné a športové oblečenie. Každý kus by mal byť označený menom študenta.

Základný zoznam: nohavice (džínsy), sukne, šaty, športové košele, šortky, tričká, pulóvre, svetre, vetrovka, spodnú bielizeň, vreckovky, ponožky, pančuchy, pyžamo, uteráky, potreby osobnej hygieny, tepláky, plavky, topánky, tenisky, dáždnik.

Iné: športové náradie (napr. tenisová, squashová raketa a pod. ), adaptér na elektrinu, slnečné okuliare, perá, ceruzky, zošity, bilingválny slovník.
Športové náradie potrebné počas športových hodín poskytuje škola. Mimo športových hodín musia študenti používať vlastné náradie.

Pranie

V mnohých školách je pranie bielizne študentov zahrnuté v cene. Ak nie, zvyčajne k dispozícii samoobslužné práčovne na mince.

Kontakt rodičov s deťmi

Študenti by mali upovedomiť rodičov o tom, že šťastne pricestovali do zahraničnej školy telefonicky alebo sms hneď ako pricestujú. Neodporúčame, aby rodičia telefonovali deťom prvý deň.
 

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore