0905 528 882enlap@enlap.sk

Canterbury, Concorde International

 • Canterbury spája v sebe šarm historického sveta s
 • Stredoveká katedrála v Canterbury
 • Kurzy angličtiny pre 12- až 17-ročných študentov
 • Spoločenské aktivity v školskej klubovni
 • Rezidenčné kurzy v Kent College
 • Výučba angličtiny v malých skupinách
 • Školská jedáleň v Kent College
 • Izba v rezidencii
 • Info o škole

  Zážitkový jazykový pobyt v starobylom Centerbury

  Mesto Canterbury leží východne od Londýna v regióne Kent. Preslávilo sa najmä stredovekou katedrálou, ktorá dominuje mestu. Spolu s kostolom sv. Martina a budovami opátstva sv. Augustína patria k svetovému dedičstvu UNESCO. Canterbury je univerzitné mesto (2 univerzity s asi 20 000 študentmi), ktoré víta návštevníkov zo všetkých kútov sveta a vďaka kombinácii historických budov, múzeí, galérií a početných obchodov, barov a reštaurácií spája v sebe šarm historického sveta s kozmopolitnou vitalitou.

  Vzdelávacia organizácia Concorde International  vznikla v roku 1972, organizuje celoročné kurzy angličtiny pre dospelých a v lete aj prázdninové jazykové kurzy pre deti a mládež.

  V Canterbury má škola 2 centrá, v ktorých prebiehajú mládežnícke jazykové kurzy angličtiny. Študenti sú ubytovaní v rodinách alebo v internáte

  Jazyková škola English Study Centre + rodina

  Jazyková škola je situovaná v centre mesta. Škola má 20 učební s interaktívnymi tabuľami, počítačovú triedu a veľkú záhradu. V miestnosti vybavenej počítačmi majú študenti možnosť bezplatne používať internet a e-mail. Dodatočné učebne sú k dispozícii aj v centrále školy. V škole je aj príjemná záhrada a študenti taktiež využívajú miestne športové centrum a plaváreň. Študenti, ktorí navštevujú túto školu, sú ubytovaní v rodinách. Od 8 do 17 rokov. 

  Rezidenčná škola Kent College + internát

  Tradičná britská internátna škola Kent College je situovaná  pri University of Kent a do centra mesta trvá cesta peši 25 minút. Areál školy sa nachádza na vlastnom veľkom pozemku a je odtiaľ krásny výhľad na mesto a katedrálu. V areáli školy prebieha výučba a taktiež aj ubytovanie sa nachádza v priestoroch školy. Na školskom pozemku je veľká športová hala, otvorený vyhrievaný bazén, tenisové kurty a ihriská. Internát je určený pre vekovú kategóriu 8 do 17 rokov. 

  Mimoškolský program a dennými aktivitami

  Popoludňajšie aktivity každý deň, 2 večerné aktivity ak je študent ubytovaný v rodine vrátane dopravy do rodiny po ukončení podujatia, večerné aktivity každý deň, ak študent ubytovaný v rezidencii, 1 celodenný výlet týždenne (Londýn, Cambridge, Brighton), 1 poldenný výlet týždenne, prehliadka Canterbury prvý pondelok popoludní po príchode do Canterbury. V Buddy programe je v cene zahrnutý 1 výlet týždenne a 2 večerné aktivity týždenne.

  Ukážka programu kurzu English Study Centre tu.
  Ukážka programu kurzu Kent College tu.

  Akreditácia a členstvo: British Council, EnglishUK

  Všeobecné informácie o spôsobe výučby, mimoškolskom programe, o transferoch... nájdete tu.
  Informácie akým spôsobom si objednať kurz a ako vyhľadať vhodný jazykový kurz nájdete tu.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 3 týždne 4 týždne 5 týždňov
  Study Centre + rodina, 8 - 11 rokov 2 119 € 3 178 € 4 238 € 5 297 €
  Study Centre + rodina, 12 - 17 rokov 2 102 € 3 153 € 4 204 € 5 255 €
  Kent College + rezidencia, 8 - 17 rokov 2 663 € 3 995 € 5 331 € 6 658 €
  Typ kurzu 1 týždeň 2 týždne 3 týždne 4 týždne
  Buddy program + rodina, 11 - 15 rokov 1 112 € 2 102 € 3 153 €

  Pobyt s angličtinou  pre deti a mládež od 8 do 17 rokov

  • nástupné termíny: English Study Centre: každú nedeľu, Kent College: každý utorok, Buddy program: každú nedeľu
  • 20 vyučovacích hodín týždenne
  • dĺžka hodiny: 45 minút
  • maximálny počet študentov v skupine: 15
  • prístup k internetu: bez poplatku
  • všetky jazykové úrovne

  Letný kurz anglického jazyka pre študentov 8 - 17 rokov

  20 vyučovacích hodín týždenne. Kurz je zameraný na rozvoj kľúčových oblastí v jazyku, potrebných pre plynulú komunikáciu – gramatika, výslovnosť, hovorová reč, vetná skladba, výrazy a slovíčka. Na hodinách učitelia využívajú komunikačný prístup k výučbe angličtiny vrátane "angličtiny v akcii", jedinečného programu pre využitie angličtiny v autentických životných situáciách (napr. vo vašej rodine, v obchodoch, v meste, na nákupoch...).

  Na konci kurzu dostane každý študent osvedčenie a správu o nadobudnutých vedomostiach. Všetci učitelia sú plne kvalifikovaní odborníci s kvalifikáciou pre výučbu angličtiny ako cudzieho jazyka.

  Pobyt na britskej internátnej škole Buddy program pre deti 11 - 15 rokov

  Program ponúka študentom fantastickú príležitosť prežiť život v britskej štátnej škole a zúčastniť sa na pravidelnom vyučovaní spolu s "Buddy" čiže anglickým kamarátom, s ktorým zdieľajú školský deň: hodiny, obedy a prestávky, športové popoludnia a akékoľvek mimoškolské aktivity. Je to úžasná príležitosť. Zahraniční študenti sú vrelo vítaní a s britskými študentami si so záujmom vymieňajú poznatky o svojich krajinách, kultúre, spôsobe života, školách ....  Buddies sú starostlivo vyberaní, majú zmysel pre humor a ochotne zdieľajú každodenný život so zahraničným študentom. Zahraniční študenti sa radi opakovane vracajú na tento program.  Info tu.

  V cene kurzu je zahrnuté:

  • 20 vyučovacích hodín týždenne
  • pobyt v britskej štátnej škole v Buddy programe
  • učebné materiály
  • ubytovanie
  • plná penzia
  • 24-hodinová asistencia
  • vstupný test
  • certifikát o absolvovaní kurzu
  • mimoškolský program
  • študenti od 8 do 11 rokov v English Study Centre sú dennodenne dopravovaní do školy a zo školy školským minibusom. 

  Škola automaticky účtuje poplatok za denný transfer z/do školy pre deti do 11 rokov vo výške 120 GBP / týždeň.
  Permanentný lístok na miestnu dopravu pre študentov od 11 rokov, ubytovaných v rodine stojí 22 GBPna týždeň a dá sa objednať dopredu.

  Študentom od 8 do 14 rokov vrátane zahrnieme do faktúry aj poplatok 55 GBP za asistenciu školy pri check-ine pri odlete z Británie.

  Ak má študent zabezpečenú asistenciu leteckej spoločnosti, musí si objednať aj platenú asistenčnú službu školy. Asistenčná služba je voliteľný poplatok a stojí 75 GBP za jednu cestu.. Podrobné informácie o týchto asistenčných službách nájdete tu. Poplatky za asistenčnú službu leteckej spoločnosti si určujú samotné aerolínie. Záujem o asistenčnú službu je potrebné uviesť v poznámke prihlášky.


  Všeobecné informácie o spôsobe výučby, mimoškolskom programe, o transferoch... nájdete tu.
  Informácie akým spôsobom si objednať kurz a ako vyhľadať vhodný jazykový kurz nájdete tu.

  Anglicko: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Wales: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Škótsko: 01.01., 29.03., 06.05., 27.05., 05.08., 30.11., 25.12. - 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a plná penzia sú je v cene kurzu.

  Ubytovanie v rodine alebo v rezidencii

  Ubytovanie pre študentov English Study Centre je zabezpečené od nedele pred nástupom na kurz do nedele po ukončení kurzu a v Kent College od utorka pred nástupom na kurz do utorka po ukončení kurzu.

  • English Study Centre: hostiteľská rodina 1- alebo 2-posteľové izby, plná penzia (raňajky a večere v rodine, teplé obedy v školskej jedálni. Študenti dochádzajú do školy peši alebo autobusom. Študenti do 11 rokov sú dennodenne dopravovaní do školy a zo školy školským minibusom. 
  • Kent College internát: od 8 rokov, plná penzia. Chlapci a dievčatá sú ubytované v samostatných sekciách v 1- až 4-posteľových izbách. 24-hodinová starostlivosť.
  • V Buddy programe sú študenti ubytovaní v britských rodinách. Od pondelka do piatku majú v rodine  raňajky a večere, obedy majú v škole. V sobotu a nedeľu majú všetly 3 jedlá v rodine.

  Všeobecné informácie o spôsobe výučby, mimoškolskom programe, o transferoch... nájdete tu.
  Informácie akým spôsobom si objednať kurz a ako vyhľadať vhodný jazykový kurz nájdete tu.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore