0905 528 882enlap@enlap.sk

Stredná škola Bexhill College

 • Info o škole

  Obľubená anglická stredná škola na pobreží

  Bexhill on Sea je starobylé prímorské mesto na juhovýchode Anglicka. Má asi 45000 obyvateľov. Je to veľmi bezpečná lokalita pre študentov. Mesto je železnicou prepojené s Brightonom, Ashfordom a Londýnom, čo umožňuje ľahkú dostupnosť s inými časťami Británie. V meste sú obchody, bary, puby, diskoték, kiná, čajovne, umelecké galérie a múzeá a krásne čisté pláže. 

  Bexhill College s ubytovaním v rezidencii alebo v rodine

  Škola Bexhill College, založená v roku 1900 má dlhú úspešnú tradíciu v maturitnom vzdelávaní študentov tkzv. Sixth Form. V škole študujú mladí ľudia vo veku od 15 do 19 rokov. Výsledky skúšok sú nad britským priemerom. Úspešnosť skúšok ALevel je 100%. Preto si Bexhill College vyberajú nielen britskí študenti ale radi sem prichádzajú aj študenti zo zahraničia. College je situovaný v na južnom pobreží Veľkej Británie len 110 km od centrálneho Londýna a len 50 km od Brightonu.

  Vybavenie školského kampusu: moderné vyučovacie priestory, telocvičňa, športová hala, 6 vedeckých laboratórií, muzikálne štúdio, nahrávacie štúdio, kaderníctvo, futbalové ihrisko, tanečné štúdio, filmové štúdio, 3 tenisové kurty, knižnica so študijným centrom, bazén, divadlo s 200 sedadlami, študentská reštaurácia s klubovňou.

  V hodnotení OFSTED  (Office for Standards in Education, Children's Services and Skills) škola  získala stupeň GOOD. OFSTED je dôležitá inštitúcia, ktorá posudzuje kvalitu škôl v Británii a študenti s rodičmi sa riadia jej hodnotením. Rozlišuje 4 stupne - outstanding; good; requires improvement; and inadequate.

  Každý študent má osobného tútora, ktorý ho vedie k úspešnému ukončeniu štúdia. Škola prevádzkuje rodičovský online portál a rodičia môžu sledovať aktuálne výsledky a pôsobenie ich detí. Škola poskytuje poradenstvo ohľadom výberu a umiestnenia študentov na univerzity. 

  Štúdium na strednej škole v Anglicku znamená pre slovenských študentov príležitosť naučiť sa cudzí jazyk, spoznať kultúru a spôsob života iného národa, porovnať školské systémy. Je to vynikajúca investícia do budúcnosti jednak pre ďalšie štúdium ale taktiež aj pre uplatnenie v praxi.

  Mimoškolská činnosť - aktivity, kluby, výlety

  Počas celého školského roka sú pre študentov pripravované rôzne aktivity a výlety: tanec, bedminton, rybárčenie, futbal, ragby, basketbal, kriket, kung fu, šach, performing arts, medzinárodné večierky, filmové večery a poznávacie výlety do miest, ako je Londýn, Cambridge, Oxford, Brighton..... 

  Športové akadémie 

  Škola organizuje špecializované športové akadémie v atletike, badmintone, basketbale, krokete, futbale, golfe, gymnastike a skokoch na trampolíne, netballe, rugby, pingpongu, tenise a plávaní. Škola taktiež organizuje divadelnú a tanečnú akadémiu a vedeckú akadémiu. Všetky akadémie sú otvorené pre študentov školy. 

  Študijné programy

  Pri výbere predmetov je možné kombinovať A Level a BTEC Level predmety.

  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tu

  AS/A Levels - 12. a 13. ročník 

  Tento program je dobrou voľbou pre študentov, ktorí chcú študovať na univerzite. Študenti získavaju skúsenosti zo strednej školy v Anglicku, objavujú nové témy, skúmajú britský spôsob života a zlepšujú siznalosti angličtiny.

  Študenti si môžu vybrať 3 alebo 4 predmety, z ktorých robia v júni skúšky. Po úspešnom absolvovaní skúšky môžu v prípade záujmu pokračovať v štúdiu ďalší rok a ukončiť takto strednú školu.

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturiný) a A2 ( druhý rok štúdia - 13.ročník/maturitný). 

  AS Level predmety:

  Arts (Painting, Photography, Graphics, Music, Acting, Dance), Biology , Business, Chemistry, Classical Civilisation, Computer Science, English Language, French, German, History, History (Ancient), Mathematics, Mathematics in Context (Core Maths), Physics, Psychology, Religious Studies, Sociology, Spanish

  A Level predmety:

  Art and Design (Critical and Contextual Studies), Art and Design (Fine Art), Art and Design (Graphics), Art and Design (Photrography, Art and Design (Textiles), Dance, Drama and Theatre Studies, Economics, Electronics, English Language, English Language and English Literaure, Extended Project, Film Studies, Geography, Geology, Law, Mathematics with Further Maths,  Media Studies, Music, Philosophy, Physical Education, Politics, Sociology

  BTEC Levels - 11, 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  BTEC Level 3 predmety:

  Accounts, Animal Management, Art and Design, Business, Childcare and Education, Cookery, Media, Criminology, Engineering, Fashion, Food Science and Nutrition, Hairdressing, Health and Social Care, Hospitality, ICT Information and Creative Technology, Law, Music Performance, Music Technology, Performing Arts, Personal Training, Photography, Production Arts, Psychology, Science(Applied), Sport, Sports Coaching, Sport Massage, Travel and Tourism,  Uniformed Services

  BTEC Level 2 predmety:

  Art and Design, Business, Catering, Fitness Instructing, Hairdressing, ICT,  Massage, Media, Music, Performing Arts, Personal Training, Sport, Travel and Tourism

  Všeobecné informácie o britskom školskom systéme  tu.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 13 týždňov 15 týždňov 20 týždňov 40 týždňov
  AS Level/BTEC+rodina, plná penzia od septembra £8 650 £10 050 £15 650
  AS Level/BTEC+rodina, plná penzia od januára £8 650 £10 050
  Typ kurzu 13 týždňov 16 týždňov 20 týždňov 45 týždňov
  AS Level/BTEC+rezidencia, menšia 1-post.izba £6 543 £7 426 £9 210 £19 350
  AS Level/BTEC+rezidencia, väčšia 1-post.izba £6 686 £7 602 £9 430 £19 845
  AS Level/BTEC+rezidencia, menšia 1-post.izba s kúpelňou £6 777 £7 714 £9 570 £20 160
  AS Level/BTEC+rezidencia, väčšia 1-post.izba s kúpelňou £6 920 £7 890 £9 790 £20 655
  AS Level/BTEC+rezidencia, 2-post.izba s kúpelňou £6 023 £6 786 £8 410 £17 550
  AS Level/BTEC+rezidencia, menšia 1-post.izba s umývadlom a WC £6 647 £7 554 £9 370 £19 710
  AS Level/BTEC+rezidencia, väčšia 1-post.izba s umývadlom a WC £6 816 £7 762 £9 630 £20 295

  Školský štvrťrok:  september - december (16 týždňov), január - marec (13) týždňov
  Školský polrok: september - január, január - máj
  Školský rok: september - jún

  V cene je zahrnuté:

  • registrácia
  • ubytovanie v rodine alebo v rezidencii (počas vianočných prázdnin musia študenti opustiť rezidenciu)
  • 2-dňový orientačný program (informácia o jednotlivých vzdelávacích programoch, o lekárskej starostlivosti, o registrácii na polícii a v zdravotnom zariadení, informácia o spoločenskom programe, o možnosti otvorenie bankového účtu, oboznámenie študentov so spôsobom života v Británii a britskou kultúrou)
  • English Support Package v ročnom pobyte, cca 2 hodiny angličtiny týždenne, študenti majú možnosť na konci kurz absolvovať medzinárodný test IELTS. Poplatok za test nie je zahrnutý v cene. Poplatok nie je zahrnutý v ročnom štúdiu s ubytovaním v rodine. 
  • podpora a asistencia počas pobytu
  • 2 výlety ročne

  V cene nie je zahrnuté:

  • doprava
  • extra aktivity organizované školou
  • špecialny odev, napríklad pracovný plášť ak si študent vyberie predmet, kde sa špeciálne oblečenie vyžaduje.
  • športový odev
  • knihy a učebnice navyše, ak má o ne študent záujem
  • komplexné cestovné poistenie
  • v prípade ubytovania v rezidencii návratný depozit proti poškodeniu izby cca 750 GBP, v rodine cca 400 GBP. Depozit škola študentovi vráti na konci pobytu
  • povinný poplatok za posteľné prádlo v rezidencii 200 GBP na rok
  • poplatok za využívanie zariadení školy cca 100 GBP
  Podmienky prijatia:

  vek od 16 do 19 rokov
  dobrá znalosť angličtiny, dobré akademické výsledky


   

  Anglicko: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Wales: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Škótsko: 01.01., 29.03., 06.05., 27.05., 05.08., 30.11., 25.12. - 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rodine s plnou penziou alebo v rezidencii bez stravy.

  Ubytovanie a stravovanie v rodine alebo v rezidencii

  • Hostiteľská rodina, 1- a 2-posteľová izba, bez stravy alebo s plnou penziou. Život s rodinou je optimálny spôsob prispôsobenia sa životu v cudzej krajine.  Škola automaticky účtuje aj návratný depozit pre prípad poškodenia izby. Poplatok je konci pobytu škola študentovi vráti.
  • Rezidencia, 1-posteľová izba, bez stravy alebo s plnou penziou. Rezidencia je len 2 minúty chôdze od kampusu. K dispozícii je 10 spální.  6 izieb je s kúpeľňou, 4 izby majú zdieľané kúpelne. Niektoré izby sú menšie a niektoré väčšie. V rezidencii býva aj náhradný rodič, takže študenti sa majú v prípade potreby na koho obrátiť. V rezidencii je spoločná vybavená kuchyňa, obývačka, práčovňa a záhrada. V prípade plnej penzie sú raňajky a večere podávané v rezidencii, obedy sú vo forme balíčka. Cena za plnú penziu v kalkulácii je len približná. Presnú cenu určí škola. Počas sviatkov študenti dostávajú ľahký obed priamo v rezidencii. Škola automaticky účtuje aj návratný depozit pre prípad poškodenia izby. Poplatok je konci pobytu škola študentovi vráti. Pozrite si fotky rezidencie tu.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore