0905 528 882enlap@enlap.sk

Jazykový pobyt Malta: Skúsenosť Katky

Katkin obsiahly a výpovedný príspevok o jej skúsenosti s letným jazykovým pobytom na Malte si môžete prečítať nižšie.

Text neprešiel úpravou.

„Môj pobyt na Malte bol na dva týždne. Boli to dva týždne plné dobrodružstvá, nových priateľstiev a samozrejme zdokonalení za v anglickom jazyku. Cesta bola viac menej bezproblémová. Ubytovaná som bola na St. Paul's Bay, Buggiba v hoteli Euroclub.

Po dorazení do hotela ma uvítali teameri zo Sprachcaffe, dostala som všetky pokyny čo kde a ako sa bude diať a odovzdali mi kľúčik od izby. Izba bola vcelku pekná, čistá, možno pre 3 osoby trošku menšia. Ale v podstate sme tam iba spali, takže to nevadilo. V hoteli nam bol k dispozicii aj bazén, ktorý nebol nikdy nejak preplnený aj na to že bol menší. Radi sme tam chodili.

Pondelok až piatok nás doobeda čakala škola. Začínala sa o 9:00 a končila o 12:00. Ja som mala menej intenzívny kurz a musím povedať že to bohate stačilo. Personal skoly bol milý a pokial vas aj na zaciatku zle zaradili podla urovne angličtiny, po dvoch dnoch ste sa mohli preradiť. Ňo tak či tak som celý deň rozprávala len anglicky. Poobede sme mali vždy nejaký program. Program sa delil na časť zadarmo a na časť ktorú sme si mohli priplatiť. Väčšinou sa to týkalo nejakého špeciálneho vyletu alebo aktivity. Z plateneho programu odporucam St. Peter's pool, National aquarium, Boat party alebo hocijaka iná party. Či som sa programu zúčastnila alebo nie bolo len na mne, pokiaľ to nebol povinný program, toho však bolo minimálne, no urcite stali zato, nenadarmo boli povinne. Pokiaľ som teda nemala chuť na aktivity ktoré pripravili teameri, jednoducho sme sa po dohode s teamermi išli kúpať k moru ktoré bolo len 150m od hotela, do bazénu alebo sme si zašli do neďalekeho McDonald's na ľadovú kávu. Bolo to fajn.

Čo sa týka mora, tak vstup do neho je poväčšine skalnatý a nachadzali sa tu aj morske ježky, preto odporúčam zobrať obuv do mora, ktoru som si ja bohužiaľ zabudla. V období keď som tam bola sa vyskytovali aj meduzy, ktoré ľudí nepríjemné pŕhlili, ja som sa tomu našťastie vyhla. Dalo sa ich spozorovať. Teraz by som sa trošku povenovala strave v hoteli. Ta bola úplne parádna, dalo sa vybrať. Veľa cestovín, mäsa, smazenych veci a zemiakov. No po čase zistíte, že sa to tam opakuje stále dookola a na konci dvoch týždňov som sa už tešila na domácu stravu. Celkovo si myslím, že tie 2 týždne stačili. Jednoznačne som si to užila naplno a s ľuďmi odtial som stále v kontakte. :)“  


Katka sa zúčastnila jazykového pobytu pre deti a mládež v škole Sprachcaffe v St. Paul´s Bay. Link na informácie o jazykovej škole Sprachcaffe, kurze, výučbe, mimoškolskom programe a ubytovaní nájdete TU.

Prečítajte si aj naše ďalšie blogy:

  • Skúsenosť našej študentky so stredoškolským pobytom v zahraničí. TU
  • Ako som sa na jeden týždeň stala študentkou školy Malaca Instituto v Malage! TU
  • O tom, prečo by si mal vyskúšať štúdium v zahraničí a ako ti vieme pomôcť. TU
  • Skúsenosť našej študentky Katky so stredoškolským pobytom v Írsku. TU
  • Moja skúsenosť s jazykovým pobytom na Malte! TU
  • Prečo študovať v zahraničí? TU
  • Interview o štúdiu v zahraničí s pani riaditeľkou ENLAP TU

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore