0905 528 882enlap@enlap.sk

Štúdium na štátnych stredných školách vo Viktórii

 • Stredoškolské štúdium vo Victórii
 • Basketbalová akadémia popri štúdiu
 • Mount Douglas School
 • Victoria High School
 • Mount Douglas School
 • Info o škole

  Staň sa študentom strednej školy v kanadskej Viktórii

  Hlavné mesto Britskej Kolumbie - Victoria s vyše 400 000 obyvateľmi leží na krásnom zelenom ostrove Vancouver Island v Tichom oceáne pri západnom pobreží Kanady. Je to pokojné, čisté, bezpečné a priateľské mesto, ktoré jeho obyvatelia volajú Záhradné mesto, pretože kvety tu kvitnú počas celého roka. Victorii má menej zrážok a viac slnečných dní ako Vancouver či Seattle. Má veľmi mierne podnebie a takmer nikdy tu nesneží. Trajektom trvá plavba do Vancouveru asi 1.5 hodiny.

  Victoria High School

  Je to najstaršia stredná škola, lokalizovaná  v meste. Študuje to vyše 850 študentov v 9 až 12 ročníku. Škola ponúka kvalitné akademické vzdelávanie a taktiež rôzne atletické, umelecké a technické programy. Škola ponúka vzdelávanie v angličtine a vo francúzštine.

  Oak Bay High School

  Škola, lokalizovaná neďaleko zálivu Oak Bay. Má vyše 1000 študentov v 9 až 12 ročníku. Poskytuje vynikajúce akademické vzdelávanie a širokú škálu voliteľných predmetov v umeleckej a atletickej oblasti. Škola ponúka vzdelávanie v angličtine a vo francúzštine.

  Mount Douglas Secondary School

  Aj táto škola sa nachádza v blízkosti oceánu. V 9 až 12 ročníku študuje vyše 1000 mladých ľudí. Popri akademických predmetoch ponúka atletické, umelecké, ekonomické a technologické vzdelávanie.

  Lambrick Park Secondary School

  Menšia veľmi pekná škola, ktorá patrí medzi najlepšie školy Britskej Columbie. Škola ponúka taktiež veľa atletických a umeleckých programov.

  Reynolds Secondary School

  Študuje tu vyše 100 študentov. Popri tradičných akademických predmetoch kladie škola veľký dôraz na mimoškolské aktivity. Je centrom tkzv. Soccer Excellence. Škola ponúka vzdelávanie v angličtine a vo francúzštine.

  Esquimalt High School

  Stredná škola s vyše 700 študentami ponúka vzdelávanie v angličtine a vo francúzštine. 

  Spectrum Community School

  Pomerne veľká škola s vyše 1200 študentami. Je ideálna aj pre záujemcov o hokej pretože organizuje hokejovú akadémiu Sporting Hockey Skills Academy

  Akademický program na kanadských stredných školách

  Školský rok pozostáva z 2 semestrov. V každom semestri si môže vybrať 4 povinné predmety a 4 voliteľné predmety. 

  Povinné predmety: English, Biology, Physics, Chemistry, Environmental Science, Applied Math, Foundations of Math, Calculus, First Nations, Law, Psychology, History, Career and Life Education/Career and Health Education, Scientific methodology

  Voliteľné predmety: Advanced Placement (predmet s obtiaznosťou na úrovni 1. ročníka univerzity, študenti môžu získať 2 až 3 kredity, ktoré potom univerzita akceptuje. V konečnom dôsledku študent môže skrátiť dobu univerzitného štúdia. 1 kredit =1 predmet), Information Technology, Business & Marketing, Computer Graphics & Animation, Visual Arts: Digital media, Drawing and Painting, Photography, Ceramic & Sculpture, Performing Arts: Drama/Theatre, Concert and Jazz bands, Strings, Choir, Dance, Career Preparation Programs:  Culinary arts, Mechanics, Automotive, Modern Languages: Spanish, French, Japanese

  Všeobecné informácie o školskom systéme v Kanade tu.

  Športové tímy: American Football, Basketbal, Badminton, Rowing, Rugby, Track and field, Volleyball, Soccer 

  Kluby: Astronomy Club, Interact Club (school and community activism), Model UN, Robotics club, Leadership, Run club, Gay Straight Alliance Club, Rhythm and Blues Band, Oak Bay Band , Choir

  Športy: American Football, Soccer, Volleyball, Basketball, Rugby, Curling, Badminton, Tennis, Track and Field, Golf, Ice Hockey, Field Hockey, Cycling, Fitness/Yoga, Scuba diving, Climbing, Skiing, Rowing

  Hudobná akadémia (Spectrum Community School)

  Intenzívny hudobný program školy poskytuje študentom príležitosť priamo profitovať zo špecializovanej hudobnej výučby a poradenstva. Všetci študenti budú mať možnosť hrať vo veľkých a malých súboroch s vysoko motivovanými rovesníkmi, ktorí majú rovnaký záväzok k akademickému a hudobnému úspechu. Každý študent získa komplexnú odbornú prípravu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Študenti výrazne zvýšia svoje zručnosti a vedomosti v oblasti hudby a budú mať príležitosť zúčastňovať sa na príležitostiach na najvyššej možnej úrovni počas svojho štúdia.

  Hokejová akadémia (Spectrum Community School)

  Študenti, ktorí by sa popri škole radi venovali aj hokeju sa môžu prihlásiť do hokejovej školy. Filozofia programu je rozvoj 5 základných zručností, vytýčených hokejovou organizáciou Kanady (korčuľovanie, kontrola puku, streľba a kontrola hry) a využitie celkovej vývojovej pyramídy hráča v závislosti od veku.  Študenti sú na ľade 3 x týždenne a teoretickej časti mimo ľadu sa venujú taktiež 2 x týždenne.  

  Choir ( Reynolds Secondary School)

  Spevácky zbor má dlhú tradíciu. Skladá sa z 2 častí Concert Choir a Chamber Choir. Študenti majú možnosť experimentovať s rôrnymi hudobnými štýlmi a obdobiami od klasickej až k Mo-Town a od renesančnej až k rokovej.  Zúčastňujú sa na mnohých koncertoch, festivaloch a iných podujatiach. Súčasťou zboru je strunová skupina, do ktoerej sa hlásia študenti, ovládajúci strunové nástroje.

  Futbalová akadémia (Reynolds Secondary School)

  Spolu s akademickým vzdelaním sa študenti venujú kvalitnému futbalovému programu, súčasťami ktorého sú futbalová výučba, tréning a mentoring. Vstup do akadémie je na základe žiadosti. Prijatí študenti si vyberú z kurzov, ktoré zodpovedajú úrovni ich triedy. Študenti získajú približne 150 hodín výučby na mieste a 50 hodín vyučovania v triede. Inštruktáž zahŕňa športovú vedu, fitness, výživu, silový tréning, športovú fyziológiu, športovú psychológiu, časový manažment, nastavenie cieľov, vodcovské schopnosti, koučingové filozofie a pravidlá hry. Počas školského roku je 150 hodín určených tréningom na ihrisku a 50 hodín teoretickej časti 

  Rugby Academy (Esquimalt High School)

  Je pre študentov, ktorí navštevujú strednú školu v meste a zaujímajú sa o tento šport. Akadémiu navštevujú 3x týždenne a to v pondelok, utorok a stredu od 16:00 do 18:00. 

  Baseball/Softball Academy (Lambrick Park Secondary School)

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 12 týždňov 16 týždňov 20 týždňov 41 týždňov
  Akademický rok CAD 16 850 CAD 31 775

  V cene je zahrnuté

  • zápisné
  • školné
  • ubytovanie v rodine
  • plná penzia
  • poručníctvo školy (škola vystupuje ako oficiálny poručník zahraničných študentov)
  • učebnice škola prepožičia, po ukončení štúdia ich študent musí vrátiť
  • 24-hodinová podpora a asistencia počas pobytu
  • zdravotné poistenie
  • transfer z letiska do rodiny

  V cene nie je zahrnuté

  • doprava
  • program aktivit, organizované školou v akademickom štúdiu
  • denná doprava z rodiny do školy a späť
  • cestovné poistenie
  • vreckové
  • transfer z letiska do rodiny a po ukončení programu na letisko
  • legalizácia vysvedčenia 200 CAD
  Podmienky prijatia

  vek od 15 do 18 rokov v čase príchodu do Kanady

  Sviatky 2024: 01.01., 18.03., 22.04., 01.07., 15.07., 02.09., 30.9., 14.10., 25.12., 26.12., 31.12. Regionálne sviatky: https://www.officeholidays.com/countries/canada/2024

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rodine a plná penzia sú v cene.

  Študenti sú ubytovaní v priateľských kanadských rodinách. Stravujú sa formou plnej penzie. Rodiny sú vyberané tak, aby čo najviac kopírovali spoločné záujmy, preto je potrebné k príhláške pristupovať zodpovedne.  Študenti cestujú do Kanady týždeň pred začiatkom programu a zúčastňujú sa na tkzv. orientačnom programe, cieľom ktorého je pripraviť ich na úspešný pobyt.

   

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore