0905 528 882enlap@enlap.sk

Španielsko, súkromné britské stredné školy

 • Alminar Colegio, Sevilla
 • Alminar Colegio, Sevilla
 • Sage Colegio, Jerez
 • Caxton British College, Valencia
 • Info o škole

  Študujte na britskej strednej škole v nádhernom a teplom Španielsku

  Skvelá príležitosť pre študentov, ktorí chcú navštevovať britskú školu ale nechcú žiť v chladnom a daždivom Anglicku.

  Caxton British College, Valencia

  Škola s areálom vyše 45000m2 je situovaná 3 km  od stredozemného mora, 18 km od Valencie. Navštevuje ju 1550 študentov od 1. do 13. ročníka. Z nich 20% tvoria zahraniční študenti, V triede je priemerne 17 maximálne 25 študentov. Školská uniforma je povinná len v 1. až 11. ročníku. 

  Študenti sa vzdelávajú podľa britských učebných osnov. Učitelia sú kavlifikovaní Briti. Zahraniční študenti majú navyše 4 hodiny španielčiny týždenne 

  Predmety: English Language, Maths, Spanish as a first/second language, Science, History, Geography, Business Studies, German, French, Art, Physical Education, Music, English Literature, Psychology, Spanish Language, Social Sciences, Religious Education/Ethics, PSHE, Valencian (optional), and Information and Communication Technology.

  Vybavenie školy:

  Knižnica, vedecké  a jazykové laboratóriá, hudobné učebne, školské divadlo, jedáleň, ICT sály, audiovizuálna učebňa, klinika školského lekára a psychológa.
  Posilňovňa, športový komplex s fitnes miestnosťami, vonkajší bazén a vyhrievaný krytý bazén, tenisové kurty, kurt na paddle tenis, 2 futbalové ihriská, basketbalové a multišportové ihriská.

  Mimoškolské aktivity sú k dispozícii v širokej škále športov.

  Sage British College, Jerez

  Škola je situovaná v meste Jerez s 205000 obyvateľmi, ktoré sa nachádza v provinci Cádiz v  Andalúzii. Navštevuje ju 300 študentov od 1. do 13. ročníka. Z nich 30% tvoria zahraniční študenti, V triede je priemerne 6 maximálne 21 študentov. Školská uniforma je povinná len v 1. až 11. ročníku. 

  Študenti sa vzdelávajú podľa britských učebných osnov. Učitelia sú kavlifikovaní Briti. Zahraniční študenti majú navyše hodiny španielčiny. Francúzština a mandarínčina su taktiež na výber. 

  Predmety: Mathematics, biology, chemistry, physics, English language, Spanish, ICT, Travel and Tourism, Media Studies, Business Studies, Economics

  Vybavenie školy:

  Nádvorie, patio, terasa, knižnica, vedecké laboratóriá, hudobné učebne, umelecká učebňa, 3 I.C.T. sála, vybavená 24 počítačmi, montážna hala, lekárske a poradenské služby, jedáleň (obed v škole je povinný), školská doprava, samoobslužná práčovňa.
  Flamenco, tanec, šach, Hodiny technológie a robotiky a ďalšie aktivity sú k dispozícii mimo bežných školských hodín.
  Posilňovňa (200 m2s  kardiovaskulárnym a fitnes vybavením, šatňami so sprchami a toaletami), vonkajší bazén otvorený po celý rok, viacúčelové športové ihrisko s rozmermi 21 x 41 m2 so zariadenia na: tenis, basketbal, futbal, volejbal, hádzanú a ďalšie športy.  Golfové vybavenie a výučba, ako aj výučba morských športov sú k dispozícii mimo školy.

  Mimoškolské aktivity

   Akademické: príprava na skúšku ESL, extra hodiny k väčšine predmetov, štúdium pod dohľadom, robotická lego, logická aritmetika Aloha, mandarínska čínština. Šport: futbal, džudo, gymnastika, padel, plávanie, výlety po oblohe.
  Umelecké: pouličný tanec, klavír, „sevillanas“ a zbor.

  Všeobecné informácie tu.

  Posledné dva roky na strednej škole v Španielsku sa nazývajú Bachillerato. Študenti v nich sa pripravujú na univerzitné štúdium. Zahraniční študenti sú umiestňovaní do prvého ročníka Bachillerato v závislosti od ich úrovne španielčiny a prospechu. Rozhodujúce slovo má vedenie španielskej školy.

  Na výber sú 3 študijné smery v závislosti od záujmu, či už je to jazyk, ekonómia, prírodné alebo sociálne vedy.

  Prírodné vedy: matematika, fyzika, chémia, biológia, zemepis. Voliteľné predmety sú technické kreslenie, planéta a životné prostredie, veda a ekonomika, spoločnosť, hudba, IT.

  Sociálne vedy: novodobé dejiny, matematika, ekonómia. Voliteľné predmety sú dejiny umenia, latinčina, zemepis, psychológie, francúzština alebo iný cudzí jazyk, IT.

  Humanitné vedy: novodobé dejiny, latinčina, gréčtina. Voliteľné predmety sú dejiny umenia, filozofie, histórie a psychológie, ekonomika, spoločnosť, IT.

  Okrem týchto okruhov budete študovať filozofiu, španielčinu a literatúra, angličtinu, telesnú výchovu a náboženské témy. Skladba predmetov sa v jednotlivých školách líši. 

  Mimo vyučovania môžete tráviť voľný čas v rôznych aktivitách. Tie sa líšia od lokality. Na pobreží sú populárne vodné športy, golf je populárny v celom Španielsku. Veľa času budete tráviť s hostiteľskou rodinou, čo Vám umožní naučiť sa plynulo rozprávať, zistiť ako žijú bežní ľudia. Dlhé a živé diskusie sú súčasťou španielskeho života a od vás sa očakáva, že sa ich budete aktívne zúčastňovať bez ohľadu na to, ako hovoríte po španielsky. 

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 12 týždňov 20 týždňov 40 týždňov
  Valencia, Caxton British College, rodina 11 190 € 14 990 € 24 690 €
  Cadiz, Sage British Colegio, rodina 10 790 € 14 990 € 24 190 €
  Cadiz, Sage British Colegio, internát 15 890 € 22 590 € 38 790 €
  Cadiz, Sage British Colegio, interná+rodina 15 920 € 21 590 € 37 090 €

  Školský rok začína v septembri a končí v júni.
  Školský polrok začína v septembri a končí v januári alebo začína vo februári a končí v júni.
  Školský štvrťrok začína v októbri a končí v decembri

  V cene je zahrnuté

  • registrácia a štúdium na strednej škole
  • ubytovanie a plná penzia
  • školské poistenie
  • orientácia po príchode
  • dopravy z letiska do ubytovania a z ubytovania na lesisko
  • doprava do školy a späť
  • podpora a asistencia miestneho koordinátora
  • orientácia po príchode
  • 24-hodinový  telefónny kontakt v prípade núdze

  V cene nie je zahrnuté

  • medzinárodná doprava
  • učebnice a učebné  materiály (cca 300 € ročne)
  • školská uniforma (cca 250 € )
  • poistenie zdravotné, zodpovednosť a úraz, 890 €/rok, 590 €/polrok, 490 €/štvrťrok, poistenie je povinné 
  • jazykový kurz v prípade potreby 
  • zápisné a poplatky do mimoškolskej činnosti
  • depozit, z ktorého škola platí rôzne výdavky studenta (uniforma, exkurzie, školské potreby, spôsobená škoda atď). Nespotrebovanú časť depozitu na konci pobytu škola študentovi vráti. Depozit platí študent priamo škole. Výšku depozitu určuje škola, môže byť od 1500 € do 3000 €.
  • ubytovanie počas vianočných a veľkonočných prázdnin pre  študentov Sage College, ktorí sú ubytovaní na internáte alebo striedavo na internáte a v rodine. Ubytovaných len v rodinách sa to netýka. 
  • výlety, športové tréningy, extra hodiny španielčiny a pod.
  • vreckové, cca 200 € mesačne
  • študenti s požiadavkou na stravovacie diéty (napríklad bezlepková diéta...) alebo s alergiami musia počítať so zvýšenými nákladmi - 890 €/rok, 590 €/polrok, 490 €/štvrťrok
  • konvalidácia/legalizácia španielskeho vysvedčenia cca. 250 €
  • poplatky za skúšky v Caxton College cca. 300 € za predmet, platí sa priamo škole
  • voliteľný 3-dňový Soft camp v Madride pred nástupom v septembri - 590 €
  Podmienky prijatia
  • vek: 15 - 18 rokov, 
  • dobrá znalosť španielskeho jazyka, v prípade súkromnej španielskej školy a anglického jazyka v prípade britsýkch škôl. 
  • dobré študijné výsledky
  • dobrý zdravotný stav
  • v prípade záujmu o preĺženie polročného pobytu na ročný, študent uhradí rozdiel medzi ročným a polročným pobytom + poplatok 500 €. Ak študent bude mať záujem aj o ubytovanie v novej rodine, zaplatí namiesto poplatku 500 € polatok 1500 €.
  Termíny pre podanie prihlášky:

  1. apríl - nástup v auguste, 1. október - nástup v januári
  v prípade voľných miest aj po týchto termínoch, poplatok 390 €

   

  Sviatky 2024 - 01.01., 06.01., 29.03., 01.05., 15.08., 12.10., 01.11., 06.12., 08.12., 25.12. Každý španielsky región má aj svoje regionálne sviatky, preto je potrebné pred podaním prihlášky skontrolovať všetky sviatky vo vybranej lokalite. Informatívny link: https://www.officeholidays.com/countries/spain/2024.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a stravovanie zahrnuté v cene.

  Caxton British College

  Ubytovanie a plná penzia je zabezpečené v hosťovských rodinách. Študenti môžu bývať v 1- alebo 2-posteľovej izbe, môže zdieľať izbu s ich španielskym hostiteľským súrodencom alebo aj s iným zahraničným študentom rovnakého pohlavia avšak inej národnosti. 

  Sage British College ponúka 3 typy ubytovania s plnú penziou

  Ubytovanie a plná penzia v hosťovských rodinách
  Ubytovanie a plná penzia na internáte.
  Ubytovanie na internáte od pondelka do piatku, ubytovanie v rodine cez víkendy, sviatky a prázdniny.

  Hostiteľské rodiny sú rôzne a majú svoje pravidlá avšak každá rodina urobí všetko pre to, aby ste sa cítili ako doma. Rodiny sú dobrovolníci, za ubytovanie odmenu nepoberajú.
  Pobyt v španielskej rodine vám pomôže zblížiť sa rýchlo s ich kultúrou. Zúčastníte sa na festivaloch, sviatkoch a vaša hostiteľská rodina sa bude určite snažiť, aby vám ukázala to najlepšie zo svojej kultúry. Musíte sa pokúsiť prispôsobiť stravovacím návykom tejto rodiny, ale ak tam je niečo, čo vám nechutí, musíte to vysvetliť svojej hostiteľskej rodine a tak spoločne nájdete prijateľné riešenie.

  Španieli si vysoko cenia tradície a rodinu. Medzi spoločné rodinné aktivity patria dlhé a hlučné večere s tradičnými jedlami. Španieli žijú viac vonku ako doma a často organizujú spoločenské aktivity a večere vonku. Milujú sa dlho a všade rozprávať či už je to obchod, úrad, pekáreň. Súčasťou španielskeho života je siesta od 15:00   do 17:00, kedy je slnko najsilnejšie a ľudia trávia čas najradšej spaním. Ak budete mať svoje voľnočasové aktivity alebo iné podujatia mimo rodiny, nezabudnite ich o tom informovať vopred!

  Aby všetko fungovalo čo najlepšie, je dôležité, aby ste sa snažili byť otvorení a úprimní. Zároveň by ste mali rešpektovať svoju hostiteľskú rodinu a pravidlá, ktoré platia doma. Môžete mať svoju vlastnú izbu alebo zdieľať izbu s hostiteľským súrodencom rovnakého pohlavia. Bez ohľadu na typ rodiny si môžete byť istý, že vaše hostiteľská rodina urobí všetko pre to, aby ste sa cítili v Španielsku  ako doma.

  Študenti, ubytovaní na internátoch sa musia riadiť vnútornými predpismi školy. Sú ubytovaní v 2-posteľových izbách so sociálnym zariadením.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore