0905 528 882enlap@enlap.sk

Referencie - Štúdium v Nemecku

„moje ocakavania sa naplnili, strava bola pestra a chutna. ubytovanie ciste a priestranne“
Mia, Did Deutsch Institut, Berlín Juniori, 15.7.2023

Stredná škola očami našej študentky Niny, v blogu sa dozviete viac - Stredná škola v Berlíne
Nina, Berlín, 31/1/2020

 „Pozitívna skúsenosť“
Ľubica, Did Deutsch Institut, Viedeň, 20/7/2019

„Všetko bolo v poriadku. Veľmi sa mi pobyt páčil.“
Michal, Did Deutsch Institut Berlin, 24/8/2019

„Bolo to super, vsetko v poriadku, organizacne zvladnute, hostitelska rodina uplne super.“ Veronika Regensburg Horizonte Sprachschule, 20/7/2019

„Bolo tam dobre.“
Viktoria, Berlín, GLS, 19/8/2018
 
„V meste Berlín som zažila naozaj skvelý pobyt či už sa to týka voľného času alebo školy.“
Karolína, Berlín, DID Deutsch Institut, 28/7/2018

Naučila som sa viac ako som si myslela, všeobecne to (over)naplnilo všetky moje túžby a očakávania, našla som si naozaj super kamarátov, Nemci su spoľahliví a milí, mam zážitky na celý život a nič by som na pobyte nezmenila.
Veronika, Fu Sprachschule, Heidelberg, 21/7/2018

Dobre, hodnotenie:
Samotná inštitúcia 5/5
Kvalita výučby 5/5
Kvalita zahraničných učiteľov 5/5
Mimoškolský program 3/5
Pavol, Berlín, DID Deutsch Institut, 25/08/2017

Bola som spokojná so školou, ktorú mi Enlap vybavil. Transfer z letiska by som do budúcna už neobjednavala, cenovo existujú aj výhodnejšie možnosti. S výučbou nemčiny a to, čo mi celý tento program v oblastí zlepšenia jazyka sa ponúkol, som nadmieru spokojná, hoci kurz ŠTANDARD je podľa mňa trošku krátky, udo budúcna by som určite volila INTENSIV. Za 3 týždne som sa naučila viac, ako za 7 rokov v škole na Slovensku, čo je super. S rodinou som nemala žiadne problémy, doteraz som v kontakte so spolubývajúcimi, ako aj so spolužiakmi z jazykovky alebo ľuďmi, ktorých som spoznala na organizovaných výletov školy. Určite by som išla znova! Ďakujem.
Ema, Berlin, DID Deutsch Institut, 05/08/2017

Dobrý deň,
s Nemeckom som bola nadmerne spokojná a som rada, že som si vybrala práve túto krajinu. Rodina bola fantastická. Mama sa mne aj mojej hostiteľskej sestre vždy venovala a snažila sa nám vždy so všetkým pomôcť. Dom, v ktorom som bývala bol veľmi dobrý lebo sme mali súkromie, vlastnú kúpeľňu a izba bola dobre zariadená. S rodinou sme boli aj na výletoch čo ma veľmi príjemne potešilo, takže som bola maximálne spokojná. V škole som bola príjemne prekvapená aké rozdiely sú medzi našimi a nemeckými školami. Učitelia boli milí a snažili sa mi pomôcť ak som niečo nechápala a podobne. Bála som sa pred nástupom na tento pobyt aké to celé bude ale môžem povedať že to bolo lepšie ako moje očakávania. Veľa som sa naučila a som veľmi spokojná aj s koordinátorkou v Nemecku, ktorá s nami išla na výlety a pomáhala vždy keď bolo niečo treba. Odporúčam určite každému aby niečo také absolvoval. A veľmi pekne ďakujem aj Vám ako cestovnej kancelárií určite Vás budem odporúčať aj ďalším.
Martina

"Znie to možno neuveriteľne, ale môj pobyt v Mníchove bol v každom smere excelentný a tromfol všetky očakávania! Rodina bola nad mieru milá a ústretová, profesori trpezliví a škola perfektne zorganizovaná s množstvom mimovoľných aktivít a spolužiaci ako majú byť. Jedine čo by som mohla namietnuť  je, že tri týždne boli málo a na všetko čo Nemecko ponúka a na zdokonalenie sa v jazyku je úplne ideálny mesačný pobyt."
Martina

Čo o nás a o štúdiu napísali študenti?

Všetky referencie sú uvedené nižšie. Ak Vás zaujíma konkrétna krajina, stačí si vybrať:

Cenovo výhodné letenky

REZERVAČNÝ SYSTÉM ARES
ARES 
Späť hore