0905 528 882enlap@enlap.sk

Stredná škola College of Richard Collyer

 • College of Richard Collyer je situovaný v meste Horsham
 • 3. najlepšia štátna Sixth Form v UK
 • Prvotriedne zariadenia
 • OFSTED hodnotenie OUTSTANDING
 • Info o škole

  Tretia najlepšia Sixth Form stredná škola v Británii 

  College of Richard Collyer je situovaný v meste Horsham, 55 km na juhovýchod od Londýna a 30 km od Brightonu a mora. Je to historické trhové mesto, ktoré má čo ponúknuť, keďže jeho korene siahajú až do roku 947 n.l.

  College  sa vyznačuje reputáciou pre excelentnosť na miestnej aj medzinárodnej úrovni. Je 3. najlepšou štátnou Sixth Form/posledné 2 maturitné ročníky strednej školy v Spojenom kráľovstve. V Collyer's je k dispozícii viac ako 45 predmetov vrátane A-Level a BTEC štúdia. Škola podporuje inkluzívnu kultúru, v ktorej špičkoví učitelia vzdelávajú študentov s pomocou prvotriednych zariadení a moderných vzdelávacích technológií.

  Popri akademickom štúdiu študenti Collyer's majú prístup k početným športovým akadémiám, hudobnej akadémii West Sussex a k ďalším vzrušujúcich dramaturgickým aktivitám, aby tak mali čo najvšestrannejsie zážitky počas štúdia. 

  Podrobné info o škole  TU

  V College študuje priemerne 1600 študentov, z nich asi 70 je zo zahraničia. V hodnotení OFSTED  (Office for Standards in Education, Children's Services and Skills) škola  získala stupeň GOOD v sekcii Maturitné vzdelávanie. OFSTED je dôležitá inštitúcia, ktorá posudzuje kvalitu škôl v Británii a študenti s rodičmi sa riadia jej hodnotením. Rozlišuje 4 stupne - outstanding; good; requires improvement; and inadequate.

  AS/A Levels - 12. a 13. ročník 

  Prečítajte si vysvetlenie k A Level a BTEC Level štúdiu tuPri výbere predmetov je možné kombinovať A Level a BTEC Level predmety.

  Tento program je dobrou voľbou pre študentov, ktorí vedia, čo chcú študovať na univerzite. 

  Študenti si môžu vybrať 3 alebo 4 predmety, z ktorých robia v júni skúšky. Po úspešnom absolvovaní skúšky môžu v prípade záujmu pokračovať v štúdiu ďalší rok a ukončiť takto strednú školu.

  A Levels pozostáva z AS Level (prvý rok štúdia - 12. ročník/predmaturitný) a A2 ( druhý rok štúdia  - 13.ročník/maturitný). 

  A Level predmety:

  Prírodné vedy: Applied Science, Biology, Environmental Studies, Chemistry, Mathematics, Physics, Geology

  Spoločenské vedy: English Language, English Literature, Psychology, Criminology, Sociology, History, Politics, Law, Geology, Geography, Economics, Philosophy

  Hudba a umenie: Art and Design, Dance, Drama, Photography and Film, Music

  Jazyky: French, Spanish, German

  Technologické predmety:  Media Studies, Computer Science/IT, Fashion/Textiles, Graphic Design

  BTEC - 12. a 13. ročník

  Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá 2 roky, zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium má hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu buď rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

  BTEC predmety:

  Business Studies, Creative Media Production, Engineering and Electronics, Sport, Travel and Tourism, Health and Social Care,Hair and Beauty 

  Športové mimoškolské programy

  Študenti majú popri akademickom štúdiu príležitosť zapísať sa do rozvojových programov pre basketbal, futbal, netbal, rugby a tenis a využívať profesionálny tréning vo vybranom športe. 

   

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 2 týždne 3 týždne 4 týždne 40 týždňov
  ALevel/BTEC Level £17 250
  Podrobné info o škole  TU

  Školský rok začína v septembri a končí v júni

  V cene stredoškolského pobytu je zahrnuté

  • umiestnenie do školy
  • ubytovanie
  • polpenzia od pondelka do piatku a plná penzia cez víkend
  • transfer z letiska do ubytovania a po ukončení študijného pobytu z ubytovania na letisko
  • starostlivosť zo strany lokálneho koordinátora (orientačný seminár, kontakt so študentom, mesačné správy)
  • 24-hodinový núdzový kontakt 
  • 1 spoločenské podujatie za trimester
  • príležitosť zúčastniť sa organizovaných výletov, kurzu angličtiny a iných spoločenských aktivít (za poplatok)

  V cene nie je zahrnuté

  • doprava
  • obedy v školskej jedálni
  • učebnice a učebné pomôcky 
  • zápisné a poplatky do mimoškolskej činnosti
  • miestna doprava 
  • poistenie - študent si môže zakúpiť poistenie, ktoré ponúka zahraničný partner. Cena je 300 GBP na štvrťrok, 400 GBP na polrok a 550 GBP na rok
  • výlety
  • poplatok za špeciálne požiadavky ako sú požiadavky na stravovanie. Poplatok je 300 GBP na štvrťrok, 400 GBP na polrok a 550 GBP na rok
  • obedy v balíčku od pondelka do piatku v školskom roku 2024/2025 - 400 GBP/semester, 280 GBP/trimester

  4-dňový Soft camp v Londýne

  Účelom seminára je uľahčiť štart študijného pobytu. Pobyt je kombináciou informatívnych workshopov, exkurzií po londýnskych pamätihodnostiach a nadväzovania priateľstva medzi študentami s rôznych krajín. Poplatok za Soft camp je 500 GBP.

  Podmienky prijatia

  • dobrá znalosť anglického jazyka  (A LEVEL/BTEC- IELTS 5.5, IB - IELTS 6) 
  • dobré študijné výsledky, najhoršia známka na vysvedčení 3 
  • dobrý zdravotný stav
  Termíny pre podanie prihlášky:

  30. jún - nástup koncom augusta/začiatkom septembra, 15. november - nástup v januári
  Umiestnenie po podaní prihlášky do uvedených termínov záleží od voľných kapacít.

   

  Anglicko: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Wales: 01.01., 29.03., 01.04., 06.05., 27.05., 26.08., 25.12. - 26.12. Škótsko: 01.01., 29.03., 06.05., 27.05., 05.08., 30.11., 25.12. - 26.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie v rodine a plná penzia zahrnuté v cene

  Ubytovanie a stravovanie v rodine

  Študenti sú počas pobytu ubytovaní v hostiteľských rodiná ch v 2-posteľových izbách. 1-posteľové izby za príplatok. Naša partnerská organizácia sa snaží študentov umiestňovať do rodín s podobnými záujmami a koníčkami, ktoré pre študentov vytvoria spoľahlivé zázemie. Rodiny poskytujú plnú penziu, obedy formou balíčka v školskom roku 2023/2024 a polpenziu od pondelka do piatku plus plnú penziu cez víkend v školskom roku 2024/2025. V prípade zájmu rodina poskytne obedy v balíčku od pondelka do piatku za príplatok 400 GBP/semester, 280 GBP/trimester. Rodiny žijú v spádovej oblasti školy. 

  Rodiny sú rôzne, môže to byť kompletná rodina ale aj s jedným rodičom, s deťmi, ktoré žijú doma alebo s deťmi, ktoré už vyrástli a vedú samostatný život poprípade študujú niekde inde. Niekedy sa môže stať, že zahraničný študent zdieľa izbu s hostiteľským súrodencom rovnakého pohlavia a podobného veku. Taktiež sa môže stať, že do rovnakej rodiny sú umiestnení aj 2 alebo 3 zahraniční študenti rôznej národnosti. Preto študent môže bývať na izbe sám poprípade s ďalším jedným alebo 2 študentami.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore