0905 528 882enlap@enlap.sk

Ako vybrať jazykový kurz pre deti?

Stále viac a viac slovenských rodičov posiela svoje deti počas letných prázdnin na jazykové kurzy do zahraničia.

Čo ovplyvňuje ich rozhodnutie?

Bezpečnosť

Je pochopiteľné, že v dnešnej dobe je bezpečnosť našich detí na 1. mieste. Kam deti poslať, aby sme si boli istí, že sa im nič nestane? Ťažká otázka. Najdôležitejšie je, aby sa rodičia dokázali 100% spoľahnúť na agentúru a jej partnerské zahraničné školy. Pre nás ako agentúru je v tomto smere dôležitá osobná návšteva v jednotlivých školách, referencie od iných agentúr, ktoré získavame počas rôznych zahraničných workshopov, konferencií a iných užitočných podujatí pre školy a agentov, členstva a akreditácií našich partnerských škôl. A samozrejme spätná väzba od študentov, ktorí tú ktorú školu navštívili.

Efektivita

Rodičia chcú vedieť, či jazykový kurz naplní ich očakávania, či ich deti sa dostatočne posunú dopredu, či vynaložené finančné prostriedky poslúžili cieľu. Jednoznačne áno. Štúdium jazyka v krajine, kde sa týmto jazykom hovorí je kľúčom k skutočnému ovládnutiu tohto jazyka. A nielen to. Študenti sa oboznámia s inými kultúrami a učia sa nezávislosti. Jazyková výučba plynulo pokračuje v mimoškolskom programe, pretože spoločenský aspekt pobytu zohráva rovnocennú úlohu.

Finančné prostriedky

Letné jazykové pobyty nie sú lacnou záležitosťou. Finančná náročnosť vyplýva z toho, že tieto pobyty sú komplexným balíčkom služieb: školné, ubytovanie, stravovanie, mimoškolský program, transfery, 24-hodinová starostlivosť -to všetko je zahrnuté v pobyte. Lacnejšie sú pobyty s ubytovaním v hostiteľských rodinách, drahšie naopak pobyty s ubytovaním na internáte. A taktiež dôležitú úlohu zohráva lokalita. Čím bližšie, tým sú cestovné náklady nižšie a naopak.

Ktorú krajinu a školu si vybrať, keď ponuka je široká?

Poradila by som nechať výber krajiny a lokality na deti alebo spoločne dospieť k správnemu rozhodnutiu. Deti spravidla majú presnú predstavu o tom, kam chcú ísť. Ak však o výbere rozhodne rodič, nemusí to byť šťastné rozhodnutie a deti v konečnom dôsledku budú vo vybranej lokalite a škole hľadať nedostatky. Ak sa rozhodnúť neviete, poraďte sa s nami. Robíme v tejto oblasti už 28 rokov. Ak nám predostriete vaše predstavy, určite vám ponúkneme viac alternatív a niektorú si vyberiete. Pre niekoho je dôležitejšia akademická stránka kurzu, pre iného bohatý mimoškolský program. Niekto sa chce v rámci kurzu pripraviť na jazykové skúšky, iný chce výučbu skombinovať s nejakým športom. Ak chce ísť dieťa do Londýna , ťažko ho presvedčíte, že v Brightone to bude to isté.

Rodina či internát?

Pre mladších študentov odporúčame internátne ubytovanie. Spravidla internáty a vyučovacie priestory sa nachádzajú v jednom areáli, ktorý je chránený od verejných priestorov. Mimo areál sa študenti dostanú len v sprievode pracovníka školy. Starší študenti sa môžu rozhodnúť pre internát alebo pre rodinu. Ak sú skôr introverti, navyknutí na domáce prostredie, rodina je správnym riešením. Ak nemajú problémy s nadväzovaním kontaktov, dokážu sa rýchlo spriateliť, nemajú problémy s hlučnejším prostredím, vtedy je internát ideálnym riešením. 


Výber všetkých jazykových kurzov pre deti a mládež nájdete TU.
 

Prečítajte si aj naše ďalšie blogy:
  • Ako som sa na jeden týždeň stala študentkou školy Malaca Instituto v Malage! TU
  • Skúsenosť našej študentky so stredoškolským pobytom v Nemecku. TU
  • Skúsenosť našej študentky Katky so stredoškolským pobytom v Írsku. TU
  • O tom, prečo by si mal vyskúšať štúdium v zahraničí  a ako ti vieme pomôcť. TU
  • Moja skúsenosť s jazykovým pobytom na Malte! TU
  • Prečo študovať v zahraničí? TU
  • Interview o štúdiu v zahraničí s pani riaditeľkou ENLAP TU

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore