0905 528 882enlap@enlap.sk

ENLAP recenzie

Dobrý deň, priatelia,

našou snahou je neustále zlepšovať kvalitu služieb. Po skončení kurzov naším klientom zasielame dotazníky, aby nám poskytli spätnú väzbu o kvalite pobytov v zahraničí.

Pre názornosť poskytujeme niekoľko myšlienok klientov. Skúšame nájsť aj negatívne odozvy, asi v týchto prípadoch študenti nemajú vôľu nás kontaktovať.
Odpovede neprešli korektúrou, nezmenili sme ani jedno slovo okrem /vsuviek/ ohľadom lokality, študenti sú "naši".

Čo o nás a o štúdiu napísali študenti?

Ak Vás zaujíma konkrétna krajina, stačí si vybrať:


Stredná škola očami našej študentky Niny, v blogu sa dozviete viac - Stredná škola v Berlíne
Nina, Berlín

Skúsenosť našej študentky so stredoškolským ročným pobytom v zahraničí v Írsku - Stredná škola v Írsku 
Katka

„Pre deti to bola veľmi pozitívna skúsenosť. Prvý krát boli na zahraničnom pobyte a veľmi sa im páčilo.“
Viktória, Alpha School, Malta – rodinný pobyt, 10.11.2023
 
Všetko bolo super, len strava nebola najlepšie.
Júlia, King´s College, Londýn, 15.7.2023

Dcéra bola veľmi spokojná.
Gabriela, Sprachcaffe, mládež, St. Julian´s,  Malta 20.8.2023 

Moje dva týždne strávené na tejto univerzite boli úžasné. Na začiatku som mal obavy, pretože som chcel stráviť prázdniny so svojími kamarátmi, ale tento pobyt ma príjemne prekvapil. Royal Holloway je úžasným miestom pre jazykový pobyt. Ich program bol dobre štruktúrovaný a výuka angličtiny bola veľmi efektívna. Učitelia boli prívetiví a ochotní pomôcť mi s mojim jazykovým rozvojom. Okrem výučby som si veľmi užil aj kultúrne aktivity a výlety, ktoré boli súčasťou programu. Mal som možnosť spoznať nových priateľov z rôznych krajín a rozšíriť svoje obzory. Egham ako destinácia pre jazykový pobyt je ideálna. Je to pokojné mesto s nádherným okolím, a zároveň je dostatočne blízko od Londýna. Tento jazykový pobyt ma nadchol a určite by som ho odporučil každému, kto si chce zdokonaliť svoje jazykové schopnosti a zároveň si užiť skvelý čas. Určite sa zúčastním tohto programu aj v budúcom roku. ĎAKUJEM ENLAP
Artur, Royal Holloway University of London, Egham, 14.8.2023
 
Vsetko bolo super, jedine pri konci sme dostali menej aktivnych spoluziakov a lektorov takze vyucba bola slabsia ale to bolo asi posledne 2dni
Ema, South Bank University, Londýn, 13.8.2023
 
S pobytom v Benalmádena som bola spokojná. Rodina v ktorej som strávila dva týždne bola veľmi príjemná. Strava bola tiež veľmi dobrá, každý deň pestrá s viacerými možnostami výberu. Poobedné a celodenné výlety za pamiatkami sa mi osobne páčili viac ako chodenie na pláž, ktorého bolo počas týždňa trochu viac ako sa očakávala.
Sofia, Benalmádena, Colegio Maravillas, Španielsko, 23.7.2023
 
Dcera bola velmi spokojna, s ubytovanim, hostitelskou rodinou, programom aj ucitelmi. Nasla si skvelu partiu kamaratov a urcite budeme o takomto kurze uvazovat aj v buducnosti.
Natalia, Benalmádena, Colegio Maravillas, Španielsko, 13.8.2023
  
Super zazitky, nove kamaratstva, vsetky moje ocakavania to splnilo. Ucenie bola vdaka ucitelovi zabava.
Nina, Sprachcaffe, St. Paul´s Bay, Malta, 29.7.2023
 
Výučba bola kvalitná, trochu ma zaskočilo, že nie všetci lektori boli “native English speakers”, čo by som od kurzu v Británii očakávala. Ubytovanie a strava boli na výbornej úrovni, trošku bolo škoda, že po skončení spoločného programu sme nemali viac voľnosti v pohybe; v podstate sme boli zatvorení v budove/areále inštitúcie. Na druhej strane, výlety boli skvelé, top: Canterbury, Brighton, Oxford. Z londýnskych miest som si obľúbila Camden Town. Celkove hodnotím ako výbornú a užitočnú skúsenosť, po ktorej si trúfam aj na dlhší povedzme celosemestrový pobyt na zahraničnej škole.
Karolina, London Mile End, Embassy, 15.8.2023
 
Bola to super skúsenosť. Svoj pobyt som si užila, ale nebol pripravený na to, že tam budem sedem týždňov. A v triede bol vyšší počet žiakov.
Monika, Brighton, University of Sussex, 15.8.2023
 
Super program,kvalitná úroveň Angličtiny, ubytovanie na úrovni, veľmi pekné prostredie, mimovoľné aktivity super, milý personál. Slabšia úroveň stravy - viac priblížiť Európskemu priemeru
Alex, ESE(junior), Malta, 19.8.2023
 
bola to úžasná skúsenosť, životne zážitky na ktoré nikdy nezabudnem, veľa mi to dalo (či už len zlepsienie v jazyku,nových kamarátov a samostatnosť),určite mi to dalo istotu a odvahu hovoriť po anglicky, veľmi sa mi tam páčilo a rada pojdem znovu
Katarína, Sprachcaffe, St.Julian´s, Malta, mládež, 19.8.2023
 
Príjemná a jedinečná skúsenosť, naučila som veľa o sebe i ostatných, o kultúrach sveta a zvykoch. Zlepšila som si svoje konverzačné skúsenosti a cítim sa sebavedomejšie v jazyku. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť a odporúčam ju všetkým!
Terézia, Actilingua, Summer course(12-17), Viedeň, 28.7.2023
 
Vedúci boly priateľský a ochotný. Škola bola nádherná a v nej učitelia ktorých by každy chcel a určite by som chcel íst na dalši rok zase
Dominik, Churchill House, Ramsgate, UK, mládež, 11.8.2023
 
Letný jazykový kurz v UCLA hodnotím veľmi pozitívne, bola to skvelá skúsenosť a hlavne som získala mnoho kamarátov z rôznych kútov sveta, taktiež som navštívila mnoho zaujímavých miest, ktoré som od malička vždy chcela vidieť. V campuse vládla skvelá atmosféra, všetci tam boli veľmi milí, ochotní, prijateľskí a taktiež veľmi kreatívni, vždy dokázali vymyslieť skvelý program. Nemôžem sa sťažovať ani na ubytko alebo stravu pretože všetko spĺňalo moje očakávania. Čo sa týka výučby - bola založená viacmenej na komunikácii a učitelia si zvolili výučbu zábavnej formy, čo ma veľmi teší pretože sme sa na hodinách nikdy nenudili.
Viktoria, UCLA, Ardmore, Los Angeles, California, USA, mládež, 24.7.2023
 
Super 2x South Bank hovorí za všetko
Michaela, South Bank University, Londýn 13.8.2023
 
Prostredníctvom agentúry Enlap sme si objednali rodinny jazykovy pobyt na Malte počas júla. Na začiatku som hľadala možnosť, akoby som sa ako matka dvoch malých detí mohla zdokonaliť v angličtine niekde v cudzojazycnom prostredí. Nápad sa podarilo zrealizovať prostredníctvom agentúry Enlap počas letných prázdnin, kde sme si na ostrove Malta dopriali mesiac dopoludňajsieho štúdia anglictiny a v popoludňajších hodinách zase užili more a slnko. Deti (3 a 7) sa učili angličtinu hravou formou v menšom kolektíve (cca 7 ), pokiaľ my dospelí sme sa učili o poschodie nižšie , taktiež v menších skupinkách. Alpha school bola menšia jazyková škola, kde sa stretávajú študenti naozaj všetkých vekových kategórií. Oceňujem výborný prístup učiteľov, preberane témy, jednoduche sposoby dopravy do skoly, ubytovanie ... a naozaj som počas celého pobytu nezažila nič negatívne. Deti boli nadšene, výrazne sa zdokonalili v angličtine, v ktorej sa už plynule dokážu dohovoriť. Odniesli si tiež skúsenosť zo stretnutí s ľuďmi iných národnosti s odlišným prízvukom. ALPHA school bola miestom, kde sme sa nielen zdokonalili v angličtine, ale taktiež nás obohatila o nové skúsenosti a umožnila nám stretnúť mnoho inšpiratívnych ľudí. Malta je nádherný ostrov, ktorý sa oplatí vidieť. Ďakujem agentúre Enlap za ich skvelý prístup, za promptne riešenie mojich požiadaviek v súvislosti s ubytovaním a celkovo s kreovanim môjho nápadu do záverečnej podoby zmysluplne strávenej dovolenky s obrovskou pridanou hodnotou vo forme nezabudnuteľneho jazykového pobytu. S deťmi sme si to naozaj uzili a radi si to zopakujeme. Všetko dobré !!!
Martina, Alpha School, Malta pobyt pre rodiny 28.8.2023
 
Vsetko super
Jaroslav, UCLA, Ardmore, Los Angeles, California, USA, mládež 29.7.2023
 
dcera bola nadsena, so vsetkym,
Jana, Nice, Actilangue, Francúzsko, 28.8.2023
 
moje ocakavania sa naplnili, strava bola pestra a chutna. ubytovanie ciste a priestranne
Mia, Did Deutsch Institut, Berlín, Juniori, 15.7.2023
 
Všetko bolo presne podľa našich predstáv. Hodnotíme na 100%.
Juliana a Mariana, Fordham University, NY, USA, 16.7.2023
 
Ubytovanie v apartmánoch nie je pre starších študentov, nakoľko v apartmánoch sú mladí ľudia (vekový priemer cca 25 rokov). Apartmány sú veľké, s veľkým počtom ľudí, čiže sú hlučné. Určite pre starších študentov odporúčam školskú rezidenciu alebo samostatné ubytovanie. Veľmi pozitívne hodnotím prístup riešenia možnosti výmeny ubytovania ENLAPu. Pani Bilaninová bola veľmi ústretoví a nápomocná môj problém riešiť. S takýmto osobným prístupom som sa ešte nikdy nestretla. Pri výbere študijného pobytu v zahraničí určite odporúčam riešiť sprostredkovanie prostredníctvom ENLAPu.
Andrea, ETI, Malta, 20.5.2023
 
Svoj pobyt som si veľmi užila vďaka úžasným učiteľom, activity leadrom a priateľom, ktorých som si tam našla. Tieto dva týždne ma neskutočne posunuli vopred nielen v angličtine, ale taktiež som sa naučila byť viac zodpovedná, samostatná a sebavedomá. Počas pobytu som síce narazila na pár problémov, no ich riešenie ma posunulo ešte viac vopred. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť a najradšej by som to celé prežila znovu.
Nina, Goldsmith´s University, mládež, 14.8.2023
 
Pobyt naplnil moje očakávania a som spokojný, že som mohol byť v Londýne a vidieť ho. Výlety boli super len sa mi trochu nepáčilo, že sme nemali možnosť sa rozhodnúť kam pôjdeme na celodenný výlet. Pracovníci aj učitelia tam boli veľmi milí a priateľskí. Taktiež som sa zlepšil v komunikácii a spoznal veľa nových super ľudí z celého sveta.
Michal, Queen Mary´s University, Londýn, mládež, 24.7.2023
 
Bol to najlepší pobyt v mojom živote. Bývali sme v skvelej pani ktorá bola velmi mila ochotná a vždy sa nám snažila vyjsť v ústrety.Škola bola tiež super každý učiteľ mal nad nami trpezlivosť a celkovo všetci boli velmi priateľský.Určite to nebol posledný pobyt cez tuto agentúru.
Valentína, Actilangue, Nice, Francúzsko, 24.7.2023
 
Vsetko bolo uplne super, ubytko troska dalej od skoly ale zato rodina bola perfektna. Mimoskolske aktivity boli super a vsetci velmi priatelski. Jedlo v skole obcas nebolo dobre ale dalo sa to zjest.
Linda, Brighton, BLC, UK, mládež,  24.7.2023
 
So školou som bola spokojná, prístup lektorov ozaj bol veľmi odborný, ľudský. S mojím jediným problémom bol veľká vzdialenosť medzi školou a s mojou hosťujúcou rodinou.
Eva, EC 30+, Londýn, 16.1.2023
 
S agentúrou ENLAP sme nadmieru spokojní. Pani z agentúry bola veľmi trpezlivá,ochotná a milá.My sme sa nemuseli o nič starať. Pre deti sme zvolili 8 týždňový pobyt na Cypre a všetko prebehlo tak ako bolo dohodnuté, žiadne nepríjemné prekvapenia na mieste, žiadne príplatky. Hotel s bazénom v ktorom boli ubytované deti bol čistučký a vždy uprataný, strava im tiež chutila, skvelé mimoškolské aktivity, more, výlety a výborní teamlídri :-) Najdôležitejšie je, že sa deťom podstatne zlepšila angličtina, keďže boli nútení používať angličtinu neustále aj mimo školy, a to im veľmi pomohlo. Deti si užili krásne leto, spoznali nových priateľov, s ktorými zostali v kontakte aj po návrate domov a radi by niekam vycestovali aj budúce leto, takže určite zase využijeme služby tejto agentúry :-)
Anna, Limassol, Sunny English School, Cyprus, 13.8.2022
 
Pobyt sám o sebe hodnotím pozitívne, nemám žiadne konkrétne výhrady, zo strany školy neboli žiadne komplikácie, učitelia v škole vyučovali na vysokej pedagogickej úrovni. Írsko je krásna krajina a v škole sa jednoducho dala najsť partia ľudí s podobnými záujmami
Ivan, ISI, Dublin, 14.8.2022
 
všetko bolo v poriadku
Lujza, BLC Brighton, mládež, 14.8.2022
 
Veľmi sa mi tam páčilo nasla som si super zahraničných priateľov. Jedlo bolo priemerné nepáčilo sa mi z5e skoro každý deň boli cestoviny. Škola pola po obede trochu nudná ale inak fajn. Výlety sa mi páčili najviac boli zaujímavé a zábavné.
Ema, St. Margaret´s,  Sprachcaffe, mládež, 25.8.2022
 
Keď sa vyskytol problem (nefungovala tepla voda) a povedala som to veducim nič sa s tým 2 dni nedialo dokým sme nezavolali do enlapu. Inak škola bola pekna aj ubytovanie, všetci veducí boli príjemný mali trpezlivosť keď sme niečo po anglicky nevedeli.
Ema, South Bank University, mládež, 25.8.2022
 
celkovo pozitívny dojem, príjemný kolektív vyučujúcich, dobrá atmosféra
Gyorgy, Thomas University, Miami, USA, mládež, 7.8.2022
 
Dakujem zo srdca za tuto skusenost! Vsetko bolo dokonale, nad moje ocakavania. Sposob vyucby, ucitelia, priestory skoly, animatori, organizacia, jedlo, rodina, ubytovanie, vzdialenost rodiny od skoly... vsetko bolo na jednotku s hviezdickou. Velka vdaka patri aj pani Bilaninovej ,ktora pocas celeho procesu vybavovania pohotovo reagovala a mala s nami velku trpezlivost ;)) Vasa agentura mi poskytla velmi vela uzitocnych informacii, ktore mnozstvo ostatnych studentov vobec nemalo (napr. Meno a stav rodiny, adresa ubytovania, autobusove spoje…) Este raz velke dakujem!! Bolo to uzasne
Tatiana, BLC, Brighton, mládež, 14.8.2022
 
Do mesta Paríž som sa ihneď zaľúbila! Škola France Langue mala úžasnú lokáciu hneď vedľa Notre Damme, v Quartier Latin čo je študentská štvrť, čiže plná krásnych reštaurácii, kaviarní a barov. Výučba bola aj hravou formou, čo ma bavilo. V škole som sa zoznámila so super ľuďmi z celého sveta a sme v kontakte až doteraz.
Natalia, Paríž France Langue 29.7.2022
 
Páčilo sa mi, že Enlap zariadil všetko potrebné pred vycestovaním. Jediné problémy sa vyskytli v hostiteľskej rodine, ale to som riešila samostatne. Kvalita školy a výučba celkovo bola na výbornej úrovni, každý sa snažil pomôcť, pracovali sme v menších skupinkách, pri konverzácii sa každý dostal k slovu no nikto nikoho nenútil nasilu rozprávať. Priestory školy boli moderné, triedy boli vybavené modernými tabuľami. Samotná budova školy bola v centre St. Julians čo bola veľká výhoda.
Linda, ESE, Malta, 10.7.2022
 
je to skvelá príležitosť na praktické využívanie jazyka a spoznanie veľa nových ľudí z mnohých krajín a objavovanie miestnej kultúry, no samotná škola je veľmi jednoduchá, čo však neberiem ako negatívum
Rebeka, Maltalingua, Malta, Junior,17.7.2022
 
Môj pobyt prebehol v poriadku. Potešilo by ma ak by sa škola zamerala na podrobnejšie vysvetlenie gramatiky a problematiku pre zahraničných študentov, ktorý sa učia francúzsky jazyk. Ponúka aktivít bola fajn, no trebalo za ne doplácať čo môže byť pre niekoho problém keďže už samotný kurz je finančne nákladný. Taktiež by bolo fajn ak by boli nejaké mimoškolské aktivity pre študentov v podobe krúžkov, pretože by sme sa tak vedeli lepšie spoznať a nemuseli by sme tráviť čas osamote.
Michaela, Nice, Actilangue, dospelý, 22.8.2022
 
Skvelá skúsenosť, na zahraničný pobyt som vycestovala prvýkrát a vrelo ho odporúčam všetkým študentom, ktorí zvažujú túto možnosť. Brighton je krásne novodobé mesto, organizácia školy bola špičková. Každý deň sme mali rôzne poobedné/večerné mimoškolské aktivity, v sobotu celodenný výlet do Londýna a nedeľa bola voľná. Prostredie školy bolo moderné a veľmi príjemné. Pracovníci školy a učitelia boli ústretoví, ochotní, erudovaní a veľmi priateľskí. Ubytovanie som mala zabezpečené v hosťovskej rodine, ktorá bola taktiež veľmi príjemná. Určite by som tento pobyt absolvovala znovu.
Michaela, BLC, Brighton, juniori, 22.8.2022
 
cely zajazd bol skvely, od ucitelov a koordinatorov po ubytovanie. velmi sa mi pacilo, skola bola super, vsetci boli prijemni a zhovievavi. jedine negativum boli pre mna mimoskolske aktivity, tie boli nic moc. tuzila som ist na vylet do seville alebo nerjy a namiesto toho sme mali aquapark. po skole boli aktivity tiez slabe, to by som do buducna zlepsila.
Tereza, Malaga, Sprachcaffe, 16.7.2022
 
dost dobre bolo sranda
Alexander, GCI Galway, príprava na certifikát, 19.6.2022
 
Skvelí učitelia i spôsob výučby. Človek sa tam cítil vítaný.
Simona, Malaga, Instituto Malaca, dospelý, 7.5.2022
 
Nemohla som si vybrat lepsie, od pristupu, spolahlivosti a serioznosti agentury ENLAP, cez krasne miesto juzneho Talianska, az po Academiu, kde okrem vybornych priatelov najdete ozajstnych profesionalov. Odporucam vsetkymi 20timi!
Terezia, Salerno, Accademia Italiana, Taliansko, 3.6.2022
 
Male pracovne skupiny. Profesionalny pristup ucitelov. Dobry kolektiv.
Martin, English in Cyprus, Limassol, 29.10.2021
 
Bola som ubytovana u manzelskeho paru, ktory bol tak nesmierne laskavi, ze ani vo sne by ma nenapadlo, ze sa k nim budem jedneho dna chciet vratit. Ostali sme v kontakte doteraz. Co sa tyka skoly a profesorov, mala som na konverzaciu profesora andresa, ktory nielen pekne vyslovoval, ale aj zaujimavo rozpraval. Mala som pri nom pocit ze moja spanielcina je na ovela vyssej urovni ako v skutocnosti som. Klobuk dole aj pred nim
Katarina, OnSpain Malaga, 27.11.2022
 
Vycestovala som na trojtýždňový intenzívny kurz do Nice, kde som sa učila francúzštinu. Tuto destináciu odporúčam. Asi 15 minut od rezidencie sa nachádza promenáda s plážou a krásnym morom. Mesto je plné mladých ľudí a presiaknuté stredomorskom atmosférou. Spoznala som vela nových ľudí prevažne s Európy. Výučba mi pomohla hlavne v prekonaní jazykovej bariéry a komunikácii. Od intenzívneho kurzu som očakávala viac a ľutovala som že som si ho zaplatila. V konečnom dosledku som nesmierne rada že som do Nice išla a som vďačná za všetky skúsenosti a nových kamarátov .
Terezia, Sprachcaffe, Nice, mládež, 24.7.2021
 
Pobyt bol zaujímavý a som rada, že som sa zúčastnila. Jedine by som pridala viac skupín aby sa dalo viac podľa úrovne žiakov pracovať.
Monika, Nice, Sprachcaffe, Francúzsko, mládež, 25.7.2021
 
Môj pobyt v Alicante bol nezabudnuteľným zážitkom. Krásne prostredie, kultúra, jedlo aj more. V škole s nami komunikovali iba po španielsky takže som bola nútená stále rozprávať, čo ma v jazyku veľmi posunulo. Určite sa tam rada vrátim :-).
Veronika, Alicante, Proyecto Espanol, Španielsko, 24.7.2021
 
Ďakujem Vám za pomoc a dodanie odvahy vycestovať “do sveta” v mojom veku 50+ Som nadšená, vybavili a ochotne ste mi vysvetlili všetko potrebné, skola bola úžasná, personál aj študenti. Nasla som si priateľov z celého sveta a vo veku od 20 do 75 :-) Moj pobyt trval 3 týždne, ale vôbec sa mi nechcelo odísť. Určite by som sa chcela vrátiť. Dakujem za všetko.
Miriam, Easy School of Valletta, Malta, 26.10.2019

„očákaval som dovolenkový mód, ale bolo to ako na skúškovom období v VŠ, na druhej strane moja španielčina sa zlepšila raketovým tempom“
Jaroslav, Malaca Instituto, Malaga, 28/9/2019

„Super skusenost. Bola to moja prva skusenost s takymto niecim a okrem kvalitnej vyucby som pospoznaval Maltu a spoznal ludi z inych narodov/kultur :)“
Patrik, Sprachcaffe, St. Julian´s, 25/8/2019 

„Všetko bolo v poriadku. Veľmi sa mi pobyt páčil.“
Michal, Did Deutsch Institut Berlin, 24/8/2019
 
„Pobyt v Bournemouthe hodnotím celkovo veľmi pozitívne. Bola to úžasná skúsenosť. Mala som tiež šťastie na výbornú učiteľku angličtiny, ktorá mi dala veľmi zabrať. Trochu menej pozitívne hodnotím ubytovanie. Moja pani domáca bola naozaj veľmi milá a ústretová, ale niekedy bol problém s čistotou v dome a strava tiež celkom nezodpovedala tomu, čo som očakávala. Ale neboli to zas tak veľké problémy, ktoré by bolo treba riešiť oficiálne. Spolupráca s ENLAPom bola tiež výborná. Nabudúce by som však určite nevyužila transfer, ktorý bol veľmi drahý. (viem, že cenu neurčoval ENLAP, takže to nehovorím ako výčitku, len skonštatovanie) Samotný Bournemouth bolo nádherné mesto s možnosťami skvelých prechádzok. Určite odporúčam využiť agentúry, ktoré robia výlety do krásnych miest v okolí.Výlety poriada aj smaotná škola.“
Maria, Capital School of Bournemouth, 18/8/2019
 
„Môj pobyt na Malte bol na dva týždne. Boli to dva týždne plné dobrodružstvá, nových priateľstiev a samozrejme zdokonalení za v anglickom jazyku. Cesta bola viac menej bezproblémová. Ubytovaná som bola na St. Paul's Bay, Buggiba v hoteli Euroclub. Po dorazení do hotela ma uvítali teameri zo Sprachcaffe, dostala som všetky pokyny čo kde a ako sa bude diať a odovzdali mi kľúčik od izby. Izba bola vcelku pekná, čistá, možno pre 3 osoby trošku menšia. Ale v podstate sme tam iba spali, takže to nevadilo. V hoteli nam bol k dispozicii aj bazén, ktorý nebol nikdy nejak preplnený aj na to že bol menší. Radi sme tam chodili. Pondelok až piatok nás doobeda čakala škola. Začínala sa o 9:00 a končila o 12:00. Ja som mala menej intenzívny kurz a musím povedať že to bohate stačilo. Personal skoly bol milý a pokial vas aj na zaciatku zle zaradili podla urovne angličtiny, po dvoch dnoch ste sa mohli preradiť. Ňo tak či tak som celý deň rozprávala len anglicky. Poobede sme mali vždy nejaký program. Program sa delil na časť zadarmo a na časť ktorú sme si mohli priplatiť. Väčšinou sa to týkalo nejakého špeciálneho vyletu alebo aktivity. Z plateneho programu odporucam St. Peter's pool, National aquarium, Boat party alebo hocijaka iná party. Či som sa programu zúčastnila alebo nie bolo len na mne, pokiaľ to nebol povinný program, toho však bolo minimálne, no urcite stali zato, nenadarmo boli povinne. Pokiaľ som teda nemala chuť na aktivity ktoré pripravili teameri, jednoducho sme sa po dohode s teamermi išli kúpať k moru ktoré bolo len 150m od hotela, do bazénu alebo sme si zašli do neďalekeho McDonald's na ľadovú kávu. Bolo to fajn. Čo sa týka mora, tak vstup do neho je poväčšine skalnatý a nachadzali sa tu aj morske ježky, preto odporúčam zobrať obuv do mora, ktoru som si ja bohužiaľ zabudla. V období keď som tam bola sa vyskytovali aj meduzy, ktoré ľudí nepríjemné pŕhlili, ja som sa tomu našťastie vyhla. Dalo sa ich spozorovať. Teraz by som sa trošku povenovala strave v hoteli. Ta bola úplne parádna, dalo sa vybrať. Veľa cestovín, mäsa, smazenych veci a zemiakov. No po čase zistíte, že sa to tam opakuje stále dookola a na konci dvoch týždňov som sa už tešila na domácu stravu. Celkovo si myslím, že tie 2 týždne stačili. Jednoznačne som si to užila naplno a s ľuďmi odtial som stále v kontakte. :)“ 
Katarína, Sprachcaffe, St. Paul´s Bay, 17/8/2019
 
„Určite treba zažiť, som rád že som to skúsil. Stalo to za každý cent“ 
Aurel, Brighton Language College, 17/8/2019
 
„Enlap je výborný tým, ktorý vždy pomôže. Škola je úžasné miesto na naucenie sa jazyka a zoznámenie sa s novymi ľuďmi. Mimoškolské aktivity sú vždy niečím zaujímavé a náučné.“
Michaela, Camino Barcelona, 9/8/2019
 
„Bylo to tam úplně super!! Našla jsem si tam spoustu nových kamarádů a taky jsem se tam toho spoustu naučila. Všichni ať už z učitelů,manažerů,animátorů nebo houseparents byli velice hodní a byla s něma sranda! Moc se mi to tam líbilo! Příští rok jedu určitě znovu!“ 
Denisa, LAL, Brighton University of Sussex, 4/8/2019
 
„Pozitiva-vela exkurzii,vecera na lodi,intenzivna anglictina. Bez negativ.“
Michaela, LAL, St. Mary´s Londýn, 4/8/2019
 
„Škola bola naozaj na vysokej úrovni, priateľská atmosféra, profesionáli, zaroveň s rodinným prístupom. Mala som šťastie na spolubývajúcich (to ale asi nikto nemohol ovplyvniť-mala som šťastie). Príjemné ubytovanie v dostupnej vzdialenosti od školy.“
Eva, Proyecto Español, Granada, 3/8/2019
 
„velmi som bola spokojna, vyhovoval mi system co ponukala skola“
Laura, LAL, New York, 31/7/2019
 
„Bolo to super, vsetko v poriadku, organizacne zvladnute, hostitelska rodina uplne super.“ Veronika Regensburg Horizonte Sprachschule, 20/7/2019
„Pozitívna skúsenosť“
Ľubica, Did Deutsch Institut, Viedeň, 20/7/2019
 
„Dcera bola velmi spokojna.“
Natálkina mama, LAL, Boca Raton, 18/7/2019
 
„Z vyjadrenia syna boli naplnené očakávania, v budúcom roku plánuje opäť vzdelávanie v cudzom jazyku prostredníctvom Enlapu. Z našej strany je dôvera.“                                
Viktorova mama, Viedeň, DID Deutsch Institut, 20/7/2019

„Som spokojná ako so spoločnosťou Enlap ako aj so školou Proyecto Espanol. Učitelia boli ústretoví, študentom sa venovali a hodiny oživili dynamikou.“
Eleonóra, Alicante, Proyecto Español, 20/7/2019
 
„Škola a školský program výborné, ubytovanie slabšie.“
Adam, Ramsgate, Churchill House (kurz pre mládež), 13/7/2019
 
„Najkrajšie dva týždne v živote, aj napriek malým nedostatkom (žiadna klimatizácia na izbe,...) som si to maximálne užila.“
Viktória, Cannes, Centre International, 13/7/2019
 
„Veľmi si cením rýchle odpovede Enlap-u, keď som mala akékoľvek otázky. Zamestnanci v škole boli vždy nápomocní, výučba bola ozaj skvelá. Učiteľia aj študenti maximálne priateľský. Jedna z najlepších zážitkov v mojom živote :)“
Anna, Cambridge, LSI, 13/7/2019
 
„Škola mala veeeelmi bohaty mimoskolsky program (krasne zaujimav exkurzie), prostredie bolo krasne, izby tiez, jedlo vynikajuce, vsetci veelmi mily a tak, jedine mozno vyucovanie bolo slabsie (nic nove som sa nenaucila, ale bola som len tyzden mozno preto, a tiez ucitela sme moc nevystihli), ale nasla som si kopu kamaratov, nazbierala vela novych krasnych zazitkov a celkova skusenost jednoducho nezabudnutelna.“
Jasmína, St. Mary´s Londýn, LAL, 7/7/2019
 
„Škola je perfektnou skúsenosťou, a výučba je veľmi zaujímavo tvorená, učitelia nepochádzaju len z Írska (ale napr. Kanada) co je veľmi zaujímavé pri komunikácii. Aktivity po škole sú veľmi zaujímavé a je možnosť výberu ďalších hodín ako napríklad gramatika.“
Katarína, Cork, Írsko, Cork English College, (aviation kurz), 15/6/2019

„Vysoka uroven kvality vyucby, skveli a kompetentni vyucujuci, napomocni pracovnici skoly, uzasne mimoskolske aktivity, skvele prostredie“
Zuzana, EC, Malta, 8/6/2019
 
„Uzasna atmosfera v skole a velmi dobry ucitelsky zbor. Vesely a navyse velmi odborny.Dokazal som sa zlepsit v anglictine a zaroven som videl vela z oatrova, co mi umoznili skolske aktivity.“
Peter, Honolulu, Hawaii, IIE, 25/5/2019
 
„Jazykový pobyt na Novom Zélande nie je iba o štúdiu jazyka, ale je to ozaj dobrodružstvo, nádherná príroda, fantastickí ľudia, spoznávanie nových kultúr, množstvo nových priateľov z celého sveta a obrovské množstvo zážitkov. A je úplne samozrejmé, že v takomto prostredí sa vaša angličtina každým dňom zlepšuje.“
Jozef, Auckland, Nový Zéland, LSI, 23/02/2019
 
„Nemám čo vytknúť.“
Nikoletta, Fort Lauderdale, TLA, 8/12/2018

„Bola to velmi dobra skusenost a urcite ju odporucam kazdemu kto ma zaujem. Clovek spozna ludi z mnohych krajin, zaroven sa zlepsi v jazyku a zabavi sa. Skola ponukala mnoho mimoskolskych aktivit. Urcite by som to opat vyuzila. Skolu Inlingua mozem len odporucit. Ak bude moznost velmi rada vyuzijem aj sluzby Enlapu. Velmi dobry pristup a velmi dobra informovanost z vasej strany.“
Iveta, Inlingua Sliema, 27/10/2018

„Zúčastnil som sa prostredníctvom vašej agentúry už 3tieho jazykového kurzu a vždy som bol s vašimi službami spokojný.“
Filip, Capital Schoof of Bournemouth, 30/09/2018

„Veľmi silný zážitok... aspoň pre mňa... stretnutie s ľuďmi rôznych národností...“
Nadežda, GV Malta, 22/09/2018
 
„Bola som spokojna a splnilo moje ocakavania.“
Ildikó, Malta, GV, 22/9/2018
 
„Užili sme si celý pobyt. Učiteľ perfektný úžasný skvelý. Škola menšia príjemná rodinná. Výlety krásne. Ubytovanie s výhľadom na more dokonca aj obrovsky bazén. Strava slabšia.“
Larisa, Malaga, Alhambra Instituto International, 8/9/2018 
 
„Veľmi milí a dobrí učitelia, veľká ochota, jediná vec čo mi chýbala bol väčší počet
mimoškolských aktivít.“
Tereza, IH, Palma de Mallorca, 7/9/2018
 
„Motivujúca študijná atmosféra, učitelia s bohatou praxou, nádherné prostredie, jednoducho všetko, čo pomáha prehĺbiť si jazykové kompetencie zo španielskeho jazyka a spoznať kultúru a mentalitu Španielov. Superintenzívny kurz je nielen super, ale aj intenzívny – je potrebné sa skutočne veľa učiť, ale výsledok, t. j. zvýšenie jazykovej úrovne v relatívne krátkom čase, rozhodne stojí za tú námahu.“
Eva, Malaga, Malaca Instituto, 1/9/2018
 
„Pobyt v Alicante a výučba v Proyecto Español boli úžasné. Mám v pláne tam ísť aj nabudúce.“
Karin, Alicante, Proyecto Español, 25/8/2018
 
„Páčilo sa mi vsetko. Obdivujem trpezlivost lektorov.“
Sandra, Salzburg, Inlingua, 24/8/2018
 
„Bol som nadšený. Videl som časť sveta.“
Sebastian, St.Mary´s Londýn, LAL, 19/8/2018
 
„Bolo tam dobre.“
Viktoria, Berlín, GLS, 19/8/2018
 
„Vsetko bolo super.“
Paulína, Malaga, Malaca Instituto, 18/8/2018
 
„Dobre bolo.“
Matej, Malta, Sprachcaffe, 12/8/2018
 
„Umiestnenie školy bolo veľmi dobré keďže sa nachádzala v centre mesta. Naopak poloha hosťujúcej rodiny bolo priveľmi daľeko, až 1 hodinu mestskou dopravou.“ 
Mária Anna, Toronto, Sprachcaffe, 4/8/2018

