0905 528 882enlap@enlap.sk

Stredná škola Chichester College

 • Stredoškolský pobyt v Chichester College
 • Vynikajúce športové a fitness zariadenia
 • Ubytovanie a plná penzia v školskej rezidencii
 • 1- a 2-posteľové izby
 • Kuchyňa v rezidencii
 • Info o škole

  Top anglická stredná škola len 70 km od Londýna

  Škola má vynikajúcu povesť vďaka 95.4 % úspešnosti skúšok z akademických predmetov. Mnohí absolventi pokračujú v štúdiu na popredných univerzitách.

  V hodnotení OFSTED  (Office for Standards in Education, Children's Services and Skills) škola  získala stupeň OUTSTANDING. OFSTED je dôležitá inštitúcia, ktorá posudzuje kvalitu škôl v Británii a študenti s rodičmi sa riadia jej hodnotením. Rozlišuje 4 stupne - outstanding; good; requires improvement; and inadequate.Mesto Chichester leží v grófstve West Sussex na juhu Anglicka len 70 km od Londýna a od Oxfordu.

  Škola Chichester College sa nachádza v úplnom centre  mesta  a z areálu je krásny výhľad na starobýlú katedrálu. Ponúka kavlitné vzdelávanie s dôrazom na budovanie zručností a sebadôvery študentov. Cieľom Chichester College je pomôcť študentom rásť prostredníctvom procesu osobného rozvoja a učenia. Vďaka širokej škále akademických a odborných predmetov je Chichester College výraznou školou svetovej triedy, ktorá každoročne privíta tisíce zahraničných študentov. Chichester College prostredníctvom svojich skúsených učiteľovi inšpiruje a podporuje študentov, aby študovali s radosťou a aby dosiahli skvelé výsledky a svoje osobné ciele.  Študenti dostávajú veľku podporu so strany školy, ktorá sa ich snaží usmerňovať a informovať o tom, ktorou cestou sa vydať a aký bude ich ďalší akademický krok.

  Počas štúdia majú študenti prístup k rozmanitým a vynikajúcim športovým a fitness zariadeniam.  Aktívne ich využívajú čo im pomáha maximalizovať  proces vzdelávania a rastu. Chichester College povzbudzuje študentov, aby sa učili a dospievali v atmosfére dôvery, rešpektu a integrity vo vynikajúcom a inovatívnom akademickom prostredí.
   
  V College študuje 6200 študentov, z nich 291 je zo zahraničia. 

  AS/A Levels - 12. a 13. ročník 

  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tu
  Pri výbere predmetov je možné kombinovať A Level a BTEC Level predmety.

  Tento program je dobrou voľbou pre študentov, ktorí vedia, čo chcú študovať na univerzite. 

  Študenti si môžu vybrať 3 alebo 4 predmety, z ktorých robia v júni skúšky. Po úspešnom absolvovaní skúšky môžu v prípade záujmu pokračovať v štúdiu ďalší rok a ukončiť takto strednú školu.

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturiný) a A2 ( druhý rok štúdia - 13.ročník/maturitný). 

  A Level predmety:

  Prírodné vedy: Biology, Chemistry, Mathematics, Physics

  Spoločenské vedy: English Language, English Literature, Business Studies, Law 

  Hudba a umenie: Art and Design, Hudba, Drama

  Jazyky: French, Spanish, Japončina, German

  Technologické predmety:  Media Studies, Computin Sciences

  BTEC Levels - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  BTEC predmety:

  Business, Health and Social Care, Travel and Tourism, Food Technology, Hair and Beauty, Fashion, Child and Early Years, Accounting, Marketing 

  Športové mimoškolské programy

  Študenti majú popri akademickom štúdiu príležitosť zapísať sa do rozvojových programov pre basketbal, futbal, netbal, rugby a tenis a využívať profesionálny tréning vo vybranom športe. Na škole funguje skvelá Futbalová akadémia pre dievčatá.

  Podrobné info o škole  TU

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 8 týždňov 15 týždňov 20 týždňov 40 týždňov
  ALevels/BTEC Levels £11 450 £14 450 £20 750

  Školský rok začína v septembri a končí v júni
  Školský polrok  začína v septembri a končí v polovici februára alebo v januári a končí v júni
  Školský štvrťrok začína v septembri a končí v decembri alebo v januári a končí v apríli

  V cene je zahrnuté

  • umiestnenie do školy
  • ubytovanie okrem vianočných prázdnin
  • plná penzia
  • transfer z letiska do ubytovania a po ukončení študijného pobytu z ubytovania na letisko
  • starostlivosť zo strany lokálneho koordinátora (orientačný seminár, kontakt so študentom, mesačné správy)
  • 24-hodinový núdzový kontakt 
  • 1 spoločenské podujatie za trimester
  • príležitosť zúčastniť sa organizovaných výletov, kurzu angličtiny a iných spoločenských aktivít (za poplatok)

  V cene nie je zahrnuté

  • doprava
  • učebnice a učebné pomôcky 
  • zápisné a poplatky do mimoškolskej činnosti
  • miestna doprava 
  • poistenie - študent si môže zakúpiť poistenie, ktoré ponúka zahraničný partner. Cena je 250 GBP na štvrťrok, 350 GBP na polrok a 500 GBP na rok
  • konvalidované potvrdenie o štúdiu 150 GBP 
  • výlety
  • poplatok za špeciálne požiadavky ako sú požiadavky na stravovanie. Poplatok je 250 GBP na štvrťrok, 350 GBP na polrok a 500 GBP na rok. 

  Voliteľný uvítací 4-dňový seminár v Londýne/Soft Landing camp

  Účelom seminára je uľahčiť štart študijného pobytu. Pobyt je kombináciou informatívnych workshopov, exkurzií po londýnskych pamätihodnostiach a nadväzovania priateľstva medzi študentami s rôznych krajín. Poplatok za seminár je 500 €.

  Podmienky prijatia
  • dobrá znalosť anglického jazyka  (A LEVEL/BTEC- IELTS 5.5, IB - IELTS 6) 
  • dobré študijné výsledky, najhoršia známka na vysvedčení 3 
  • dobrý zdravotný stav
  Termíny pre podanie prihlášky:

  30. jún - nástup koncom augusta/začiatkom septembra, 15. november - nástup v januári
  Umiestnenie po podaní prihlášky do uvedených termínov záleží od voľných kapacít.

  Podrobné info o škole  TU

  Anglicko: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Wales: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Škótsko: 01.01., 29.03., 06.05., 27.05., 05.08., 30.11., 25.12. - 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rezidencii a plná penzia zahrnuté v cene

  Ubytovanie s plnou penziou v školskom internáte

  Chichester College poskytuje bezpečné ubytovanie v areáli až pre 90 študentov a ponúka 1-posteľové izby so spoločnou kúpelňou a 2-posteľové izby s vlastnou kúpelňou. Zdieľané ubytovanie je skvelý spôsob, ako spoznať nové kultúry vedúce k skutočne medzinárodnému zážitku. Kozmopolitné myslenie, ktoré to vytvára, je mimoriadne pozitívnou skúsenosťou z akademického aj sociálneho hľadiska.

  Spolu s ubytovaním je k dispozícii 24-hodinová podpora zo strany vyškolených supervízorov. Existujú spoločné priestory, kde sa študenti môžu stýkať s ostatnými študentmi a zdieľať svoje skúsenosti. Študenti milujú teplú a priateľskú atmosféru ubytovacieho kampusu, ktorý je považovaný za domov ďaleko od domova.

  Pre študentov je pripravený kompletný program víkendových a večerných aktivít, ktorých sa môžu zúčastniť a zapojiť sa do nich. Či už majú študenti záujem o históriu, kultúru, prírodu, pohyb vonku, v rámci študentského programu je veľa miest, ktoré môžu navštíviť. Ubytovací tím tiež organizuje mesačné výlety do Londýna, Brightonu a Oxfordu. Študenti, ktorí si vyberú ubytovanie s plnou penziou na akademickej pôde, budú mať hlboký a pohlcujúci zážitok z britskej kultúry.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore