0905 528 882enlap@enlap.sk

Francúzsko, výmenný program s výberom lokality

 • Zdokonaľte sa vo francúzštine
 • Vyberte si región alebo lokalitu
 • Le Lycée alebo Collége
 • Stredoškolský program pre študentov vo veku od 13
 • Ubytovanie v dobrovoľníckych rodinách
 • Info o škole

  Študuj na francúzskej strednej škole

  Francúzi sú hrdí na svoju kultúru a jazyk a sú radi ich zdieľajú s cudzincami. Každý vie niečo o francúzskej kultúre a histórii, ale prvá vec, ktorú zažijete ako výmenný študent je to, že všetko je inak, než ste očakávali. Francúzsky každodenný život sa točí okolo rodiny a priateľov. Dlhé večere s rodinou a priateľmi sú veľmi časté rovnako ako návštevy u priateľov a príbuzných. Od vás ako najnovšieho člena rodiny sa očakáva aktívna účasť na týchto akciách.

  Francúzski mladí ľudia trávia veľa času štúdiom, ale majú ešte čas aj pre voľnočasové aktivity. Školy ponúkajú aktivity v stredu popoludní a navyše väčšina mladých ľudí má tiež aktivity aj po iné dni po škole. 

  Budete navštevovať strednú školu Le Lycée. Školy vo Francúzsku sú náročné a odborne na veľmi vysokej úrovni. V stredu býva vyučovanie často len dopoludnia, popoludnie je vyhradené pre voliteľné aktivity, niekedy je vyučovanie aj v sobotu. Pokrok v škole bude závisieť na vašej predošlej výkonnosti v škole a na znalosti francúzštiny. Štúdium výmenných študentov sa zameriava na francúzsku literatúru, filozofiu, dejepis, zemepis a cudzie jazyky. Najbežnejšie cudzie jazyky sú angličtina, španielčina a nemčina. Niektoré školy ponúkajú aj čínštinu a arabčinu.

  Ak si v škole dobre vediete, môžete získať príležitosť ochutnať pre-Bac, menšia verzia baccalauréat skúšky. Záverečnú skúšku, le bac, študenti absolvujú v priebehu posledného roka Lycée terminálu (stredná škola). Ste vítaní vyskúšať si le bac, ak máte ten správny vek, dobré jazykové znalosti vo francúzštine a môžete tak ukončil strednú školu.

  Možnosť výberu lokality

  RegiónHauts de France, Grand Est, Normandy, Brittany, Pays de la Loire, Nouvelle Aquitaine, Occitanie, Centre Val de Loire. 

  Len školský rok alebo polrok - 800 €. Do prihlášky je nutné uviesť 3 možnosti.

  Vidiecka lokalitavidiecke mestá s počtom obyvateľov od 20000 do 100000. 

  Študenti majú garantovaný prístup k verejnej doprave 6 dní v týždne a tak zabezpečenú dopravu do školy a na mimoškolské aktivity. Len školský rok alebo polrok - 1000 €.

  Mestská lokalitaLille, Bordeaux, Rennes, Nantes, Reims, Nancy, Toulouse, Perpignan.

  Školský rok - 3500 €, školský polrok - 2000 €. Do prihlášky je nutné uviesť 3 možnosti.

  Všeobecné informácie o vzdelávacom systéme vo Francúzsku tu.

 • Kurzy a cenník

  CENY KURZOV

  Typ kurzu 8 týždňov 12 týždňov 20 týždňov 40 týždňov
  Školský rok 3 595 € 4 950 € 6 395 € 7 450 €
  Typ kurzu 7 týždňov 8 týždňov 9 týždňov 10 týždňov
  Krátkodobý pobyt 2 690 € 2 990 € 3 490 € 3 790 €

  Školský rok august/september - jún
  Školský polrok  august/september -  december, január  - jún
  Školský štvrťrok august/september -  november, január  - jún

  V cene je zahrnuté

  • registrácia a štúdium na strednej škole
  • 2-dňové sústredenie v Paríži pre študentov, prichádzajúcich v auguste. Nie krátkodobý program.
  • orientácia po príchode pre študentov, prichádzajúcich v januári 
  • ubytovanie v hostiteľkej rodine, polpenzia. V krátkodobom programe plná penzia.
  • zabezpečenie dopravy letisko - ubytovanie - letisko
  • podpora a asistencia miestneho koordinátora
  • 24-hodinová pomoc organizátora v prípade núdze

  V cene nie je zahrnuté

  • doprava
  • obedy v školskej jedálni
  • učebnice a školské pomôcky
  • zápisné a poplatky do mimoškolskej činnosti
  • zdravotné poistenie, školský rok - 590 €, školský polrok - 350 €, školský štvrťrok - 270 €, 2 mesiace - 200 €
  • výlety
  • vreckové, doporučujeme minimálne 200 € - 300 € mesačne
  • doplatok za stravovacie diéty (napríklad bezlepková diéta...) alebo alergie školský rok - 600 €, školský polrok - 480 €, školský štvrťrok - 360 €, 2 mesiace - 260 €
  • jednoposteľová izba školský rok - 600 €, školský polrok - 480 €, školský štvrťrok - 360 €, 2 mesiace - 260 €
  • rodina s deťmi (+2 alebo -2 roky vekového rozdielu) školský rok alebo polrok - 1000 €
  • konvalidované vysvedčenie

  Podmienky prijatia

  • vek: od 15 do 18,5 rokov v čase príchodu do Francúzska (študent nemôže mať 18 rokov pred 1. augustom, ak chce začať štúdium v auguste a pred 1. januárom, ak chce začať štúdium v januári) 
  • minimálne 2 roky štúdia francúzštiny
  • dobré študijné výsledky, najhoršia známka na vysvedčení 3 
  • dobrý zdravotný stav, je problematické umiestniť študentov so zvláštnymi požiadavkami, študentov, ktorí majú alergie na jedlá, zvieratá a pod,  študentov, u ktorých zdravotný stav vyžaduje zvláštny prístup a starostlivosť, študentov s piercingom a tetovaním. Takíto študenti sú prijatí podmienečne a umiestnení až keď sa nájde rodina, ochotná akceptovať ich požiadavky.
  • v prípade záujmu o predĺženie polročného pobytu na ročný, študent uhradí rozdiel medzi ročným a polročným pobytom + poplatok 500 €. Ak študent bude mať záujem aj o ubytovanie v novej rodine, zaplatí namiesto poplatku 500 € polatok 1500 €. 
  Termíny pre podanie prihlášky:

  31. marec - nástup v auguste, 1. október - nástup v januári, v prípade voľných miest aj neskôr.
  kratšie pobyty - 3 mesiace pred plánovaným nástupom

   

  Sviatky 2024: 01.01., 01.04., 01.05., 08.05., 09.05., 20.05., 14.07., 15.08., 01.11., 11.11., 25.12.

 • Ubytovanie

  CENY UBYTOVANIA

  Typ ubytovania
  Ubytovanie a stravovanie zahrnuté v cene

  Ubytovanie a polpenzia je zabezpečené v hosťovských rodinách.

  Hostiteľské rodiny sú dobrovoľníci a za ubytovanie neberú finančnú odmenu. Určitú odemnu im organizátor môže platiť v prípade zvýšených nákladov na energie a potraviny.

  Hostiteľské rodiny sú rôzne a majú svoje pravidlá avšak každá rodina urobí všetko pre to, aby ste sa cítili ako doma.
  Pobyt vo francúzskej rodine vám pomôže zblížiť sa rýchlo s ich kultúrou. Zúčastníte sa na festivaloch, sviatkoch a vaša hostiteľská rodina sa bude určite snažiť, aby vám ukázala to najlepšie z francúzskej kultúry. Musíte sa pokúsiť prispôsobiť stravovacím návykom tejto rodiny, ale ak tam je niečo, čo vám nechutí, musíte to vysvetliť svojej hostiteľskej rodine a tak spoločne nájdete prijateľné riešenie.

  Určite radi pomôžete s domácimi prácami. Možno rozdielov bude viac než na čo ste zvyknutí doma. Tu je dôležité, aby ste sa prispôsobili rodinnému životu.
  Staré porekadlo "Nie je to nesprávne, nie je to zlé, je to proste iné" môže znieť ako klišé, ale ak sa ním budete riadiť, budete dobre pripravení, získate nové skúsenosti a veľa spomienok na celý život.

  V prvých mesiacoch svojho pobytu budete tráviť veľa času s hostiteľskou rodinou. Oni vás budú vnímať ako rodinný príslušníka nie ako náhodného hosťa. Vaša rodina bude očakávať, že sa stanete súčasťou ich každodenného života so všetkými povinnosťami a právami ostatných členov. Vaša hostiteľská rodina vás zoznámi s ich priateľmi a príbuznými a budete vítaní ako najnovší člen rodiny. Každý očakáva, že sa pokúsite hovoriť francúzsky hoci na začiatku asi budete cítiť trochu udivení tým, že všetci okolo vás hovoria francúzsky. Nebojte sa, ak nebudete hovoriť plynule po francúzsky, všetci ocenia vašu snahu hovoriť ich jazykom a odporúčame vám francúzštinu používať čo najviac. Po niekoľkých týždňoch začnete hovoriť francúzsky bez toho, aby ste o tom premýšľali.
   
  Medzi spoločné rodinné aktivity patrí jedlo a je zvykom v hostiteľskej rodine zísť sa pri večernom stole. Ak budete mať svoje voľnočasové aktivity alebo iné podujatia mimo rodiny, nezabudnite ich o tom informovať vopred!
  Vaša hostiteľská rodina bude tiež chcieť vedieť, ako sa vám darí v škole, akých máte priateľov.

  Aby všetko fungovalo čo najlepšie, je dôležité, aby ste sa snažili byť otvorení a úprimní. Zároveň by ste mali rešpektovať svoju hostiteľskú rodinu a pravidlá, ktoré platia doma. Môžete mať svoju vlastnú izbu alebo zdieľať izbu s hostiteľským súrodencom rovnakého pohlavia.

Cenová kalkulácia a prihláška

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore