0905 528 882enlap@enlap.sk

Referencie - Štúdium v Španielsku

S pobytom v Benalmádena som bola spokojná. Rodina v ktorej som strávila dva týždne bola veľmi príjemná. Strava bola tiež veľmi dobrá, každý deň pestrá s viacerými možnostami výberu. Poobedné a celodenné výlety za pamiatkami sa mi osobne páčili viac ako chodenie na pláž, ktorého bolo počas týždňa trochu viac ako sa očakávala.
Sofia, Benalmádena, Colegio Maravillas,  23.7.2023
 
Dcera bola velmi spokojna, s ubytovanim, hostitelskou rodinou, programom aj ucitelmi. Nasla si skvelu partiu kamaratov a urcite budeme o takomto kurze uvazovat aj v buducnosti.
Natalia, Benalmádena, Colegio Maravillas, 13.8.2023
 
cely zajazd bol skvely, od ucitelov a koordinatorov po ubytovanie. velmi sa mi pacilo, skola bola super, vsetci boli prijemni a zhovievavi. jedine negativum boli pre mna mimoskolske aktivity, tie boli nic moc. tuzila som ist na vylet do seville alebo nerjy a namiesto toho sme mali aquapark. po skole boli aktivity tiez slabe, to by som do buducna zlepsila.
Tereza, Malaga, Sprachcaffe, 16.7.2022
 
Skvelí učitelia i spôsob výučby. Človek sa tam cítil vítaný.
Simona, Malaga, Instituto Malaca, dospelý, 7.5.2022
 
Bola som ubytovana u manzelskeho paru, ktory bol tak nesmierne laskavi, ze ani vo sne by ma nenapadlo, ze sa k nim budem jedneho dna chciet vratit. Ostali sme v kontakte doteraz. Co sa tyka skoly a profesorov, mala som na konverzaciu profesora andresa, ktory nielen pekne vyslovoval, ale aj zaujimavo rozpraval. Mala som pri nom pocit ze moja spanielcina je na ovela vyssej urovni ako v skutocnosti som. Klobuk dole aj pred nim
Katarina, OnSpain Malaga, 27.11.2022
 
Môj pobyt v Alicante bol nezabudnuteľným zážitkom. Krásne prostredie, kultúra, jedlo aj more. V škole s nami komunikovali iba po španielsky takže som bola nútená stále rozprávať, čo ma v jazyku veľmi posunulo. Určite sa tam rada vrátim :-).
Veronika, Alicante, Proyecto Espanol, 24.7.2021

„očákaval som dovolenkový mód, ale bolo to ako na skúškovom období v VŠ, na druhej strane moja španielčina sa zlepšila raketovým tempom“
Jaroslav, Malaca Instituto, Malaga, 28/9/2019

„Enlap je výborný tým, ktorý vždy pomôže. Škola je úžasné miesto na naucenie sa jazyka a zoznámenie sa s novymi ľuďmi. Mimoškolské aktivity sú vždy niečím zaujímavé a náučné.“
Michaela, Camino Barcelona, 9/8/2019

„Škola bola naozaj na vysokej úrovni, priateľská atmosféra, profesionáli, zaroveň s rodinným prístupom. Mala som šťastie na spolubývajúcich (to ale asi nikto nemohol ovplyvniť-mala som šťastie). Príjemné ubytovanie v dostupnej vzdialenosti od školy.“
Eva, Proyecto Español, Granada, 3/8/2019 

„Som spokojná ako so spoločnosťou Enlap ako aj so školou Proyecto Espanol. Učitelia boli ústretoví, študentom sa venovali a hodiny oživili dynamikou.“
Eleonóra, Alicante, Proyecto Español, 20/7/2019
 
„Užili sme si celý pobyt. Učiteľ perfektný úžasný skvelý. Škola menšia príjemná rodinná. Výlety krásne. Ubytovanie s výhľadom na more dokonca aj obrovsky bazén. Strava slabšia.“
Larisa, Malaga, Alhambra Instituto International, 8/9/2018 
 
„Veľmi milí a dobrí učitelia, veľká ochota, jediná vec čo mi chýbala bol väčší počet
mimoškolských aktivít.“
Tereza, IH, Palma de Mallorca, 7/9/2018
 
„Motivujúca študijná atmosféra, učitelia s bohatou praxou, nádherné prostredie, jednoducho všetko, čo pomáha prehĺbiť si jazykové kompetencie zo španielskeho jazyka a spoznať kultúru a mentalitu Španielov. Superintenzívny kurz je nielen super, ale aj intenzívny – je potrebné sa skutočne veľa učiť, ale výsledok, t. j. zvýšenie jazykovej úrovne v relatívne krátkom čase, rozhodne stojí za tú námahu.“
Eva, Malaga, Malaca Instituto, 1/9/2018
 
„Pobyt v Alicante a výučba v Proyecto Español boli úžasné. Mám v pláne tam ísť aj nabudúce.“
Karin, Alicante, Proyecto Español, 25/8/2018

„Vsetko bolo super.“
Paulína, Malaga, Malaca Instituto, 18/8/2018

„Promptné reakcie na dotazy, pomoc v riešení situácii aj mimo pracovný deň, ochota.“
Denisa, Malaga, Sprachcaffe, 28/7/2018

Pobyt bol velmi prijemny. Skola mi dala toho naozaj vela, naucila som sa od ucitelov nielen jazyk ale aj o kulture. Program bol zaujimavy, i ked podla mojho naozru mohol byt i trochu lepsie zorganizovany.
Gréta, Sprachcaffe, Barcelona, 21/7/2018

Škola fantastická, učitelia priateľskí, milí a profesionálni. Spôsob a forma výučby veľmi uvoľnená, max. 6 študentov v triede, kvalitná výuka gramatiky, zaujímavosti z histórie a kultúry Španielska. Urcite by som Alhambra Instituto odporučila každému, kto chce zažiť jazykový kurz v Španielsku. Škola ponúka kopec voľnočasových aktivít, napríklad návštevu múzeí, typických reštaurácií , barov a atrakcií.
Jednoznačne skvelá voľba. :)
Lívia, Malaga, Instituto International - Alhambra 05/08/2017

I think that every1 should have this experience, all those nationalities, people, city,
friendships, everythin, I can't even describe how awesome it was and how sad I was when I
had to leave, I'll 100% go again!
Stela, Barcelona, Sprachcaffe 04/08/2017

Moja skúsenosť s intenzívnym španielskym kurzom bola veľmi dobrá. Hneď po príchode som si Málagu zamilovala. Skvelé jedlo, množstvo slnka, veľa kultúry no predovšetkým úžasne ústretoví a otvorení ľudia plní energie a elánu. Táto časť Španielska si ma naozaj získala. Príjemným prekvapením bol pre mňa aj prístup profesorov v škole: boli veľmi priateľskí,ústretoví a ochotní pomôcť s akoukoľvek otázkou. Túto skúsenosť odporúčam každému, kto chce zažiť zmenu a vybrať sa za hranicu svojich doterajších možností.
Terézia, Malaga, Malaca Instituto 12/08/2017

Príjemná atmosféra pri vyučovaní , byvanie vo veľmi peknom prostredí blízko metro stanice - ľahká doprava, zaujímavé mimoškolskè aktivity.
Katarína, Sprachcaffe Barcelona 26/8/2016

"Dobrý deň, chcem sa poďakovať za pekný pobyt syna Martina vo Valencii. Syn prišiel veľmi spokojný, keď som sa ho pýtala, aby zhodnotil pobyt na stupnici od 1-10, odpovedal 9.  Bol veľmi spokojný aj s pani domácou, že bola milá. A milo ma prekvapil, že sa s ňou aj slušne rozlúčil, kúpil jej kyticu a obľúbenú čokoládu. Ďakujem Vám za seba aj syna za Vašu starostlivosť a trpezlivosť".
Martinova mama, Piešťany

"Veľmi sa mi tam páčilo. Nemusela som zo školy do ubytovania vôbec cestovať. Sú pri sebe hneď pri nábrežnej promenáde. Škoda, že lacný Raynair z Bratislavy už tam nelieta, chcela som si to zopakovať. Veľmi priateľskí učitelia svojim humorom nám veľmi pomáhali prekonať odlúčenie. Ostrov je krásny a cez víkendy sme si požičiavali auto. Vľa sme videli."
Mária

"Milujem slnko. Malaga ním nešetrila. Ukecaní Španieli prinútia každého rozprávať aj keď chcete úplne vypnúť. Kámošky z Talianska a Grécka sa zabávali keď ma uvideli ako hľadím na švába. Zvykla som si, aspoň neštípu ako naše hnusné komáre. Neviem či sa tam ešte vrátim ale stále skypujem z babami zo školy, že to urobíme ešte raz".
pozdravuje Livia

Študovanie s ENLAP môžem iba odporučiť. Tri týždne v Alicante boli ZÁŽITKAMI aj SKÚSENOSŤAMI na nezaplatenie. Pri príchode som ledva po španielsky pozdravila a pri odchode plynulo komunikovala v bežnej konverzácii. Kopec skvelých ľudí z rôznych kútov sveta, zábava, cestovanie, trpezliví a ochotní učitelia atď. Cenou, kvalitou a servisom určite jedna z TOP spoločností na trhu. Len tak ďalej ENLAP!
Lucka, Alicante
 

Čo o nás a o štúdiu napísali študenti?

Všetky referencie sú uvedené nižšie. Ak Vás zaujíma konkrétna krajina, stačí si vybrať:

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore