0905 528 882enlap@enlap.sk

Referencie - Štúdium vo Veľkej Británii

„Pobyt v Bournemouthe hodnotím celkovo veľmi pozitívne. Bola to úžasná skúsenosť. Mala som tiež šťastie na výbornú učiteľku angličtiny, ktorá mi dala veľmi zabrať. Trochu menej pozitívne hodnotím ubytovanie. Moja pani domáca bola naozaj veľmi milá a ústretová, ale niekedy bol problém s čistotou v dome a strava tiež celkom nezodpovedala tomu, čo som očakávala. Ale neboli to zas tak veľké problémy, ktoré by bolo treba riešiť oficiálne. Spolupráca s ENLAPom bola tiež výborná. Nabudúce by som však určite nevyužila transfer, ktorý bol veľmi drahý. (viem, že cenu neurčoval ENLAP, takže to nehovorím ako výčitku, len skonštatovanie) Samotný Bournemouth bolo nádherné mesto s možnosťami skvelých prechádzok. Určite odporúčam využiť agentúry, ktoré robia výlety do krásnych miest v okolí.Výlety poriada aj smaotná škola.“
Maria, Capital School of Bournemouth, 18/8/2019

„Určite treba zažiť, som rád že som to skúsil. Stalo to za každý cent“ 
Aurel, Brighton Language College, 17/8/2019

„Bylo to tam úplně super!! Našla jsem si tam spoustu nových kamarádů a taky jsem se tam toho spoustu naučila. Všichni ať už z učitelů,manažerů,animátorů nebo houseparents byli velice hodní a byla s něma sranda! Moc se mi to tam líbilo! Příští rok jedu určitě znovu!“ 
Denisa, LAL, Brighton University of Sussex, 4/8/2019
 
„Pozitiva-vela exkurzii,vecera na lodi,intenzivna anglictina. Bez negativ.“
Michaela, LAL, St. Mary´s Londýn, 4/8/2019 

„Veľmi si cením rýchle odpovede Enlap-u, keď som mala akékoľvek otázky. Zamestnanci v škole boli vždy nápomocní, výučba bola ozaj skvelá. Učiteľia aj študenti maximálne priateľský. Jedna z najlepších zážitkov v mojom živote :)“
Anna, Cambridge, LSI, 13/7/2019

„Škola a školský program výborné, ubytovanie slabšie.“
Adam, Ramsgate, Churchill House (kurz pre mládež), 13/7/2019

„Škola mala veeeelmi bohaty mimoskolsky program (krasne zaujimav exkurzie), prostredie bolo krasne, izby tiez, jedlo vynikajuce, vsetci veelmi mily a tak, jedine mozno vyucovanie bolo slabsie (nic nove som sa nenaucila, ale bola som len tyzden mozno preto, a tiez ucitela sme moc nevystihli), ale nasla som si kopu kamaratov, nazbierala vela novych krasnych zazitkov a celkova skusenost jednoducho nezabudnutelna.“
Jasmína, St. Mary´s Londýn, LAL, 7/7/2019

„Bol som nadšený. Videl som časť sveta.“
Sebastian, St.Mary´s Londýn, LAL, 19/8/2018

Zúčastnil som sa prostredníctvom vašej agentúry už 3tieho jazykového kurzu a vždy som bol s vašimi službami spokojný.
Filip, Capital Schoof of Bournemouth, 30/09/2018

Dobrý deň.
Pozdravujeme Vás a chceme Vám v našom mene a mene našej dcéry veľmi pekne poďakovať za krásny vzdelávací pobyt v Anglicku.
Boli sme spokojní s Vašou komunikáciou a ochotou ako aj s celou školou v Bornemouth.
Dcéra bola veľmi spokojná , zdokonalila sa v angličtine a našla si veľa nových zahraničných kamarátov. Určite Vás odporučíme aj našim známym.
Ešte raz ďakujeme  a prajeme Vám ešte krásne leto.
Rodina Vanesky, Sprachcaffe, Bournemouth  4/8/2018 

Som rada že som mala takúto možnosť ísť a spoznať nové miesta a nových ľudí a kamaratov. A určite ak bude možnosť ísť aj nabuduce tak neváham pojdem.Určite mi to pomohlo sa aj zlepšiť v angličtine.❤
Viktória, Oxford School of English, 29/7/2018

Výborná organizácia od príletu až po transport na letisko v deň odeltu. O všetkom som bola dostatočne informovaná. Rodina a aj škola sa snažili výjsť mi ústrety, stále sa zaujímali, či je všetko v poriadku. Výučba bola orientovaná na podporu komunikácie, mala som možnosť cez rôzne zadania a projekty rozvíjať komunikačné schopnosti s ostatnými spolužiakmi. Voľnočasové aktivity boli pestré a pritom nenútené. Mala som čas aj na relax mohla som si organizovať svoj voľný čas podľa seba ak som nemala záujem zúčastniť sa na akciach organizovaných školou.
Jana, Oxford, 22/7/2018

100% spokojnosť so všetkým. Učitelia na profesionálnej úrovni, vynikajúca strava a ubytovanie, velmi dobrá lokalita školy.
St.Giles, Londýn 28/4/2018

Ďakujem veľmi pekne za vybavenie všetkých dôležitých vecí okolo môjho študijného pobytu, bol to jeden z najúžasnejších zážitkov, ktoré som prežil a z veľkej časti zaň ďakujem aj Vám.
Michal, Kaplan, Liverpool 16/12/2017

Edinburgh bol velmi zaujimave mesto, ktore mi dostatocne predstavil staff skoly. Bolo mi tam velmi prijemne a urcite sa tam este planujem vratit.
Tereza, Edinburgh, Kaplan, 06/08/2017

Odporúčam všetkým učiteľom. Spoznáte novú krajinu, zvyky, kultúru, naučíte sa pohotovo  reagovať v danom jazyku, čím si určite zvýšite sebavedomie a vlastný kredit. Navyše spoznáte iné kultúry, stretnete sa s ľuďmi z celého sveta. Je to veľmi obohacujúce. Veľmi dobrá atmosféra na hodinách, výborná učiteľka, veľa praktických situácii na konverzáciu.
Zdenka, LSI, Londýn 20/05/2017

Dobry den pani Bilaninova
Zelam Vam krasny novy rok 2017!
Vdaka Vam sa zacal moj novy rok 2017 velmi dobre! :). 
Chcela by som sa Vam podakovat za super jazykovy pobyt v Londyne! Skola je perfektna a ubytovanie je tiez super. Som velmi spokojna a urcite budem vasu agenturu odporucat vsetkym mojim kamaratom znamym. 
Ste super!
Maria 1/2017

Spokojnosť s Vašimu službami.
Jakub 2016 Cambridge

Vďaka pobytu v Anglicku som získala mnoho nových skuseností, rozšírila si svoje jazykové znalosti a spoznala mnoho skvelých ľudí z rôznych krajín.
Rebeka 8/2016 Ardingly Twin

Skvelý zážitok. Londýn je veľké super mesto. Človek sa tam nikdy nenudí a je v centru diania, taktiež nazbiera veľa nových zahraničných kontaktov. Super rýchle a bezproblémové vybavenie pobytu.
Michal 8/2016 LSI Londýn
 
Svoj (mesačný) pobyt som si naozaj užila, agentúra aj škola splnili moje očakávania. Našla som si priateľov z rozličných krajín a zlepšila jazykové schopnosti. Zahraničný lektori aj ostatní zamestnanci školy boli veľmi milí a ochotní pomôcť. More bolo síce väčšinou studené, ale prostredie krásne a ľudia v meste aj v obchodoch priateľskí. Na záver by som ešte možno dodala, že určite neľutujem, že som sa rozhodla vycestovať, pretože som si odniesla spomienky a zážitky na celý život.
Petra 8/2016  Harrow House Swanage, UK

„Strávila som v Bournemouth dva príjemné týždne v pravom britskom prostredí v multinárodnostnej a multikulturálnej spoločnosti ľudí z celého sveta. škola je menšia, ale o to viac priateľskejšia - prostredím, priestormi, ale hlavne celým skvelým personálom. Učitelia boli veľmi dobrí -  profesionálni, veľmi kreatívni, vtipní a priateľskí, ostatní zamestnanci tiež -  priateľskí, usmievaví a ochotní flexibilne vyriešiť akúkoľvek požiadavku, či otázku. Skvelé boli hodiny Business English, ale aj klasickej angličtiny. Úroveň vyučovania fakt vysoká. Škola pripravovala na každý deň aj pestrý „social program“- športy, napr. beach volleyball futbal, funny súťaže na pláži etc., kurzy salsy, kreatívneho písania, barbeque na pláži alebo len „obyčajné“ milé stretávky a debaty o všetkom možnom v puboch. Každý tak mal šancu prežiť svoj pobyt naozaj intenzívne. Všade vládla fakt príjemná atmosféra - spolužiaci boli zaujímaví, priateľskí ľudia rôzneho veku, fakt z celého sveta, takže debatovať a snažiť sa porozumieť angličtine človek nielenže musel ale hlavne chcel. Aj keď som pôvodne chcela bývať v rezidencií, musím povedať, že bývanie v rodine sa ukázalo byť dobré riešenie - boli to tiež príjemní, inteligentní a ochotní ľudia, s ktorými som mala možnosť zdokonaľovať sa v angličtine a spoznávať aj pravý anglický rodinný život.“
Zuzana

"Svojou podstatou jazykový kurz v St. Giles splnil to, čo som od neho očakávala. Zhrnula by som ho ako príjemné spojenie výučby angličtiny s pobytom v Londýne."
Lucia

"Môj pobyt v Anglicku bol príjemný. Splnil moje očakávania. Určite by som školu v Swanage odporučila a to nielen kvôli kvalite výučby ale aj kvôli príjemnému prostrediu v mestečku Swanage. Taktiež som bola spokojná aj s mojim učebným programom do ktorého bol zahrnutý aj tréning tenisu. Chcela by som poďakovať za sprostredkovanie tohoto pobytu."
Natália

"Dobrý deň. Práve som sa vrátila z kurzu v Bourmemouthe. Bolo tam fantasticky. Najprv som sa bála čo ma čaká. Nemali ste pravdu len v jednom. Ste spomínali, že v Bournemouthe sa v mori v lete kúpu len blázni a angličania. Zvládla som to aj s Nemkami a Španielkami. Nebolo to o nič horšie ako smojími rodičmi na Liptovskej Mare alebo na Domaši. Mám aj fotky. Ďakujem že ste presvedčli moju mamu. Nikdy na to nezapomeniem".
Monika

"Dobrý deň,
týmto sa chcem poďakovať za organizáciu môjho pobytu v Anglicku. Organizáciu z Vašej strany hodnotím na 100%. Budúci rok v júli alebo v auguste by som chcela absolvovať podobný pobyt v USA v dĺžke 4 týždne. Ak organizujete pobyty aj v USA, určite sa obrátim na Vás."

"Ďakujem za to, že ste mi pomohli vybrať jazykový kurz v ILS. Londýn je úžasné mesto, nemala som ani ďaleko do školy. Menej som cestovala do školy ako v Bratislave z Dúbravky do Rače, ako teraz. Prvý tyždeň ma frustrovalo to, že som si nemohla nájsť priateľov. Až po výlete cez víkend v autobuse som našla skvelé partie, s ktorými som sa dala dokopy. Škoda, že mi to trvalo tak dlho. Ešte aj teraz si mailujeme. Teším sa, že ma Clarita pozvala do Las Palmas. Bol to vždy môj sen navštíviť Kanárske ostrovy. Začala som sa učiť španielčinu. Radím všetkým - choďte von."
Viera z Bratislavy

„Bola som prvýkrát samostatne v zahraničí, nevedela som čo presne mám od toho očakávať. Čo sa týka jazykovej stránky, bola som vhodne zaradená do skupiny, čím som si upevnila už nadobudnuté znalosti a dobre sa mi darilo osvojiť si nové. Škoda, že môj kurz trval len tri týždne. Po tejto skúsenosti odporúčam absolvovať kurz v dĺžke minimálne 4 týždňov. Čo sa týka spôsobu ubytovania, pobyt v rodine ( a ešte aj v dvojposteľovej izbe) mi vyhovoal, pretože som bola nútená konverzovať v angličtine. Po krátkom čase som sa dokázala bez problémov orientovať v mestečku a dokonca sme sa aj samostatne s novými kamarátmi vybrali na výlety do susedných miest.“
Zuzana

"Chcem Vám napísať, že to, čo s Vašou asistenciou začalo ročným pobytom v jednom malom anglickom mestečku, odštartovalo niečo, čoho koniec je dnes ešte v nedohľadne, ale priebeh je viac ako sľubný...
Moja dcéra je v Uk už štvrtý rok:-). Po maturite na veľmi dobrej anglickej strednej škole, ktorú si sama našla, a ktorú úspešne ukončila s vynikajúcimi výsledkami, je dnes študentkou jednej z najlepších svetových univerzít - Imperial College London...Mohla študovať dokonca na Cambridge alebo Oxforde - má to napísané v oficiálnych školských materiáloch, ale po dni otvorených dverí na C. (na O. ísť nechcela), sa rozhodla pre Imperial.
Tak len aby ste vedeli, čoho ste boli súčasťou:-). Maličkosť, ale možno poteší. Som rada, že sme sa vtedy rozhodli pre Vás, aj keď sme to v KE mali rovno pod nosom. Dúfam, že ste sa nepokazili a stále máte ku svojim klientom porovnateľne príjemný prístup, ako ste mali k nám."
Milena

Čo o nás a o štúdiu napísali študenti?

Všetky referencie sú uvedené nižšie. Ak Vás zaujíma konkrétna krajina, stačí si vybrať:

Späť hore