„Náš pobyt v škole bol bezproblémový, kurz pre dospelých nám vyhovoval vďaka ústretovej učiteľke, ktorá sa prispôsobila našim požiadavkám a vytvorili sme si príjemnú atmosféru letného učenia prevažne formou konverzácie o zaujímavých témach. Naši teenageri boli s výukou tiež spokojní vďaka veľmi milým učiteľom a zaujímavým metódam výuky. Musím pochváliť aj poobedňajšie aktivity pre deti, špeciálne pani Lýdiu, ktorá mala na starosti mimoškolský program, je to skúsená profesionálka v tejto oblasti a robí maximum pre deti, aby spoznali a zabavili sa čo najviac.“
Monika, Limassol, Cyprus Sunny English School, 3/8/2018
 
„V meste Berlín som zažila naozaj skvelý pobyt či už sa to týka voľného času alebo školy.“
Karolína, Berlín, DID Deutsch Institut, 28/7/2018

„Dojmy super, mimoškolské aktivity málo pestré.“                                                             
Samuel, Los Angeles, Sprachcaffe, 28/7/2018

„Promptné reakcie na dotazy, pomoc v riešení situácii aj mimo pracovný deň, ochota.“
Denisa, Malaga, Sprachcaffe, 28/7/2018

„Dobrý deň.
Pozdravujeme Vás a chceme Vám v našom mene a mene našej dcéry veľmi pekne poďakovať za krásny vzdelávací pobyt v Anglicku.
Boli sme spokojní s Vašou komunikáciou a ochotou ako aj s celou školou v Bornemouth.
Dcéra bola veľmi spokojná , zdokonalila sa v angličtine a našla si veľa nových zahraničných kamarátov. Určite Vás odporučíme aj našim známym.
Ešte raz ďakujeme  a prajeme Vám ešte krásne leto.“
Rodina Vanesky, Sprachcaffe, Bournemouth 4/8/2018 

„Som rada že som mala takúto možnosť ísť a spoznať nové miesta a nových ľudí a kamaratov. A určite ak bude možnosť ísť aj nabuduce tak neváham pojdem.Určite mi to pomohlo sa aj zlepšiť v angličtine.❤“
Viktória, Oxford, 29/7/2018
 

Najlepšia skúsenosť s angličtinou v mojom živote! Dojmy sú také, že keby môžem okamžite sa vrátim naspäť. Kvalita a spôsob výučby angličtiny predčili všetky moje očakávania. Nepamätám si jediný moment, kedy by som sa na hodine nudila a zároveň som sa stále učila. TOP!!!
Nikola, ISI, Dublin 29/7/2018

Výborná organizácia od príletu až po transport na letisko v deň odeltu. O všetkom som bola dostatočne informovaná. Rodina a aj škola sa snažili výjsť mi ústrety, stále sa zaujímali, či je všetko v poriadku. Výučba bola orientovaná na podporu komunikácie, mala som možnosť cez rôzne zadania a projekty rozvíjať komunikačné schopnosti s ostatnými spolužiakmi. Voľnočasové aktivity boli pestré a pritom nenútené. Mala som čas aj na relax mohla som si organizovať svoj voľný čas podľa seba ak som nemala záujem zúčastniť sa na akciach organizovaných školou.
Jana, Oxford, 22/7/2018

Naučila som sa viac ako som si myslela, všeobecne to (over)naplnilo všetky moje túžby a očakávania, našla som si naozaj super kamarátov, Nemci su spoľahliví a milí, mam zážitky na celý život a nič by som na pobyte nezmenila.
Veronika, Fu Sprachschule, Heidelberg, 21/7/2018

Pobyt bol velmi prijemny. Skola mi dala toho naozaj vela, naucila som sa od ucitelov nielen jazyk ale aj o kulture. Program bol zaujimavy, i ked podla mojho naozru mohol byt i trochu lepsie zorganizovany.
Gréta, Sprachcaffe, Barcelona 21/7/2018

Ďakujem za super pobyt, bol som veľmi spokojný, nemám čo vytknúť. Budúci rok určite pôjdem tiež!!!
Timon, Sprachcaffe, St.Julian´s 23/6/2018

100% spokojnosť so všetkým. Učitelia na profesionálnej úrovni, vynikajúca strava a ubytovanie, velmi dobrá lokalita školy.
St.Giles, Londýn 28/4/2018

Pristup agentury Enlap bol perfektny, so vsetkym mi vzdy pomohli a na moje poziadavky reagovali promtne (dokonca aj cez vikend) takze urcite kazdemu odporucam. Pobyt v Kanade splnil moje ocakavania. Zdokonalil som si anglictinu a spoznal som vela uzastnych ludi z roznych krajin sveta. LSI skola vo Vancouveri je vyborna najma pristup ucitelov. Kanada je jedna uzastna krajina a kazdemu ju urcite odporucam navstivit. Celkovo moj pobyt v Kadade hodnotim na 1*.
Matúš, LSI, Vancouver. 19/2/2018

STARŠIE REFERNCIE DO ROKU 2017
 

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore